Líčení pro jarní typ

V předchozím článku o barevné typologii jsme si ujasnili základní rozdělení typů a pokusili jsme se najít ten váš. Najít svůj typ by vám mělo ujasnit výběr správných barev líčidel, které se k vám budou nejlépe hodit. Dnes se již podíváme na samotné líčení prvního z typů, což je typ jarní.

Jak poznám, zda jsem jarní typ

Ženy jarního typu spadají do teplého odstínu. Jejich pleť má tedy zlatý nebo žlutý podtón a stejně tak ve vlasech se objevují zlaté odlesky (nezáleží na tom, jak tmavé nebo světlé jsou).

  • Zlaté odlesky ve vlasech
  • Nazlátlý nebo žlutý podtón pleti

Jak se má jarní typ líčit

Žena jarního typu by se měla líčit spíše jemněji a nechávat vyniknout svoji přirozenost. Rozhodně je třeba se vyhnout velkým kontrastům. V tomto případě opravdu platí, že méně je někdy více. Nesprávně zvolené křiklavé barvy působí na jarním typu velice nevkusně. Naopak umírněným líčením dosáhnete velice hezkého pěstěného a elegantního výsledku. Samozřejmě jsou i výraznější odstíny, které vám budou slušet, ale v tomto ohledu je určitě lepší postupovat opatrně. Z barev líčidel vám vždy budou nejvíce sedět teplé odstíny s nádechem do zlatava nebo do žluta.

 

  • Jemné přírodní barvy
  • Přirozený vzhled

Celebrita v jarním typu

Líčení jarního typu si můžeme ověřit i na celebritách. Jarní typ zde může zastupovat například Jennifer Aniston.

Na Jennifer je velmi dobře vidět zlatavý podtón pleti jarního typu i zlaté odlesky ve vlasech, které jsou u ní ještě podpořené melíry. Dalším znakem, který také splňuje, je i většinou velmi dobré opalování jarního typu. Také si můžete všimnout světlých očí, které se u jarního typu vyskytují často.
Líčení, které u Jennifer vidíme, se v souladu s jarním typem pohybuje v paletce jemných přírodních odstínů stínů. Rtěnku používá často neutrální, ale někdy si troufne i na pečlivě vybraný odstín červené. I když by se její běžné líčení dalo označit jako nenápadné, musíte uznat, že jí to velice sluší a příliš výrazné barvy by dojmu pouze uškodily.

Barvy líčidel jarního typu

Make-up

Ideální je tekutý a transparentní, kterým bude lehce prosvítat přirozené zbarvení vaší pleti. Určitě si nepořizujte make-up, který působí jako maska nebo má nepřirozenou barvu. Odstín by měl být nažloutle béžový, nebo v barvě slonové kosti, dle sytosti zabarvení pokožky. Pokud se stejně jako většina jarních typů dobře opalujete, pořiďte si na léto ještě jeden make-up v mírně tmavší barvě.

Stíny

V očních stínech je u jarního typu důležitá umírněnost. Zapomeňte na křiklavé barvy a raději se držte šedé, hnědé, jemně růžové, zelené nebo meruňkové. Nejlepší jsou v tomto případě určitě něžné pastelové tóny, které vás jemně podtrhnou, ale nebudou se prát s vaší přirozeností. Pokud již máte příliš výrazné stíny, je dobré alespoň je zeslabit pudrem.

Tvářenka

Na zimu se vám bude hodit třeba lososová tvářenka. Vždy je třeba, aby barva tváří hrála trochu do zlatavého odstínu. Na léto je poté nejlepší bronzer, který jarnímu typu velmi dobře sedí.

Oční linky

U linek se určitě vyvarujte černé. Slušet vám naopak bude šedá, světle hnědá, pastelová modrá, nebo zelená. Opět jsou tedy nejlepší jemné pastelové odstíny.Velmi dobré je kombinovat barevnou linku na horním víčku s bílou linkou na víčku spodním.

Rtěnka

Rtěnky si jarní typ může dovolit i výraznější, ale opět pouze z paletky přirozených odstínů, které nepůsobí uměle. Textura by měla být spíše matnější a nanášená pouze v malé vrstvě. Z odstínů vám bude slušet lososová, přirozená růžová, humrová. Z těch výraznějších to může být třeba korálová červeň

Řasy

Jarnímu typu skvěle pasují především barevné řasenky. Teple zelená nebo modrá pro vás budou ideální.  Černá řasenka na rozdíl od černých linek není úplně tabu, ale barevné vám pro denní nošení poslouží lépe.

Přidat komentář