Jak po létě zregenerovat tělo s konopným olejem

Občas se sluníčka prostě nemůžeme nabažit a přeženeme to. Jenže spáleniny od sluníčka pak nejsou nic příjemného. Slunce je dobrý sluha, ale velmi zlý pán. Někdy se stane, že i když dodržíme opravdu veškeré zásady načtené v odborných článcích, naše pokožka zrudne a čeká nás několik opravdu nepříjemných hodin, nocí i dnů. V tuto chvíli zavolejte na pomoc skvělé účinky konopí. Zcela ideální je ve formě tělového i pleťového oleje s výrazně regeneračními účinky. Vhodné jsou zejména ty typy přípravků, které jsou v kombinaci s jojobovým olejem, který je se strukturou přirozeného kožního mazu téměř identický. Dokáže pak i zastat jeho funkci. Konopný olej ihned po natření pokožku zklidňuje, dává jí potřebné látky a velmi dobře regeneruje. Olej musí obsahovat i zelené části rostliny, proto hledejte tedy přípravky s nápisem cannabis sativa extract. Jedině ty obsahují účinné látky zvané cannabinoidy, zejména CBD.

Vlasy, na kterých se podepsala voda i slunce

Dovolená, slaná či chlorovaná voda a hřejivé sluníčko, to je velká zátěž pro vaše vlasy. Ty mohou být suché, roztřepené, lámat se a nadměrně vypadávat. Akutní péči na vlasy zajistí konopný olej. Aplikovat jej lze přímo ke kořínkům vlasů a vytvořit tak blahodárný zábal aspoň na 30 minut. Klidně jej nechte působit přes noc a ráno vlasy umyjte šamponem. Kúru svým vlasům dopřejte každých 5 dnů po dobu měsíce. Preventivně se dá olej použít při každém mytí. Do dlaně nalijete šampon a přidáte asi 3 kapky oleje. Pak vlasy umyjte a důkladně opláchnete. S šamponem nemusíte mít obavu, že se vám vlasy zmastí.

Vysušené ruce a nutná hydratace

Pobyt na slunci bohužel odnese i kůže, a to nejvíce na rukou. Řešením je opravdu pravidelné používání krému na ruce a dokonce i kosmetický peeling. Na umyvadlo si dejte kromě mýdla i peeling a vedle něj krém na ruce. Krém mějte i na psacím stole a všude, kde se přes den vyskytujete. Maličké balení si dejte do kabelky. Dále pomáhá i vyhýbání se kosmetice s obsahem alkoholu. U každé kosmetiky, která s rukama přijde do styku, se zaměřte zejména na její přírodní varianty bez obsahu alkoholu. Vhodná je opět kosmetika s konopím s regeneračními a hydratující účinky. Jsou-li vaše ruce už tak vysušené, že klasické mazání krémem na ruce prostě vůbec nestačí, vyzkoušejte konopnou mast a udělejte si z ní zábal na ruce. Večer namažte ruce silnější vrstvou, pak ruce zabalte do bavlněných rukavic a nechat je v klidu regenerovat celou noc. Ráno vás svou hebkostí dokonale překvapí.

Přidat komentář