Kosmetika s mateří kašičkou

Mateří kašička je produkt včel, kterým krmí svou královnu a ta díky této složce žije podstatně déle než ostatní včely. Má speciální složení zpomalující stárnutí a napomáhající regeneraci. Jde hlavně o bílkoviny, vitamíny a důležité minerální látky, díky kterým na nás mateří kašička působí blahodárně. Začala se používat také jako složka kosmetiky, která pomáhá vyhlazovat vrásky, zvláčňovat pokožku, nebo zaručuje hebčí a lesklejší vlasy. Vnitřně se požívá mateří kašička buď čistá, nebo ve formě různých sirupů a kapslí. Na některé produkty, které právě tuto zázračnou složku obsahují, se podíváme.

kosmetika-materi-kasicka

Zdroj

Pleťová kosmetika s mateří kašičkou

Loreal Nutri-Gold

Loreal vyvinul řadu tří krému s příměsí mateří kašičky, esenciálních olejů a posilujícího Pro-Calcia. Jedná se o výživný denní krém, noční krém a oční krém. Krémy jsou příjemné, pokožku vyživují a povzbuzují, ale úbytek vrásek nečekejte.

Denní krém má příjemnou vůni, hutnější konzistenci a déle se vsakuje. Cítíte ho proto delší dobu na obličeji. Problematický je na sluníčku a při námaze, kdy jakoby vystupuje z pokožky a dělá vás lesklejší než obvykle. Na problematickou pleť příliš nedoporučuji. Je zkrátka na zralou a sušší pokožku.

Noční krém je podobný dennímu, jen ještě o trochu hutnější.  Nemusíte se ale bát, že byste byla ráno umaštěná. Naopak se probudíte se s vyživenou a příjemnou pokožkou. Doporučuji ho více než denní krém, přes noc si totiž nikdo nevšimne nepříjemné mastnoty.

Oční krém je opět velmi podobný dvěma předešlým z řady.  Může se pochlubit o něco lepší vyživující schopností, než mají obvyklé oční krémy. Ničemu neuškodí, ale nijak zvlášť nenadchne.

Cena: každý produkt z řady stojí něco málo přes 200 Kč, seženete v drogerii DM, Rosmann, Teta

Topvet Gellé royale krém s mateří kašičkou

Příjemný krém s viditelnými vyživujícími schopnosti. Složení je možná poněkud příliš hutné a vůně taky není nikterak úžasná, ale díky rychlejšímu vstřebávání a prokázané regenerační schopnosti ho považuji za lepší než Loréal Nutri-Gold.

Cena: 140 Kč, seženete ho v lékárně, nebo na internetu

Procyon pleťová voda a krém s mateří kašičkou

Procyon je čistě přírodní značka, produkty jsou tedy citelně méně chemické a chovají se jako bio. Ocení každý, kdo má problémy s alergiemi nebo vyrážkami. Jejich pleťová voda s mateří kašičkou prokrvuje pokožku a rozzáří vaši tvář. Není jí příliš co vytýkat, možná bych snesla trochu voňavější provedení, ale to je jen osobní pocit. Celkově můžu jen doporučit.

Krém s mateří kašičkou od této značky je příjemný a konečně i lehký. Poměrně hezky zvláčňuje, ale stejně jako Nutri-Gold se velmi pomalu vstřebává. Na denní nošení se příliš nehodí, ale na noc můžu doporučit. Po probuzení bude vaše pokožka vláčná a jemná.

Cena: krém i voda cca 100 Kč, seženete na internetu

Orlane Royal Program s mateří kašičkou

Řada péče o pleť s mateří kašičkou a 24 karátovým zlatem. Je to voňavá nádhera, která už má efekt i na vrásky. Pleť vyhladí, zregeneruje a rozzáří. Problém je v ceně, která už je skutečně přehnaná. Takže, až nebudete vědět co s 10 000-15000, vyzkoušejte.

Kosmetika na vlasy s mateří kašičkou

Elseve s mateří kašičkou

Elseve nabízí celou řadu péče o vlasy s mateří kašičkou. Všechny přípravky hezky voní a jsou velmi příjemné. Nedoporučuji příliš šampon, který není vhodný pro mastící se vlasy. Díky velké hydratační schopnosti mateří kašičky se vám po ošetření vlasové pokožky mohou začít rychle mastit vlasy. Naopak slušný je kondicionér a maska. Protože se aplikují už přímo na vlasy, vyživují tam, kde mají a prospívají tak hlavně suchým vlasům. Není to žádný zázrak a vlasy jsou občas trochu neposlušnější než obvykle, ale produkty seženete za příznivou cenu a velmi suchým vlasům mohou být hodně prospěšné.

Cena: každý produkt z řady stojí okolo 100 Kč, seženete v drogerii DM, Rosmann, Teta

Kérastase Nectar Thermique

Pokud trpíte vysušenými vlasy s roztřepenými konečky, nebo vaše vlasy postrádají lesk, je tohle ta správná volba. Kérastase produkuje luxusní vlasovou kosmetiku výborné kvality a tento přípravek bych zařadila do špičky jejich výrobků. Krásná vůně je z vašich vlasů příjemně cítit, mateří kašička je citelně regeneruje a dodá lesk. Navíc tento malý zázrak ochrání vaše vlasy před poškozením při použití fénu nebo žehličky. Je sice dražší, ale dlouho vydrží a vlasům opravdu pomůže.

Cena: 700 Kč, seženete ho buď na internetu, nebo v kadeřnictví, kde pracují s touto luxusní značkou (bývají to kadeřnictví ve větších obchodních centrech)

Další produkty s mateří kašičkou

Sprchový gel s mateří kašičkou Gelée Royale Elixir od Bourjois

Tento úžasně voňavý sprchový gel, prostě musíte mít. Jeden z mála sprchových gelů, které pokožku skutečně nevysušují, ale naopak vyživí a provoní. Pro suchou pokožku je to ideální volba.

Cena: 100 Kč, seženete na internetu

Mýdlo s mateří kašičkou

Pokud vyzkoušíte, už nebudete chtít jiné. Vůně sice není příliš výrazná, ale ruce jsou po umytí krásně hebké. Pokud trpíte na suchou pokožku rukou, určitě vyzkoušejte.

Cena: 50Kč, zkuste ho sehnat na internetu, nebo v přírodních kosmetických prodejnách (jako třeba Manufaktura)

Přidat komentář