Laserové odstranění pihy a znamének

V dnešním článku vám povím příběh jedné pihy. Mám ji od malička. Udělala se mi u nosu a i když je drobná, nebyla nejvzhlednější. Zkrátka znaménko, které mi spíš kazilo dojem z pleti, než že by bylo na okrasu. Samozřejmě jsem s ní zašla na kožní, tam jsem se dozvěděla, že nebezpečné není, ale pokud ho vyříznou, zůstane mi jizva, která může být horší než znaménko samotné. Takže jsme s pihou žily radši dál v křehkém příměří. Nakonec jsem se ale rozhoupala a zkusila poslední možnost – laser kliniku. Pokud potřebujete taky smést nějaké ty drobky z vaší tváře:)) a váháte, zda do toho jít, popíšu vám, jak ošetření laserem probíhá.

Jak probíhá odstranění znamének laserem?

Po objednání na laser kliniku jsem dostala termín konzultace. Konzultace jsou někde placené ( já platila 500 Kč), takže pokud máte hlouběji do kapsy, doporučuji se informovat předem. Nakonec jsem si vybrala Esthé kliniku, která na mě působila solidně a je v centru Prahy. Po příchodu na termín jsem si sedla do čekárny a vyplnila nějaké osobní údaje.

Následně už jsem šla za panem doktorem, vyskočila na křeslo a koukli jsme na znaménka. Nakonec jsem konzultovala dvě. Jedno bylo zavrhnuto, protože bylo v partii, která už navazuje na vlasy a laser se prý dá použít jen když z pihy nevyrůstají žádné chloupky. Piha u nosu byla ale odsouhlasena k zániku. Řešili jsme také, zda nemám nějaké alergie a jak snáším umrtvení u zubaře, protože při laseru se prý používá ta samá látka. Následně jsem se vrátila do čekárny a vyčkala, než se uvolní sál. Poté už mě sestřička zavedla na sál, kde jsem se vyhoupla na lehátko. Upřímně jsem se trochu bála, laserová operace očí ve mně nevzbudila zrovna lásku k laserům.

Po desinfekci se přešlo na samotné umrtvení oblasti injekcí, což je v těchto místech prý dost nepříjemné a opravdu to docela bolí. Samozřejmě se to ale dá celkem v pohodě vydržet, trvá to chvilku a pokud vám opichovali zuby, tak víte, do čeho jdete. Potom jsem už dostala na oči ochranné brýle ( něco jako brýle do solárka) a zapnul se laser. Laser při odstraňování pih světlem odpařuje vrstvy kůže. Jsou to výrazné světelné záblesky, trochu to syčí, ale po umrtvení to naprosto nebolí. Jediná nepříjemná věc je na tom ten pach.

Že jste nikdy necítili spálené lidské maso? Tak si nechte vypálit znaménko u nosu! 😀

Pardon za tu nechutnou představu, ale je to zkrátka realita a musím vás připravit i na to nejhorší:)) Po pár chvilkách je už znaménko pryč, ranka se potře něčím, co na ní vytvoří strup a můžete směle do ulic.

Pro informaci – za jednu malou pihu jsem i s konzultací platila 1700 Kč

Jak se po laseru kůže hojí?

Kůže se hojí docela rychle, po ošetření to sice ještě nevypadalo nejlépe, ale po asi týdnu už je ranka velmi nenápadná. Jen se v průběhu hojení na tváři udělal větší žlutý (fakt divná barva!) strup, který vypadal prapodivně a nesměla jsem s ním nic dělat, abych nenarušila hojení. Určitě pokud plánujete nechat si laserovat něco na obličeji, tak doporučuji brát v potaz, že tak dva tři dny to nebude na velkou večerní. Nicméně jinak odstranění laserem mohu doporučit, moje znaménko je beze zbytku pryč a zbyla po něm jen nepatrná jizvička:)

Jaké jsou vaše zkušenosti s odstraňování laserem? Nebo se teprve chystáte? 🙂

 

2 Comments

Přidat komentář