Líčení na večer – krok za krokem

Po delší době mám pro vás konečně nafocené jedno líčení. Jedná se o takovou mou klasiku, kterou jsem si oblíbila na večerní akce. Šedé kouřovky jsou dostatečně výrazné, ale stále ještě jemnější než černá varianta, která už mi tolik nesedí. Většinou je doplňuji nějakým třpytivějším stínem, aby mělo líčení šmrnc. Po umělých řasách sahám na večerní příležitosti prakticky vždy, mám je zkrátka ráda a nebojím se jít ani do výraznějšího provedení. Celek pak doplňuji už jen poměrně přirozenými rty. Doufám, že se vám postup líčení bude líbit.

liceni-na-vecer

vecerni-liceni-navod

Zdá se vám ta kosmetická taštička taky tak neodolatelná? :))

Úprava obočí

Přiznám se, že na dokreslování obočí mě zas až tolik neužije. Moc se mi nedaří ho vykreslit tak, aby vypadalo dokonale, ale bylo stále ještě přirozené. Raději ho proto jen lehce zvýrazním stínem nebo tužkou a jinak ho nechávám být. Tentokrát jsem použila Hnědou tužku pro blondýnky od Essence. Tužka není špatná, určitě má maximálně přirozený studený odstín. Přijde mi ale, že má sklony se při ořezávání hodně lámat, takže vám ji nemůžu na 100% doporučit.

uprava-oboci

Podklad pod stíny

Pod stíny nesahám nutně jen po bázi, nemám mastná víčka a stíny mi dobře drží, takže to pro mě není nutnost. Naopak mě víc baví použít na celé víčko bílou tužku. Stínům to dodá na intenzitě a pokud máte v plánu použít hůře pigmentovaný stín, je to dobrá volba.

bila-tuzka-pod-stiny

Šedý stín

Jak už jsem psala v úvodu, šedou mám prostě ráda. Tentokrát jsem sáhla po Dermacol Mono stínu číslo 05. Už jste se o něm mohli dočíst v předchozím článku a bohužel stále platí, že pigmentace je u něj docela slabá. Přesto ho používám, protože barvu má jinak opravdu pěknou.

sedy-stin

Stínování očního záhybu

Pouze s jedním odstínem se dá pěkné líčení vytvořit jen těžko, takže do vnějšího koutku oka a do očního záhybu nanáším tmavší šedý stín. Jde o můj oblíbený Mono stín od Sephory v odstínu 5th Avenue. Pigmentace je na rozdíl od Dermacolu skvělá a stín je kvalitativně skutečně top.

stinovani-ocniho-zahybu

Trocha třpytu

Třpytky miluju! Uznávám, že je potřeba se s nimi krotit, ale na večer si je ráda dopřávám. Tentokrát jsem použila světlé třpytivé stíny Dermacol Moon Touch. Vypadají úžasně, ale bohužel postupem času mají tendenci se slévat, což zamrzí. I přesto jim ale čas od času neodolám.

trpytivy-stin

Oční linka

Líčení bez linky je pro mě takové neúplné a zkrátka mi tam to ohraničení chybí. Pokud se chystám lepit umělé řasy, kreslím linku spíš tlustší. Poslední dobou se u mě zabydlely hlavně gelové linky. Momentálně jsou to Maybelline Lasting Drama.

gelove-ocni-linky

Umělé řasy

Na umělých řasách skutečně ulítávám. Líčení s nimi mi přijde podstatně hezčí. Nijak zvlášť mi nevadí nosit ven ani extravagantnější řasy, nemusím mít nutně jen ty přirozené. Tyhle bych zařadila právě mezi ty výraznější krásky, normálně je u mě favoritem Ardell, ale konkrétně tyhle řasy jsou z DM a jsem s nimi také moc spokojená.

umele-rasy

Lesk na rty

Pokud si dávám záležet na očích, rty už nechávám v přirozených nude odstínech nebo světlejších růžovkách. Tentokrát jsem vytáhla lesk od Benefitu, který je úžasně roztomilý.

lesk-na-rty

Make-up

Co se týče make-upu, stále ujíždím na Rimmel Match Perfection, který už mám po několikáté a nějak mi doopravdy sednul. Z trůnu ho nesesadily ani luxusnější konkurenti, za mě tedy naprostá jednička – Rimmel make-upy prostě umí. Co se týče korektoru, tentokrát jsem sáhla po Maybelline Affinitone, který určitě není špatný. Nesmí chybět rozjasnění, pro mě jsou stále v tomhle ohledu top tekuté perly Benefit Girl meets pearl. Na závěr jsem už jen  vykonturovala bronzerem od Dermacolu.

produkty-liceni-tvare

A líčení je hotové!

hotove-vecerni-liceniJak se na večerní akce líčíte vy?

1 Comment

  • Lewi 4.5.2015 at 08:48

    Ahoj tvoje stránky jsem nedávno objevila, protože už delší dobu hledám stránky o kosmetice, které se tak odporně nepropagují za každou cenu ale jsou spíš nenápadné, dobře psané a takové víc střízlivé a tvoje mě úžasně padly do oka 🙂 . Jen tak dál dobrá práce 😉

    Odpovědět

Přidat komentář