Kosmetické pigmenty Essence

Používáte kosmetické pigmenty? Víte, čím se liší od očních stínů? Pigmenty proslavily hlavně intenzivní a zářivé barvy. Staly se tak oblíbenými mezi těmi, kteří rádi experimentují s líčením. Jejich škála se ale značně rozšířila a pigmenty tak seženete i v poměrně neutrálních barvách. Dnes si o nich povíme něco bližšího a představíme si jedny z těch nejdostupnějších a nejznámějších – pigmenty od Essence.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kosmetické pigmenty

Kosmetické pigmenty jsou sypké, velice jemné a hebké. Většinou se vyrábí třpytivé, ale můžete se setkat i s matnými. Od klasických očních stínů se liší hlavně daleko vyšší sytostí barev. S výraznými barevnými pigmenty snadno vytvoříte barevné a intenzivní líčení nebo nepřehlédnutelný design nehtů . Třpytivé neutrální pigmenty jsou zase velice multifunkční. Můžete je použít na prozáření líčení, ale také na lícní kosti, rty, přimíchat do make-upu nebo prostě aplikovat kamkoliv, kde se chcete třpytit. Pigmenty se nanáší většinou jako první, protože kvůli sypké textuře snadněji opadávají. Ze stejného důvodu je také dobré podpořit je na očích bází.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pigmenty od Essence

Nebudeme si tu povídat pohádky – pigmenty od Essence určitě nejsou ty nejlepší a najdete daleko kvalitnější (třeba ty od MAC). Na druhou stranu jejich cena je víc než příjemná. Pokud tedy prostě jen chcete vyzkoušet nějakou výraznou barvu líčení, je daleko lepší si to zkusit právě na nich. To je také důvod, proč mám Essence pigmenty docela ráda. Často dělám s líčením pokusy, chci zkusit nejrůznější barvy, takže po nich v takovém případě ráda sáhnu. Pokud mi barva sedí, mám radost, pokud ne, ani mě to nemrzí. V případě, že ale hledáte neutrální pigmenty pro rozzáření, podívejte se spíš u jiných značek. Výrazné barvy má Essence docela zajímavé, přirozených třpytivých odstínů moc nenajdete.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Hlavní nevýhodou je hlavně jejich hodně nepraktické víčko. Pigment se průběžně vysypává, takže když ho následně otevřete, klidně polovinu na sebe můžete vysypat. Na to pozor. Pigmenty pomalu dostávají lepší uzávěry, bohužel mám ale ještě  všechny v původní nepraktické verzi. Stejně tak opadávání na tváře je problém a nutnost použití báze může být pro někoho také nepříjemností. A samozřejmě je při aplikaci s nimi nutná podložka, jinak se sypou všude kolem.

Cena: 65 Kč

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Odstíny pigmentů Essence

Jak už jsem psala výše, odstíny Essence pigmentů jsou spíše výraznější. Některé jsou hezké, jiné mi už tolik povedené nepřijdou. Svoji sbírku vám trochu blíž představím.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

05 Star dust

Tohle je jeden z mých nejoblíbenějších pigmentů od Essence. Je sytě stříbrný a dobře se využívá k rozjasnění oblasti pod obočím, pokud zrovna tvořím nějaké líčení ve studenějších tónech. Star dust bych doporučila, není špatný.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

18 Little mermaid

Tenhle pigment mi naopak příliš nesedl. Skoro až neonový odstín modré není podle mého gusta, takže jsem si s ním vyzkoušela líčení, ale dál ho nepoužívám.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

12 Miss piggy´s lollipop

Pokud chcete něco opravdu růžového (možná až trochu moc), tenhle pigment si vás získá. Jeho praktické využití je ale stejně jako u předchozího skoro nulové.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

16 Blueberry muffin

Konečně barevný pigment od Essence, který se dá i celkem dobře využít. Tahle fialová je sice výrazná, ale stále ještě v mezích. Ve výsledku se s ním dá oživit i denní líčení. Milovnicím fialové doporučuji.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

07 Safety first

S tímhle pigmentem jsem se docela dost sekla. Zatím se mi s ním nepodařilo stvořit ani nějaké crazy líčení. Hodí se možná tak v malém množství na spodní linku. Stejně bych se mu příště už spíš vyhnula.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Breaking dawn part2

Tyhle dva pigmenty mám z limitované edice. Zlatý je tvořený prakticky jen ze třpytek a dobře se využívá právě i k rozzáření pleti nebo k lakování nehtů. Temná fialová je zase prakticky matná a k prostínování očí se docela dobře hodí. Škoda, že nejsou pigmenty součástí stálé nabídky, patří určitě k těm lepším, které Essence vytvořila.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Koupit nebo nekoupit Essence pigmenty?

Pokud máte ráda barevné hodně výrazné líčení, tak by se vám Essence pigmenty mohly líbit. Jinak se hodí spíš v malém množství k přikrášlení líčení nebo k vytvoření nějaké hezké manikúry. Celkově bych ale řekla, že stačí si udělat představu s jedním nebo dvěma. Pro většinu se využití spíš nenajde. Sama už další pigmenty pořizovat neplánuji.

Tip na líčení s Essence pigmenty najdete tady.

5 komentářů

 • Adríí Zbořilová 24.11.2013 at 12:12

  Super článek:)
  já pigmenty zatím nemám,ale mám už delší dobu v plánu si nějaké koupit a chcu zkusit od essence:)
  lákaly mě minulý rok ty od twilight:3 ty zlaté,ale bohužel,jsem je nestihla:( tákže asi ták.
  Jinak ty barevné,ty jsem chtěla,ale bohužel neměla jsem kde si je koupit. DM jsem měla daleko,a moc jsem se o to nezajímala a teď toho lituju:(

  Odpovědět

  • karol 24.11.2013 at 21:34

   Děkuju 🙂 pigmenty určitě nejsou úplná nezbytnost, takže ani není čeho litovat. Byla bych daleko radši, kdybych si koupila tak jeden a místo dalších šesti něco potřebnějšího 😀 navíc s nimi Essence určitě nekončí, takže je určitě ještě časem seženeš 😉

   Odpovědět

 • lilienviv 24.11.2013 at 15:14

  Mně právě na pigmentech vadí ta hromada práce (a nepořádku) kolem, takže žádný nemám. Ale už dlouho přemýšlím o nějakém bílém nebo stříbrném, na rozzáření očí 🙂

  Odpovědět

  • karol 24.11.2013 at 21:37

   JJ.. je pravda, že bez bordýlku to nejde 😀 Nejlepší je, když se pěkně oblečeš, jsi na odchodu a ještě tě napadne to trochu doladit pigmentem..no a můžeš se jít zase převléct 😀 …ty neutrální se upotřebí nejvíc, takže do toho určitě jdi 😉

   Odpovědět

 • Beat 10.2.2014 at 18:13

  Zatím jsem s tím do styku nepřišla, jsou práškové? 😀

  Odpovědět

Přidat komentář