Lakování vodou – foto-návod

Zajímavé a netradičně vzorované nehty jsou stálým trendem. Pokud hledáte inspiraci na novou techniku zdobení nehtů, podívejte se na postup k zvláštní ale snadné úpravě pomocí barevných laků a vody. Pokud si tuhle techniku osvojíte, nabízí nespočet variací a můžete dosáhnout velice zajímavých vzorů na nehtech. Výsledek bývá hezký a zvláštní už při prvním vyzkoušení, takže s trochou praxe můžete dosáhnout opravdu pěkných nail artů.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Co budete potřebovat

Určitě si na lakování pomocí vody připravte alespoň dva různobarevné laky, špejli, obyčejnou tužku nebo nějaký jiný nástroj s ostrým hrotem, podložku, izolepu a nádobu s vodou, kterou vám nebude líto ušpinit.

Postup lakování pomocí vody

Začala jsem tím, že jsem nalakovala nehty, které jsem nechtěla mít ozdobené ladícím růžovým lakem.

Poté kápněte do sklenice s vodou kapku jednoho z laků, které chcete na vzorování použít. Chvilku počkejte, než se lak na hladině usadí a poté ho pomocí špejle vytáhněte. Voda je pak na rozpíjení laků lépe připravená a zkrátka to díky tomuto kroku poté jde lépe.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

V tuto chvíli již můžete začít s vytvářením kruhů na vodní hladině. Kápněte do vody větší kapku prvního laku a počkejte, dokud neudělá kolečko. Kolo nemusí být až k okrajům sklenice, ale pokud je příliš malé, špejlí ho opatrně a mírně roztáhněte.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Do prvního kola kápněte druhý barevný lak a počkejte, dokud opět neudělá v prvním kruhu menší kroužek. Takto s děláním kroužků pokračujte a vyplňte celý prostor udělaný prvním kruhem. Poté ani chvíli nečekejte, vezměte předmět s ostrým hrotem a v kruzích opatrně udělejte vzory, dle vlastního uvážení. Hezky vypadá skoro cokoliv.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Když je vzor v kruzích hotový, odhadněte, kolik prstů by vámi vytvořený kruh mohl nabarvit a následně tento počet prstů do laku namočte a protáhněte je dolů, až k vodě v nádobě. Po zaschnutí první ruky udělejte stejným způsobem nový kruh a nabarvěte jím prsty zbývající.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Některé zdroje uvádějí, že je vhodné do každého vytvořeného kruhu ponořit jen jeden prst. Je to tak sice nejhezčí, ale vzhledem k množství spotřebovaného laku a časové náročnosti doporučuji nabarvit najednou všechny prsty, které se odhadem do kruhu vejdou.

Celou aplikaci laku zakončete sundáním izolepy a vrstvou bezbarvého laku pro lesk.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Výsledek

Pokud se vám nehty podaří, vypadají opravdu netradičně a luxusně zároveň. Většinou to na první pokus není úplně stoprocentní, ale nic nevzdávejte. Časem to půjde lépe. Sama jsem tuto úpravu zkoušela také poprvé a výsledek mi přijde obstojný a zajímavý. Určitě brzy zkusím nějakou další variaci.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

11 Comments

 • Kacka Go 28.7.2013 at 15:47

  Vůbec se mi to nedaří 🙁 Nejdřív se mi laky nechtěly rozpít a až se konečně uráčily, tak už byly moc zaschlé a nedalo se v nich dost dobře kreslit. A nakonec, když už jsem strčila prst do vody, se to přilepilo na celý prst a při vydělávání se vzorek úplně zničil 🙁 zkoušela jsem to asi 5x a musela si potom umýt ruce odlakovačem, protože jsem byla celá od laku. Je to škoda, tvoje nehty vypadají moc pěkně, ale tohle piplání mě už úplně odradilo 🙁 Budu muset vyzkoušet nějaký jiný způsob zdobení z vašich stránek 🙂

  Odpovědět

  • karol 28.7.2013 at 18:37

   To je mi moc líto, že se to nějak nevede 🙁 podle toho, co popisuješ, bych řekla, že bude asi problém v lacích. Některé se rozpíjí hodně špatně a pak to prostě nejde. Poprvé to chce hodně trpělivosti a zkoušení různých laků, ale zase, když už jednou přijdeš, jak na to, tak to příště jde už celkem snadno. Určitě je ale i spousta snadnějších způsobů zdobení, tak snad něco jiného půjde lépe 🙂

   Odpovědět

  • dita 18.1.2014 at 20:05

   prosim vas , napiste mi nejaka znacky laku s kterrymi to jde dekuji

   Odpovědět

   • karol 19.1.2014 at 11:34

    Dobrý den Dito, v tomhle návodu jsem používala růžový lak Colour and Go od Essence a bílý lak od Rimmelu. Nejde přesně říct, která značka je nejvhodnější, jde spíš o jednotlivé laky – měly by mít hustou texturu (ideální jsou ty s výraznějšími barvami). Pamatuji si, že mi to šlo hodně dobře třeba s laky od Sephory. Budu držet palce, ať se podaří 😉

    Odpovědět

 • dita 18.1.2014 at 20:17

  nejde mi to … prosim pomozte

  Odpovědět

 • Nina 28.7.2014 at 10:42

  Ahoj
  Mám si dát izolepu na ty nehty které chci barvit pak to udělat podle postupu a pok sundat tu izolepu ? Nesundá se ten vzor spolu s izolepou ?

  Odpovědět

 • Nina 28.7.2014 at 12:08

  Aha jako aby se lak nedal na kůži chápu
  Děkuju 🙂

  Odpovědět

 • Nina 29.7.2014 at 10:34

  To bílé co máš na nehtech které si jdeš barvit pomocí vody je bílí lak ?

  Odpovědět

 • Terka 18.9.2015 at 20:26

  😢 vůbec se nedaří mám plno laku a žádný se nechce rozpit.. 🙁 to je fakt… Ach jo moc mě to štve přitom je to tak krásné 😢😢😞😞☺

  Odpovědět

 • Verča.V 17.2.2016 at 17:46

  Napište mi značky laků kterýma to jde.prosím

  Odpovědět

Přidat komentář