Le Petit Olivier pleťový balzám a sprchový krém

V dnešním článku bych vám ráda představila dva zajímavé přípravky od francouzské značky Le Petit Olivier. Pro většinu z vás to asi bude novinka (sama jsem doteď značku neznala), vzhledem k bio ingrediencím a obalům ale určitě stojí za pozornost. Testování mi umožnil eshop Suneto, kterému tímto děkuji. Většinu spoluprácí nepřijímám, ale tady jsem narazila na tak zajímavý sortiment, že nešlo odmítnout, určitě doporučuji mrknout. Teď už zpátky k Le Petit Olivier – podíváme se, jak výrobky obstály.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Regenerační noční balzám s arganovým olejem

Pleťový balzám obsahuje regenerační arganový olej, hydratační bambucké máslo a vyživující včelí vosk. Pyšní se certifikátem ECCOCERT, jde tedy o bio přípravek bez parabenů, silikonů a syntetických parfemací.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Na úvod si nemůžu odpustit poznámku na obal – ten je prostě nádherný. Ať už elegantní krabička s logem a krásně provedenými detaily, tak i samotný balzám ve skle se zlatým víčkem vypadá skvěle. Ihned po otevření je cítit příjemná vůně, možná trochu výraznější ale čistě přírodní (trochu mi připomíná jehličí). Balzám byl nejprve tvrdší a až při dotyku prstem začal tát a dal se nabrat. Teď už jakoby mírně roztál, ale stále je o dost hutnější než krém.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

A jaký je na pleti? Po prvním nanesení vám hned dojde, proč se jedná o noční balzám. Arganový olej je v něm skutečně znát a pleť je nejdřív klasicky mastná jako po použití oleje. Do 10-15 minut se olej vsákne. Ráno se po něm budím s pletí, která působí příjemně odpočatě, hodně vyživená, ale už ne mastná. Suché šupinky jsou už minulostí, na druhou stranu ale ani nijak neucpává póry. Sušší nebo zralejší pleti bude tedy určitě sedět skvěle, pro mastnější zase nejspíš nebude to pravé. Minus je tentokrát snad jen to, že se někomu může zdát dražší (arganový olej je totiž docela nákladná surovina).

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Cena: 30 ml za 399 Kč, seženete ho tady.

Sprchový krém vanilka

Sprchový krém Le Petit Olivier láká na příjemnou jemnost a přírodní výtažky z vanilky. Neobsahuje parabeny ani přidaná barviva. Opět chválím obal, je sympatický, má promyšlené detaily a v koupelně se pěkně vyjímá.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pokud se vám líbí vůně vanilky, tak vás sprchový krém určitě uchvátí. Osobně se musím přiznat, že se u přípravků do sprchy řídím hlavně podle vůní a tahle je opravdu povedená. Je to jemná, přirozená sladká vanilka bez zbytečně výrazného chemického odéru.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Co se týče mytí, nejsem v tomhle ohledu nijak zvlášť náročná, takže není, co bych vytkla. K pokožce je šetrný a opravdu jemný. Pleť po něm není vysušená, ale na omak příjemná. Nedá se mluvit o tom, že by přímo hydratoval, to ani nemá v popisu práce, k pokožce se prostě jen chová ohleduplně. Ve výsledku tedy příjemný sprchový krém s moc hezkou vůní.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Cena: 500 ml za 165 Kč

Celkové hodnocení

Jsem moc ráda, že jsem zase jednou vyzkoušela jinou a hodně zajímavou značku. Oba přípravky jsou povedené. Nadšená jsem z balzámu, který sušší pleti v zimě hodně prospívá. Sprchový krém je příjemný, ale není to věc, bez které bych se neobešla.

Předesílám, že se tu výhledově od stejné značky objeví ještě jeden přípravek, který si zaslouží samostatný článek.

Máte zkušenosti s Le Petit Olivier? Zaujalo vás něco?

2 komentáře

Přidat komentář