Líčení pro letní typ

V předchozím článku o barevné typologii, který najdete jsme si ujasnili základní rozdělení typů a pokusili jsme se najít ten váš. Najít svůj typ by vám mělo ujasnit výběr správných barev líčidel, které se k vám budou nejlépe hodit. Dnes si představíme typ letní a podíváme se, co sluší ženám, které do něj spadají.

 

Jak poznám, zda jsem letní typ

Ženy letního typu patří do studeného odstínu. Jejich pleť má tedy křehký a velice světlý tón s náznakem zabarvení do růžova až do modra (ojediněle se vyskytuje i namodralá olivová pleť). I vlasy žen letního typu jsou v chladných tónech (jejich tón tedy nejde do zlatova ale spíše do šeda). Patří sem například kadeře platinové, popelavé blond a myší hnědé. Oči mohou být světle modré i oříškově hnědé. Rty bývají světle růžové s někdy až namodralým nádechem. Opalování je většinou velmi dobré.

  • Světlá pleť s růžovým nebo namodralým podtónem
  • Nevýrazné vlasy s nádechem do šeda

 

 Jak se má letní typ líčit

Jemný letní typ působí někdy až porcelánovým dojmem, tuto přirozenost je ideální podtrhnout líčidly v chladných kouřových tónech. Ženy letního typu si můžou dovolit i kontrastnější výraznější líčení z rozsáhlé paletky barev. Vždy je ale lepší sáhnout po chladnější a tlumenější variantě určité barvy. Není důvod vyhýbat se výraznější rtěnce ani zajímavým kouřovým očním stínům. Slušet vám ale bude také jemnější líčení podpořené pouze růžovou tvářenou. S líčidly se můžete vyřádit a experimentovat.

 

  • Chladné kouřové barvy stínů
  • Výraznější rtěnky s namodralým podtónem
  • Narůžovělé tvářenky

Celebrita v letním typu

Celebrita v letním typu je například Kate Bosworth. Její pleť je velice světlá a jemně narůžovělá. Proto se k ní také hodí růžové zdravíčko, které často používá. Určitě vám neunikne ani popelavý tón jejích přírodních vlasů, které čas od času přikrášluje platinovými melíry. Oči má Kate každé jiné ale obě (modré i hnědé) splňují požadavky letního typu. Její ústa jsou lehce narůžovělá a hodí se k nim většina tlumených odstínů růžové. Kate také často používá výraznější rtěnky s namodralými tóny.

Barvy líčidel jarního typu

Make-up

U klasického letního typu se světlou pletí jsou vhodné světlé, neutrálně béžové nebo narůžovělé make-upy. Dávejte si pozor, aby nebyl make-up příliš tmavý a nevypadal tak jako nevydařené opálení.

Stíny

Stíny pro letní typ by měly mít vždy chladný kouřový nádech, nemusíte se ale bát ani pastelových barev. Dávejte jen pozor, abyste vždy volila spíše z paletky studenějších odstínů. Určitě vám budou slušet stíny šedé, stříbrné, fialkové, jemně růžové, hnědošedé, lila, stříbřitě bílé, světle modré. Ideální je kouřové líčení očí s metalickým nádechem.

Oční linky

Z očních linek je určitě nejlepší obyčejná lehce rozmazaná tužka na oči. Z barev jsou potom ideální metalické tmavě šedé, chladně modré nebo tyrkysové. Černá není úplně zakázaná, ale šedá vám poslouží lépe.

Řasy

Řasy vypadají hezky v tmavě šedé nebo černé. Barevné tuše nejsou úplně vhodné.

Tvářenka

Na letním typu vypadá beze sporu nejlépe třpytivá šedorůžová tvářenka. Jemný světlý třpyt je pro bledé tváře určitě žádoucí a růžová letním typům sedne. Pozor jen, aby šlo o tlumené růžové varianty, neonová už není to pravé.

Rtěnka

Letním odstínům dobře sluší poměrně rozsáhlé množství rtěnek hlavně z růžové paletky. Hezká je třeba matná modrorůžová, ale také svěží růžová, jemná fialová a melounově červená. Slušet vám bude také starorůžová nebo ostře růžová. Při výběru tmavších barev byste si ale již měla dávat pozor, zda mají namodralý nádech, jako jsou barvy fuchsií a azalek a aby nebyly příliš syté (abyste nevypadala příliš zmalovaně). Nejvýraznější variantou pro letní typ je purpurová.

Přidat komentář