Lakování s laky OPI pruhované nehty – návod a fotky

Sada laků od OPI je dalším z vánočních dárků, které mě hodně potěšily. Původně jsem plánovala udělat jejich recenzi, ale pak jsem si uvědomila, že vlastně nemám co recenzovat. Zatím všechny laky, které jsem od OPI vyzkoušela skvěle drží, krásně se lesknout, mají výbornou krycí schopnost a šikovný štěteček. Tato sada pak není výjimkou a rozhodně patří mezi špičku. Proto jsem se rozhodla místo recenze přejít rovnou na návod, kde bych všechny tři barevné laky využila.

sada-laku-opi

Co budete potřebovat

Nehtový design, který bych vám dnes ráda ukázala, vyžaduje tři barevně ladící laky. Jak už jsem psala v úvodu, využila jsem sadu od OPI v níž je bezbarvý svrchní lak, světle růžový lak Passion, výrazný rudý lak Malaga Wine a hnědo béžový lak You Don´t Know Jacques! Dále je třeba izolepa a menší rovné nůžky. Samozřejmě neuděláte chybu s podkladovým lakem.

Postup lakování

Po nalakování podkladovým lakem jsem vybarvila půlku nehtu rudou Malaga Wine. Dělala jsem to od oka, což nebylo díky skvělému štětečku laku nic obtížného. Pokud ale máte problém polovinu odhadnout, přelepte si nehet v půlce izolepou a až poté lakujte, je to daleko přesnější.

opi-malaga-wine-lakovani

Polovinu jsem následně vybarvila rudým lakem u všech nehtů.

pruhovane-nehty-postup

Pokračovala jsem s nalakováním druhé půlky nehtu světle růžovým lakem Passion.

lakovani-nehtu-opi-passion

A následně jsem tímto lakem vymalovala všechny nehty. Určitě mi dáte za pravdu, že díky hezkým výrazným barvám laků vypadají nehty už v tuto chvíli moc hezky.

pruhovane-nehty-navod

Protože jsem chtěla dát prostor i poslednímu laku, dala jsem se do stříhání malých přibližně stejně velkých proužků izolepy. Proužky jsem poté nalepila na kus látky a důkladně osahala, aby ztratily nejsilnější lepící schopnost a nenarušily tak předchozí laky. Už jen velice mírně lepící proužky jsem následně ve stejném sklonu nalepila na úplně zaschlé nehty.

pruhovane-nehty-fotonavod

Poté jsem nehty přejela hnědým lakem You Don´t Know Jacques! a proužky izolepy ihned sundala, aby s nimi lak nezaschl.

nail-art-pruhy-fotonavod

Po sundání izolepy občas některý nehet potřebuje trochu poupravit, což je nejlepší pomocí úzkého zdobícího štětečku. Nehty jsem na závěr přejela svrchním lakem ze sady.

lakovani-nehtu-fotonavod-pruhy

Samozřejmě je pro běžné nošení asi praktičtější ozdobit tímto způsobem třeba jen jeden nehet a zbytek nechat pouze v ladící barvě. To už je ale na vkusu každé z nás.

Jak se vám podobné úpravy nehtů líbí? Vyzkoušíte občas něco podobného?

2 Comments

Přidat komentář