Kokosový olej a jeho účinky na pleť, vlasy i zuby

Kokosový olej je jedním ze svatých grálů nejen v kuchyni, ale i na poli kosmetickém. Pokud ho ještě nemáte doma, je nejvyšší čas to napravit. Zařaďte ho do svého jídelníčku a podpoříte tím imunitní systém, funkci štítné žlázy, napomůžete zdraví svého srdce i lepšímu metabolismu. Jsme ale na stránce převážně kosmetické, takže se nebudeme zabývat skvělými účinky kokosového oleje na naše zdraví, ale přesuneme se k tomu, jak se s jeho pomocí stát krásnější.

 

Kokosový olej se získává z dužiny kokosových ořechů. Obsahuje antioxidanty, které působí proti volným radikálům. Stejně tak je účinným přírodním antibiotikem ničícím bakterie, viry a kvasinky.

Kokosový olej na pleť

Panenský kokosový olej se podobá přirozeným tukům na naší pokožce. Z tohoto důvodu si s pletí velmi dobře rozumí, rychle se vstřebá, hydratuje a regeneruje, aniž by ale zanechával mastný film. Dá se tedy dobře využít i jako náhrada krému nebo tělového mléka. Je ideální na pleť citlivou, suchou nebo narušenou. Pyšní se výbornými zklidňujícími účinky, takže ho můžete využít i proti svědění po depilaci. Jako přírodní SPF ochrana chrání kokosový olej před UV zářením a v případě potřeby ho můžete využít i jako regenerační přípravek po opalování. Díky antioxidantům oddaluje stárnutí pokožky a zmírňuje tvorbu vrásek. Dokáže zlepšit i kožní problémy jako jsou ekzémy, lupénka nebo vyrážky. Právě díky těmto svým účinkům je často využíván jako složka přípravků péče o tělo i pleť.

Kokosový olej na vlasy

O kokosovém oleji se mluví jako o hloubkovém regenerátoru vlasů. Sice si tu nebudeme namlouvat, že z poškozených vlasů se rázem stanou vlasy zdravé a zářící, to nesvede nic. Měly by ale působit zdravěji a konečky zase uhlazenější a posílené. Kokosový olej je skvělý hlavně pro suché a poškozené vlasy, na kterých vytvoří nejlepší efekt. Samozřejmě ale prospěje i vlasům normálním nebo mastnějším, jen bude v tomhle případě lepší používat ho méně často. Olej můžete nanášet několika způsoby. Zkuste ho nanést na mokré vlasy, zabalit ručníkem, nechat působit a poté umýt. Pokud chcete výraznější výživu, aplikujte ho před spaním a umyjte až ráno.

kokosovy-olej-plet

Čištění zubů s kokosovým olejem

Vyplachování úst kokosovým olejem se rychle stalo velkým trendem. V nejlepším případě byste měli vydržet po ránu dvacet minut převalovat kokosový olej v úst. Pokud se vám do tohoto skutečně nechce, neuškodí si jím alespoň vykloktat. Olej na sebe naváže škodlivé bakterie, které byste normálním čištěním zubů v takové míře nezlikvidovali. Touhle procedurou si zajistíte prevenci proti kazům, zápachu z úst a dokonce bělejší zuby.

Moje zkušenost s kokosovým olejem

Kokosový olej mám osobně velice ráda a využívám ho často. Pleť je po něm úžasně naducaná a vyživená, stejně tak moje vysušené vlasy si libují. Nejvíc jsem ale byla překvapená z účinku na zuby. Skutečně jsem nečekala, že by olej zuby mohl vybělit, přišlo mi to jako dost nevěrohodná informace. Přesto už po první dvacetiminutovce byly zuby krásně zářivé. Za mě tedy celkově jedno velké ano, kokosový olej se vyplatí mít doma. Každý už si pak může určit sám, jak je mu nejpříjemnější ho využívat.

kokosovy-olej-plet-vlasy-zuby

Kde kokosový olej seženete?

Sehnat kokosový olej není žádný problém. Dívejte se ideálně po bio panenském kokosovém oleji lisovaném za studena a zajděte pro něj do obchodu se zdravou výživou nebo ho objednejte přes internet. Dá se na něj ale narazit i v drogerii nebo v některých supermarketech.

 

2 komentáře

Přidat komentář