Krabičková dieta – opravdu funguje?

Kdo by si nepřál dostávat jídlo na zlatém podnose (tedy v krabičkách). Pestré, krásné, chutné a dokonale kaloricky vyvážené. Zhubnout díky krabičkám bylo dlouhou dobu výsadou celebrit. Dneska už si může tuhle dietu naordinovat každá z nás. Otázkou ale zůstává – fungují krabičky? Zhubnete? Nenastane po najetí na jinou stravu jojo efekt? Kontaktovala jsem všechny ve svém okolí, kteří krabičky vyzkoušeli a dali jsme hlavy dohromady!

Proč krabičkovou dietu vyzkoušet?

Nejdřív si trochu zopákneme pozitiva. Připravené jídlo od solidního dodavatele krabičkové diety vám zajistí ideální příjem živin. V nastavení na redukci váhy budete hubnout tak akorát, žádná hladovka, hezky pěkně a přesně. Oproti různým drastickým dietám je to tedy nesrovnatelně lepší. Jídlo máte připravené dopředu, nemáte s ním žádnou práci a je prakticky zabaleno. Navíc se můžete každý den těšit, jaké zajímavé chody vám doma přistanou. Tím se dostáváme k další výhodě a tou je možnost dovozu.

V čem je problém!

Začala bych cenou – ne každý si krabičkování může dovolit. Těžko seženete takovou službu pod 300 Kč na den, takže počítejte kolem 10000 Kč na měsíc. Připravit doma zdravé jídlo pro jednoho člověka lze určitě levněji. Další věc je chuť jídla, úplně jsme se neshodli, od kterého dodavatele nám to nejlíp chutná, bude to prostě individuální. Některé chody jsou dobré moc, jiné se prostě “dají sníst”.

Funguje krabičková dieta?

Na tomhle jsme se shodli! Za nás tedy funguje. Ale musíte jíst opravdu jenom krabičky a pít vodu. Jestli si budete přilepšovat bokem a zapíjet to limčou, efekt se dostaví dost těžko. První dny na krabičkách jsou trochu těžší, jíte sice pravidelně a za mě jsou porce dostatečné, ale pro někoho zvyklého “prasit” je to šok. Když si zvyknete, tak se to dá a po pár měsících jste o dost kilo lehčí. Žádný velký jojo efekt jsme taky nezaznamenali. Nesmíte se ale v případě vysazení krabiček vrátit k starému režimu. Když už si zvyknete na zdravé potraviny, vyplatí se v tom pokračovat. Ideálního dodavatele krabiček vám neporadíme, zatím jsme takového nenašli. Někde byla horší chuť, jinde zas čerstvost nebo vzhled. Jestli se vám krabičky testnout chce, budete muset možná chvíli zkoušet, než najdete to, co bude vyhovovat nejlépe zrovna vám.

Pro představu jsem vám vyfotila, jak vypadá jedno takové běžné denní menu.

Oběd

Snídaně

Svačina odpolední

Svačina dopolední

Večeře

Jak krabičky vyhovují vám? Máte tip na nej dodavatele? 🙂

1 Comment

Přidat komentář