Kompaktní tuhý make-up – pro koho se hodí, recenze make-upů Chanel a Guerlain

Každé z nás se asi, když se řekne make-up, nejprve vybaví oblíbený krémový pomocník. Málokoho pak již napadne make-up sypký a většina si už asi nevzpomene na tuhé neboli kompaktní make-upy. A není divu. Tahle forma make-upu není příliš rozšířená a často se plete s kompaktním pudrem. Přesto si tuhý make-up zachovává své zastánce, kteří oceňují jeho dobrou krycí schopnost a samozřejmé zmatnění pleti. Dnes si k tuhým make-upům řekneme pár informací a představíme si jejich dva luxusní představitele, které jsem vyzkoušela.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pro koho se tuhý make-up hodí

Tuhý make-up jehnoznačně potěší majitelky mastnější pleti a výborný je také na pleť s lesklými místy. Nezpochybnitelným plusem je jeho schopnost zmatňovat a samozřejmě konzistence pohlcující maz. Na mastnou pleť s akné může být použit také, společně s korektorem tvoří dvojici s velmi dobrou krycí schopností, takže akné účinně maskuje. Odepřít si ho nemusí ani majitelky normální nebo smíšené pleti, samozřejmostí ale musí být před jeho aplikací hydratovat pleť krémem, aby bylo zamezeno možnému vysušení. Sušší pleti bych již tuhý make-up příliš nedoporučovala ani v kombinaci s krémem, v tomto případě je jednoznačně lepší sáhnout po tekutém nebo krémovém make-upu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jak se tuhý make-up nanáší

Tuhý make-up není úplně vyhledávanou formou make-upu právě kvůli problematičtějšímu nanášení. U nekvalitních tuhých make-upů se totiž občas stává, že se mohou nanášet nerovnoměrně, takže celek poté nepůsobí úplně přirozeně. V celkovém měřítku jde ale o předsudky, kvalitní tuhý make-up od renomované značky se v naprosté většině případů nanáší bezproblémově a aplikace je podobná jako u kompaktního pudru.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Před nanášením tuhého make-upu je vždy dobré vyživit pleť hydratačním krémem. Dodržujte to i v případě mastné pleti, i té hydratace často chybí a proto následně zvyšuje tvorbu mazu. Krém nechte zaschnout a poté začněte se samotnou aplikací make-upu. K tuhému make-upu často již bývá přiložena houbička nebo štětec na nanášení. Praktičtější a rovnoměrnější nanášení bych hodnotila ve prospěch štětce, ale to je jen můj osobní názor. Stejně jako u tekutého make-upu se snažte nanášet v rovnoměrné vrstvě a nevynechat žádnou oblast obličeje a pro barevnou jednotu ani krk. Na závěr make-up zafixujte pudrem.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Tuhý make-up Chanel Rozjasňující kompaktní make-up Vitalumiére Éclat SPF 10

Tuhý make-up od Chanelu působí opravdu kvalitně, k pleti hezky přilne a je velice lehký. Zachovává si klasické vlastnosti tuhých make-upů, takže lehce zmatňuje, rozjasňuje a sjednocuje, na druhou stranu ale v tomto případě hebká textura nezpůsobuje žádné problémy s vysušováním pokožky. Krycí schopnosti bych oproti klasickým tuhým make-upům označila jako slabší, což je ale zase vynahrazeno velmi přirozeným vzhledem na pleti. Oceňuji poměrně praktický štěteček, i když bych při denním nanášení dala přednost většímu štětci.

Seženeteho ho třeba tady.

 

tuhy-make-up-chanel-recenze-na-pleti

 Tuhý make-up Guerlain Kompaktní make-up pro perfektní vzhled Parure SPF 20

Tuhý make-up Guerlain je ještě malinko sametovější než Chanel a na pleti je o něco výraznější. Krycí schopnost je poměrně slušná a oceňuji i výrazný rozjasňující efekt. Potěšil mě odstín, který má hezký nádech a dobře pasuje světlejší pleti. Není sice úplně tak lehký, na druhou stranu to ale pro někoho může představovat plus v podobě dobrého krytí. Je k němu přiložená houbička, s kterou se pracuje docela dobře, za sebe bych ji ale přesto při pravidelném nanášení vyměnila za větší štětec. Plusem je určitě SPF 20. Celkově Guerlain hodnotím opět kladně, je to bezproblémový kvalitní tuhý make-up.

Seženete ho třeba tady.

 

tuhy-make-up-guerlain-recenze-na-pleti

Přidat komentář