Krémy proti vráskám – které jsou nejúčinnější a jak je používat?

Máte pocit, že na používání krémů proti vráskám máte stále dostatek času? Tak pozor! Na péči a boj proti vráskám není nikdy brzy. Jakmile už se vám hluboké vrásky vytvoří, jen těžko se jich zbavíte bez pomoci estetických zákroků. Začnete s bojem proti vráskám raději dříve než později. Používejte již nyní pravidelně oční krémy. Okolí očí je totiž oblast, která je na tvorbu vrásek nejvíce náchylná.

Podle čeho vybrat ten nejúčinnější?

Je jasné, že kvalitní složení je nejdůležitější. Vyhledávejte aktivní látky, které dokáží stárnoucí pleť zpevnit a dodat jí mladistvý vzhled. Na tento efekt je nejvíce účinný roztok z kyseliny hyaluronové nebo extrakt z břečťanu. Důležité při boji proti vráskám jsou také změkčující látky například v podobě tekutého hedvábí či koncentrátu aloe vera. V neposlední řadě i vitaminy A, C a E by neměly nikdy ve složení krému chybět.

Doslova zázračně působí výtažek z rýžového oleje, který má vysoké antioxidační účinky a pleť v okamžiku rozjasní. Tuto složku však najdete převážně u dražších značek pečující kosmetiky.

TOP značky – luxusní i levné?

Pokud si chcete dopřát to nejlepší, počítejte s tím, že budete muset investovat ne zrovna malou částku. U péče zkrátka platí, čím dražší, tím lepší. Jestliže chcete začít rovnou tím nej, zaměřte svoji pozornost na značky Thalgo, Payot nebo La Mer.

Do o něco levnější, ale i přes to účinné kategorie lze zařadit značky Uriage či Nuance, které patří mezi lékárenskou kosmetiku a svým složením jsou nejen velmi pečující. Dokáží také zklidnit a bojovat proti kožním problémům.

Chcete-li si dopřát speciální a opravdu intenzivní péči, je pro vás značka Sensai to pravé. Luxusní krém Ultimate aktivuje geny a zpomaluje proces stárnutí. Voní omamně po květu Sakury. Uchvátí vás ale pravděpodobně i jeho cena, která přesahuje 20 000 Kč za 40 ml balení.

I u levných značek však lze najít péči, která je poměrně účinná s ohledem na cenu. Polská značka Ziaja je na trhu již přes 20 let, což značí, že se nejen mezi ženami těší velké oblibě. Vybrat si u nich můžete kosmetiku z řady, která je pro vaši pleť nejvíce vhodná.

Jak často je používat?

Patříte-li mezi mladší ročníky, stačí, když budete krém proti vráskám používat několikrát do týdne na místa, kde je vaše mimika nejvýraznější. Přesně v těchto místech se vám totiž vrásky udělají jako první. Patříte-li do kategorie 30+, musíte si zvyknout na to, že péče o pleť patří do vaší běžné, denní rutiny. Krémy proti vráskám používejte ráno i večer.

Přidat komentář