Když vlasy nemají svůj den

Znáte to. Probudíte se, kouknete do zrcadla a zjistíte, že vlasy zrovna nejsou v optimální kondici a vy vypadáte jako po průletu roštím. Pytel na hlavu bohužel nepřichází v úvahu, takže je třeba s tím něco udělat. A to rychle. Na řadu přichází osvědčení pomocníci, kteří si s neposlušnou hřívou zvládnou poradit. Dnes bych vám ráda představila takovou svou top pětku záchranné roty s úkolem likvidace vrabčího hnízda.

co-na-nezkrotne-vlasy

Uhladit

Žehlička je pro mě číslem jedna, když potřebuji vlasy usměrnit a přimět k poslušnosti. Často se ráno probudím s přeleželým účesem a neuspořádanými vlnkami, které si žijí svým vlastním životem. Po vyžehlení jsou ale vlásky opět pěkné a ve formě. Sice častější žehlení není pro vlasy úplně nejzdravější, ale někdy se bez něj prostě obejít nedá.

zehleni-vlasu

Vyživit konečky

Pokud máte také sklony k sušším vlasům, asi víte, že bez olejíčku je s nimi těžké pořízení. Vypadají jako přesušená sláma bez života. Stačí ale rozprostřít malé množství kvalitního oleje do konců a hned vypadá celý účes daleko lépe. Momentálně používám bio arganový, ale doporučit můžu i olejíček od Kérastase nebo Orofluida.

olejicek-na-vlasy

Vyšperkovat

Když jsou vlasy zrovna mimořádně mimo formu a na mytí není dost času, je nejlepším řešením sepnutí do culíku. Abych řekla pravdu, mému obličeji culík naprosto nelichotí, takže hledám alternativní řešení. Oblíbila jsem si nošení čelenek, které jsou krásným šperkem a když se vám rozpuštěná hříva nezdá v úplně optimální kondici, skvěle pozvednou celkový dojem z účesu. Kráska na fotce je z eppi.

celenka-do-vlasu

Stop krepacení

Není nic lepšího, než mít doma opravdu kvalitní přípravek, který si umí poradit s konkrétními problémy vašich vlasů. Těmi mými jsou hlavně sklony ke krepacení a poletování. Naštěstí jsem narazila na přípravek, který je právě na tyhle nešvary určený a má velmi dobré výsledky. Mým aktuálním favoritem je Alterna Bamboo Briliance Cream, který vlasy uhladí a dodá jim zdravý vzhled.

rozlitane-krepate-vlasy-pripravek

Dodat třpyt

Když už se povede, že se mi vlasy zrovna nevlní všemi směry, nejsou rozlítané ani krepaté, často jim prostě stále ještě něco chybí. Působí sice upraveným dojmem, ale nemají zdravou jiskru a šmrnc. Pokud se tedy chystám na nějakou akci a s vlasy nejsem úplně spokojená, řešením je sprej se třpytkami. Tenhle od Sephory nevytváří na vlasech žádné přehnané nánosy. Naopak jsou třpytky jemné a jen nenápadně vyzdvihují krásu vlasů.

sprej-trpytky-do-vlasu

Jaké jsou vaše tipy pro pěkné a upravené vlasy? Co děláte, když vaše hříva zrovna nemá svůj den?

celenka-ve-vlasech

4 Comments

Přidat komentář