Kaitlyn Dobrow – youtuberka bez rukou a nohou

Nejde vám make-up? Stěžujete si, že se vám klepe ruka, linky se vám nedaří nakreslit rovně, každé oko máte jiné? A teď si představte, že nemáte ruce ani nohy. Jak by to šlo pak? Většina z nás by se na to asi vykašlala. Své o tom ví Kaitlyn Dobrow, které kvůli nemoci museli amputovat ruce i nohy. Rozhodně to ale nezabalila a na svém kanále ukazuje, že i s takovým handicapem je možné žít plnohodnotný život.

Život není továrna na splněná přání. Své o tom ví Kaitlyn Dobrow, youtuberka, která kvůli nemoci přišla o ruce i nohy.

Před tím, než jí do života zasáhla bakteriální meningitida, byla Kaitlyn normálním teenagerem, milovala tancování, sport a líčení. Od chvíle, kdy byla přijata do nemocnice, bylo zapotřebí provést 12 operací, které ji nakonec připravily o všechny končetiny, ale zachovaly to nejcennější – její život.

Meningitida nebo také zánět mozkových blan je zánět ochranných membrán pokrývajících mozek a míchu. Meningitida může ohrozit život člověka, protože k zánětu dochází v oblasti mozku a míchy. Při závažné formě se může petechiální vyrážka, která meningitidu často provází, rozvinout v gangrénu končetin s nutností jejich amputace.

Kaitlyn se ale s nepřízní osudu poprala statečně. Invalidní vozík vyměnila za protetické nohy, které jí umožňují se samostatně pohybovat a i když je jasné, že musí mít stále bolesti, je usměvavá a pozitivní. Odmítla možnost nechat si plasticky upravit jizvy po operacích. Má pocit, že k ní už patří. Díky nové protetické ruce získala v mnoha důležitých věcech opět soběstačnost a začala se znovu věnovat své vášni – make-upu.  Na svém youtube kanálu ukazuje, že pokud pravdu chcete, žádné limity vás nezastaví.

Pokud Kaitlyn ještě neznáte, určitě na její videa mrkněte. Jsou pozitivní a zábavné a ona sama je skvělou a inspirující osobností.

Přidat komentář