Líčení pro hnědé oči

Každé z nás se určitě hodí vědět, jak své oči rozzářit a podtrhnout správnou barvou stínů. Občas není jednoduché se zorientovat v rozsáhlé nabídce barev a odstínů. Ohled je třeba brát na tón své pleti, ale především právě na barvu očí. Proč také nevyužít toho, že stíny umí barvu každých očí hezky doplnit a pozvednout na zajímavou a nevšední. Dnes se podíváme, jaké stíny se hodí pro oči hnědé.

smartphone-face-woman-eyes-122428

Nejlepší barvy stínů pro hnědé oči

Hnědé oči mají poměrně širokou škálu barev očních stínů. V určitých tónech jim padnou skoro všechny barvy, kromě šedé, která si s většinou hnědých očí úplně nerozumí. Zajímavě s nimi působí třeba švestková, bronzová, jemná khaki zelená nebo meruňková. Luxusně zase působí zlatý stín. Pro jemné a něžné líčení se hodí světle růžová.

U hnědých očí je také vhodné snažit se stíny zvýraznit zlatý podtón duhovek a oči podpořit odstíny, v kterých budou vypadat vřele a hřejivě. K tomuto účelu je ideální třeba temně purpurová. Pro výraznější vzhled můžete zvolit tmavě fialovou.

S hnědou barvou stínů zacházejte opatrně, aby se v ní hnědé oči příliš neztrácely a nevypadaly zbytečně nevýrazně, u hnědé se proto držte ve škále tlumenějších odstínů, která vaše oči nezastíní.  Sedět vám bude hlavně nugátová nebo čokoládová, které se hodí i k vystínování očního záhybu. Hnědým očím výborně pasuje také neutrální béžová. Na denní nošení můžete oči zvýraznit i světle modrou, pokud jste opálené, pusťte se do odvážnější tyrkysové.

Kombinace očních stínů

Někdy je velice efektní vyzkoušet se stíny i různé barevné kombinace. Hezké je zkombinovat vždy ladící odstíny ve světlé a tmavé variantě. Světlý naneste na pohyblivé víčko a tím tmavším poté prostínujte oční záhyb. Pozor ale, abyste přechody mezi stíny rozetřela do ztracena.

Světlý bronzový+tmavší hnědý

Světle zlatavý+ fialový

Světle růžový+čokoládový

Celebrita s hnědýma očima

Jednou z celebrit s hnědýma očima je například herečka Keira Knightley. Na obrázku vidíte, jak rafinovaně využila tmavších stínů s temně purpurovým tónem k přilákání pozornosti ke svým čokoládovým očím. Obvykle ale využívá spíše paletky neutrálních béžových stínů a zářivých bronzových nebo zlatých odstínů. Na večerní líčení zase často volí kouřové líčení očí v čokoládových tónech spojené s výraznější tmavě hnědou tužkou.

c5b67ceb5a5821913be2db1555d96705_large

Stíny na denní nošení

 • Béžová
 • Meruňková
 • Bronzová
 • Khaki zelená
 • Světle modrá
 • Růžová

Stíny na večer

 • Tyrkysová
 • Zlatá
 • Temně purpurová
 • Čokoládová
 • Tmavě fialová

Tužka pro hnědé oči

Hnědým očím velmi dobře pasuje klasická užší černá horní linka. Pokud je pro váš typ příliš tvrdá, jako náhradu zkuste využít tmavohnědou nebo chladnější kakaovou tužku. Na večer můžete vyzkoušet zářivější fialovou variantu.

Přidat komentář