Líčení pod brýle – foto-návod

Svoje brýle jsem dlouho nesnášela. Přijdou mi nudné, usedlé a jako mávnutím kouzelného proutku mě umí změnit v zcela nevýraznou šedou myš. A věřím, že určitě nejsem jediná. Proto jsem si pro vás připravila několik tipů, které vám třeba trochu pomůžou odhalit, jak je dobré se k brýlím líčit.

Make-up pod brýle

Pod make-up při nošení brýlí doporučuji bázi. Určitě víte, že brýle při posouvání po nose umí nalíčení dost vážně poškodit. Právě báze pod make-up takové škody eliminuje.

Po vstřebání báze zakryjte veškeré nedokonalosti korektorem. Brýle bohužel vady na pleti poměrně nemilosrdně zvýrazňují, takže je toto maskování důležité. Zvlášť záležet si dejte na očním okolí, které by mělo být bez chybičky. Korektorem zamaskujte hlavně kruhy nebo oteklá víčka.

Pak už přichází na řadu samotný make-up a následovat by měl lehký pudr, který pleť zafixuje.

Pokud při líčení make-upem začínáte, dejte si následně pozor, aby vám oční stíny při nanášení nepopadaly na pleť (chraňte prostor pod okem třeba ubrouskem).

Tváře zvýrazněte popraškem vaší oblíbené tvářenky a nebojte se rozjasňovače, který s brýlemi hezky koresponduje.

Rty

Nošení brýlí má jistě spoustu nevýhod, ale také jednu velkou výhodu. Protože brýle lehce zakrývají oči a líčení je pod nimi méně znatelné, můžete si dovolit výraznější rtěnku, i přesto že se ani při líčení očí nebudete nijak omezovat.

Obočí

Při nošení brýlí je dobré nezapomínat také na upravené a zvýrazněné obočí. Malými tahy tužkou na obočí dokreslete drobné čárky, tam kde chybí. Nebo dobarvěte stínem v podobné barvě.

Líčení pod brýle na blízko

Většina brýlí na blízko oči opticky zvětšuje. Pokud tedy nejste majitelka už tak až příliš velkých očí, nemusíte se v tomhle případě nijak víc omezovat a oči můžete líčit úplně normálně, jak jste zvyklá a jak vám to sluší. Nemusíte se bát ani tmavších barev, stínování očí do V nebo orámování černou tužkou. Dejte si jen pozor, aby barva stínů korespondovala s barvou obrouček brýlí.

Líčení očí pod brýle na dálku

Brýle na dálku většinou oči opticky zmenšují. Snažte se proto nepoužívat příliš tmavé barvy, které by tento efekt ještě podpořily. Je dobré také vynechat spodní linku a vykreslit pouze trochu výraznější horní. Stejně tak u řas se zaměřte hlavně na horní brvy, spodní prakticky líčit nemusíte. Barva stínů by měla korespondovat s barvou vašich brýlí. Obecně by barvy měly být spíš jemnější a oči by měly rozzářit a zvětšit. Sama vlastním právě brýle na dálku, takže si jejich líčení ukážeme v praxi.

Líčení pod dioptrické brýle na dálku

K líčení jsem tentokrát použila hlavně stíny Metal Liquid od Catrice, které jsou zářivé a metalické, takže oči rozzáří a tím i opticky zvětší. Celé líčení jsem ladila k obroučkám brýlí, takže jsem se snažila spíš o přirozenost a optické zvětšení očí.

Začala jsem zamaskováním nedokonalostí korektorem a bází pod oční stíny.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Následně jsem použila světlý metalický stín Metal Liquid 010 na celé víčko až k obočí.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Poté jsem aplikovala nazlátlý béžový stín Metal Liquid 040 na pohyblivé víčko a do očního záhybu, víc jsem ho směřovala do vnějšího koutku, naopak vnitřní koutky jsem nechala světlé. Aby se mi stín přesněji nanášel, nalepila jsem do vnějšího koutku kousek izolepy.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Stíny jsem důkladně spojila štětcem a se zjemněním si pomohla prvním světlým stínem.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pokračovala jsem výraznější tekutou linkou na horní víčko, řasenkou na horní řasy a přidala jsem i přirozené umělé řasy.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

A jednoduché denní líčení k brýlím je hotové!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jak se k brýlím líčíte vy?

2 komentáře

  • Petra 3.7.2014 at 09:09

    moc pěkný článek, půjčuji si na fb a sdílím pro kamarádky!

    Odpovědět

  • Hn 6.12.2014 at 14:52

    Zlaté kontaktní čočky, asi tak. Brýle nosím jen doma. Jinak ne. Při vyšších dioptriích už ani líčení nic nezachrání a oči jsou jako u nějakého prasátka, nehledě na to optické nepohodlí, slepé úhly atd. oproti normálnímu vidění s čočkama. Jinak líčení moc hezké, nejen pod brýle.

    Odpovědět

Přidat komentář