Léčba plísně na nohou

Mít krásná a hladká chodidla je sen každé z nás. Hebké, jemné a měkké nožky je radost ukazovat a není nutné se za ně stydět ani v létě v otevřených botách. Může se ale stát, že se něco pokazí a neštěstí je na světě. Potkala vás už plíseň nohou? Ne? Tak to máte štěstí, které se ne každému dostává. Plíseň je nepříjemnou, ale bohužel obvyklou chorobou, která dovede potrápit.

care for beautiful woman legs

Jak se zbavit plísně

Plíseň nohou je nehezký suvenýr, který si můžete odnést z návštěvy bazénu, společných sprch nebo půjčených bot. Zkrátka se vaše nohy dostanou k infikovaným spórám a je zaděláno na malér. Pokud vás kůže svědí, tvoří se na ní šupinky, případně se loupou kusy kůže nebo se vytvářejí prasklinky, půjde zřejmě právě o plíseň. Co v takovém případě dělat? Ideální je rovnou návštěva kožního lékaře, zvlášť pokud vás tahle choroba trápí poprvé, kožař ji snadno odhalí a doporučí vám léčbu přesně pro vás. Jestli se ale stydíte a chcete si problém vyřešit sami, zajděte do lékárny. Odnesete si třeba známý Canespor, aplikujete jednou denně na postižená místa a stav by se měl brzy začít lepšit. Počítejte ale s tím, že boj s plísní je někdy na dlouhou trať a úplné vyléčení může trvat i déle než měsíc.

Prevence proti plísni nohou

Číslem jedna je hlavně ochrana nohou v rizikových prostorách a dodržování hygieny. Nikdy nechoďte na boso, vždy mějte s sebou své přezůvky. Od nikoho si nic nepůjčujte, vezměte si svůj ručník i boty a vše pěkně čisté. Nohy udržujte v suchu a na vzduchu, po sprše vytřete mezírky mezi prsty. Pokud na plísně trpíte, můžete si pořídit i antimykotický pudr. Dávejte přednost ponožkám a botám z přírodních materiálů a dejte si pozor, aby byly vždy dostatečně prodyšné a netísnily vás. Nenechávejte na chodidlech vrstvy ztvrdlé kůže, radši si je nechte odborně ošetřit.

Po prodělané plísni nohou

Pokud vás plíseň potkala, ale vaše nožky už jsou v tuhle chvíli v lepším stavu, stejně na ně nezapomínejte a udržujte je spokojené a pěstěné. Najděte si šikovnou pedikérku a pravidelně si udělejte čas na seškrábání zrohovatělých nánosů. Doma si pak nohy namáčejte v horké vodě, dokud nezměknou a nebudete je moct oškrábat pemzou. Pro jistotu svým nožkám dopřávejte i pravidelný peeling. Po celé náročné proceduře odměňte své nohy vyživující dávkou krému. Nožky budou příjemně vyživené a oddálíte tak další vysušování a tvrdnutí kůže.

Staráte se o svá chodidla? Jak bojujete s plísní?

Přidat komentář