Líčení pro podzimní typ

podzimní typ

Barevná typologie vám může pomoci ujasnit si, jaké barvy vám sluší nebo jaké líčení pro vás bude nejvhodnější. V předchozím článku o barevné typologii jsme si hlavní typy představili a pokusili se zjistit, kterému typu nejlépe odpovídáte. Dnes si blíže představíme typ podzimní a uvedeme si, jaké líčení tomuto typu nejlépe pasuje.

Jak poznám, že jsem podzimní typ

Podzimní typ spadá do teplé paletky barev s hřejivými tóny podzimního listí, ve vlasech i na pleti tedy bývají zastoupené teple nazlátlé odlesky. Pokožka podzimního typu je buď světlá v teplém tónu slonové kosti nebo zlatohnědá až broskvová. Často se na ní vyskytují zlaté nebo hnědé pihy. Rty tohoto typu jsou spíše výraznější, většinou přímo červené. I vlasy mají sytou barvu od odstínů kaštanové, rudozlaté, načervenalé hnědé nebo přímo rezavé. Barva očí je rovněž výraznější, může být tmavě hnědá, ale i oříšková, zelenohnědá, modrozelená, šedozelená, tmavě zelená, tyrkysová, žlutozelená až jantarová.

 • Nazlátlý tón pleti
 • Vlasy s rudým nebo zlatým podtónem
 • Často se vyskytují zlaté nebo hnědé pihy
 • Výraznější rty

podzimni-typ-barva-oci-vlasu-jak-poznat

Jak se má podzimní typ líčit

Podzimnímu typu velice sluší paleta přirozených zemitých barev, kterými určitě nic nezkazíte. Sázkou na jistotu jsou určitě hnědé nebo zlatavé stíny s nahnědlou rtěnkou. Nemusíte se ale držet až tak při zemi, slušet vám budou všechny teplejší barvy se zlatými odlesky. Pokud jste podzimní typ s tmavší zlatohnědou pletí na všední příležitosti vám často bude stačit pouze lehké zvýraznění líčením tón v tónu s nugátovými stíny a nahnědlou rtěnkou. Světlejší pleť podzimního typu bude zase hezky kontrastovat s výraznější korálovou nebo zlatooranžovou rtěnkou a stíny v zlatých nebo béžových odstínech.

 • Přirozené zemité odstíny
 • Teplé barvy líčidel
 • Hřejivé barvy podzimního listí
 • Líčidla se zlatým podtónem

liceni-podzimni-typ

Celebrita v podzimním typupodzimni-typ-juliane-moore

Typickou představitelkou podzimního typu je třeba Julianne Moore. Její pleť má teplý nazlátlý broskvový tón a vlasy jsou sytě kaštanové s lehkým rudým nádechem, který zvýrazňuje barvením. Julianne při líčení nechává vyniknout hlavně svým přirozeně výrazným rtům, které halí do  teplých červených barev. Naopak oči většinou zdobí pouze přirozenými zemitými barvami světle hnědé a béžové. Pleť sjednocuje lehkým make-upem v béžovém tónu a celý dojem umocňuje broskvovou tvářenkou.

Barvy líčidel podzimního typu

Make-up a pudr

Make-up pro podzimní typ by měl být v teplých béžových tónech. Můžete ho pro denní nošené střídat s tónovacím krémem, opět v béžové barvě. Pihy se nesnažte příliš zakývat, mohly by působit zašedle, ale určitě jim dopřejte zmatnění pudrem. Pudr pro vás bude ideální nazlátlý transparentní, ale může být i rozjasňující. Na léto si můžete troufnout i na bronzový terakota pudr, který zvýrazní většinou špatně se opalující pleť podzimního typu.

Stíny

Se stíny nikdy neuděláte chybu, pokud se budete držet zlatých odlesků a teplých zemitých přirozených barev. Určitě vám padne měděná, broskvová, meruňková, olivová, oranžová, nugátová, čokoládová, ale i teplejší fialová a modrá. Nevhodné jsou naopak barvy se studeným ledovým třpytem.

stiny-pro-podzimni-typ

Oční linky

Oční linky pro vás budou nejlepší v podobě hnědé nebo teple zelené tužky na oči. Vyzkoušet můžete ale i teplejší fialovou nebo sytou tmavší modrou. Černá také není zakázaná, k tmavě zeleným očím podzimního typu často pěkně kontrastuje. Většině ale ještě lépe vám padne tmavší hnědá tužka.

Řasy

Řasy určitě můžete nosit nabarvené klasickou černou řasenkou. Pokud chcete zaexperimentovat zkuste špičky řas lehce přejet hnědou, světle fialovou, nebo teple zelenu tuší.

Tvářenka

Z tvářenek vám bude slušet třeba broskvová světlejší cihlová a další teple načervenalé zemité tvářenky. Vítané jsou jakékoliv zlaté třpytky, naopak se vyhněte chladným růžovým tónům a namodralým líčkům. Slušet vám ale bude velice dobře i zlatavý bronzer.

tvarenka-podzimni-typ

Rtěnka

Rtěnka vám bude pasovat v teplé červené, korálové, oranžové, rezavé, měděné, lososové nebo nahnědlé. Nevhodné jsou příliš světlé rtěnky, v kterých vypadá podzimní typ zašedle a pobledle. Velice vhodné jsou rtěnky se zlatým třpytem, naopak se vyhněte namodralým tónům a perleťovému lesku.

podzimni-typ-rtenka

5 komentářů

 • Ivona Chytilová 7.6.2014 at 16:44

  Dobrý den, mám tmavohnědé vlasy – čokoládově hnědé,
  hnědozelené oči, tmavohlnědé až černé řasy a obočí.
  Pleť v létě se krásně ihned opálím do bronzově hnědé, nespálám se, takže od jara do podzimu jsem spíše tmavší pleti, ovšem na podzim a v zime mám pleť bledou.
  Takže jsem podzimní typ?
  Je pravda, že mi sluší teplé barvy, ovšem je zajímavé, že cihlově červená mi vyloženě nesluší, takže bych mohla být i jarní typ?
  Děkuji za odpověď.
  S pozdravem
  Ivona

  Odpovědět

 • Martina 29.9.2014 at 18:34

  Dobrý den. zkuste se obrátit na Studio Probeauty v Praze. Tam Vám se vším poradí. Určí, jaký jste typ, poradí s kosmetikou, účesem i oblékáním. Mají špičkové preference. Objednali jsme tam moji maminku a po proměně vizáže mini jsme ji málem nepoznali.

  Odpovědět

 • Vily 22.1.2015 at 16:41

  Dobrý den. Od přírody mám ,,špinavý blond”, zelenomodrošedé oši,světlou pleť a tmavé a výratné rty. Jaký jsem typ? Děkuji

  Odpovědět

 • Vítková Markéta 14.2.2015 at 15:42

  Dobrý den.Já už mám od přírody svĕtltejší obočí a řasy,vlasy mám v barvĕ kaštanu a hnĕdé oči.Nyní vlasy na černo a vypadám v nich unavenĕ.Ještĕ mám zlatohnĕdé pihy(jemné) a ty samé mám i po rukách.Obličej si moc neopaluji,po sluníčku mĕ zčervená a nepříjemĕ pak bolí.Tak se chci zeptat,jaký jsem typ?Dĕkuji.

  Odpovědět

 • Jana 30.11.2017 at 09:49

  Dobrý den, jsem žena. Jaký jsem typ? Mám asi 165cm.Mám modrošedé oši, velké uši a dlouhé vlasy. V létě se často sluním a proto taky smrdím.
  Pac a pusu Já

  Odpovědět

Přidat komentář