Líčení pro zimní typ

zimni-typ-liceni

Rozdělení a malý test barevné typologie jsem uvedla už v jednom z předchozích článků. K úplnosti základního rozdělení chybí ještě zimní typ, který je u nás velmi hojně zastoupený, přesto ale jeho představitelky často mají se svým zařazením problémy. Dnes si proto ujasníme, jak poznat, zda doopravdy jste zimní typ a následně si řekneme něco o ideálních barvách a líčení.

Jak poznám, že jsem zimní typ

Pro zimní typ jsou charakteristické výrazné barevné kontrasty. Do tohoto typu spadají dvě podkategorie, které svoje představitelky už podle názvů výborně charakterizují. Prvním podtypem je Sněhurka s chladnou namodralou až průsvitnou porcelánovou pletí, která kontrastuje s tmavými vlasy. Druhý podtyp se nazývá Španělka nebo také Carmen a je pro něj charakteristická tmavší olivová pleť, která se dobře opaluje, tmavé vlasy a hnědé nebo hnědočerné oči, které tvoří kontrast s jasným bělmem. Se zařazením Sněhurky problém příliš není, porcelánová pleť a tmavé vlasy ji jasně prozrazují, ale Španělka je často zaměňované s podzimním typem, v jehož barvách přitom působí fádně. Oči zimního typu mají různorodou paletu od modré, až po tmavě hnědou, vždy ale platí, že bývají dost výrazné.

  • Oči- modré, šedé, safírové, čokoládové, temně hnědé
  • Vlasy- kaštanově hnědé, tmavě hnědé, čokoládové, černé, modročerné
  • Sněhurka-tmavé vlasy, porcelánová světlá pleť
  • Španělka- tmavé vlasy, olivová tmavší pleť

zimni-typ

Jaké barvy sluší zimnímu typu?

Zimnímu typu nejlépe sluší odstíny s chladným namodralým podtónem. Paletka barev může být také výraznější, protože odstíny, které na jiných typech působí křiklavě, vám skvěle padnou. Sedět vám bude chladná výrazná červená i rudá a rubínová.  Zimnímu typu velmi dobře pasuje také modrá, ideální jsou ledové výraznější tóny. Nemusíte se bát ani žluté, musí jen být ostrá skoro až citrónová a naopak nepřecházet v oranžovou. Slušet vám bude ale i sytě růžová a výraznější tmavší fialová. Nemusíte se bát ani zelené, ale volte spíše výrazné studené tóny a vyhněte se nažloutlé. Kontrastní zimní typ si bude dobře rozumět i s černou nebo bílou. Naopak vyhnout byste se měla teplým nažloutlým barvám jako je oranžová, zlatá, světle hnědá a další teplé barvy se žlutým podtónem. Výjimku tvoří temně hnědá, která by vám měla slušet

ANO – červená, rudá, rubínová, výrazná modrá, ledově modrá, studená zelená, sytá růžová, tmavá fialová, černá, bílá, tmavě hnědá

NE – oranžová, teplá žlutá, zlatá, světle hnědá a další teplé zemité barvy

barvy-zimní-typ

 

Celebrita v zimním typu

Protože našim končinám není až tak blízký typ Španělky, vybrala jsem jako celebritu zastupující zimní typ typickou představitelku Sněhurky Ditu Von Teese. Dita umí perfektně zvýrazňovat své přednosti díky kombinaci výrazných barev. Svou pleť podtrhuje světlým make-upem a rty vždy zdobí zářivou chladnou rudou, i když ji občas vidíme i v růžové. Neopomíná ani precizní černé linky a poprašek růžového zdravíčka na tváře.

zimni-typ-celebrita-dita-von-teese

Barvy líčidel pro zimní typ

U barvy líčidel byste se opět měla držet paletky studených odstínů, Nemusíte se bát výraznějších barev, ale i tady platí, že pokud sáhnete po výrazné rudé rtěnce, měla byste ubrat na barvě stínů a naopak.

Make-up a pudr

Správná volba make-upu je často problém pro typ Sněhurky, protože není lehké najít opravdu světlý make-up, který by na pleti nepůsobil jako maska. Nejlepší je velice světlá béžová barva s jen velmi lehkou texturou, k ní sáhněte po transparentním pudru. Typ Španělky najde make-up daleko snadněji, stačí jen najít tmavší béžovou barvu.

make-up-zimni-typ

Stíny

Pro denní nošení vám dobře sednou ledové tóny modré, poprašek šedohnědé, sytá růžová ale i fialová nebo barva šeříku.  Na večer pak sáhněte po výrazné temně hnědé, tmavé fialové a nebo po vkusně nalíčených černých kouřových stínech.

zimni-typ-stiny

Oční linky a řasy

Zimnímu typu jednoznačně sluší černé řasy i černé oční linky. Pokud chcete vyzkoušet barevné, můžete sáhnout po modré, fialové nebo zelené. Pozor jen na přesné a precizní vykreslení linek. Můžete využít i bílou tužku nanesením na vnitřní linii spodního víčka, oko tím rozzáříte.

zimni-typ-tuzka-na-oci

Tvářenka

Tvářenka pro typ Sněhurka by měla být jen jemná, aby netvořila až přehnaný kontrast s bledou pletí. Její barva by měla být chladně růžová, může být i výraznější, jen si opravdu dejte pozor na jemnější nanesení a vrstvu nepřežeňte.I Španělce bude slušet růžová tvářenka, odstín by ale měl být tmavší, aby se na olivové pleti neztrácel.

zimni-typ-tvarenka

Rtěnka

Budou vám slušet všechny tóny chladné červené, klidně i rudá a rubínová. I růžová rtěnka je naprosto správně a hodí se na denní líčení, měla by být ale opět studená. Skvělé jsou výrazné agresivní pink odstíny, ale i stříbřité rose. Z temnějších barev pak můžete zkusit i fialové tóny rtěnek.

źimni-typ-rtenky

Přidat komentář