Líčení spodního očního víčka

Spodní víčka očí jsou oblastí, které se v běžném líčení často nevěnuje téměř žádná pozornost. Přitom si na většině profesionálním fotek určitě všimnete, že právě díky spodním víčkům je možné líčení podtrhnout a přivést k dokonalosti. V poslední době už naštěstí trochu opadl trend masivních černých linek, které vkusné líčení spodních víček prakticky znemožňovaly a oční make-up se opět vrací k větší přirozenosti. Dnes si ukážeme, jak je možné právě díky spodním víčkům celé líčení vyzdvihnout.

liceni-spodniho-vicka

 Zdroj

Tenká černá linka

Klasická tenká linka je stálicí v líčení spodních víček.Doplněna by měla samozřejmě být taktéž úzkou linkou na horním víčku. Stále vkusnou variantou je orámování celých očí tenkou linkou s rozšířením ve vnějších koutcích. Dalším trendem v líčení spodních víček pak zůstává také spodní linka, která je nejširší ve vnějším koutku a končí zhruba ve ¾ oka směrem k vnitřnímu koutku. Nedotažení linky do vnitřních koutků vykouzlí hezký mandlový tvar očí, vypadá velmi přirozeně a oči taková linka ani nijak nezmenší.

Barevná linka

Nejoblíbenější barvou linek je stále černá, ale neméně hezké mohou být i jemné barevné linky, stačí je jen vkusně zkombinovat. Barevnou linkou klidně orámujte celé oči, důležité ale je, abyste další líčení umírnila, doplnila pouze řasenkou a nechala tak linkám prostor. Hezká je i kombinace barevné linky na spodním víčku s černou linkou na víčku horním, nebo můžete použít pouze výraznější linku na spodní víčko a doplnit ladícími stíny. Variant je opravdu hodně a s barevnými linkami si tak můžete velmi pěkně pohrát.

Vnitřní linka

Spodní víčko je velmi často využívané také k zvýraznění vnitřní linky neboli waterline. Linka se zde musí vést opatrně, aby se neublížilo oku, ale výsledek za to stojí. Bílou vnitřní linkou velice efektně opticky zvětšíte oči, zatímco černá slouží pro zvýraznění celého líčení. Zajímavá je i barevná vnitřní linka, pokud je správně zkombinovaná s ladícími barvami stínů. Zatímco bílá vnitřní linka je univerzální, černá se používá většinou pouze spolu s vnějšími černými linkami, nebo s tmavými stíny.

Ladící stín

Spodní víčko lze zdobit i pomocí stínů. Nejjednodušší způsob je namočit štěteček do stínu, který jste použila na horní víčko a udělat jím tenkou linku i na víčku spodním. V kombinaci s úzkými linkami to vypadá velice hezky. Pokud chcete zkusit zajímavější variace, můžete spodní víčko ozdobit i stínem, který k tomu na horním víčku ladí, ale není úplně totožný. Kombinace jako například hnědá a zlatá, modrá a stříbrná, růžová a tyrkysová dokážou být velmi efektní.

Kombinace stínů

Na závěr jsem si nechala velice hezkou záležitost v líčení spodního víčka, která získává na stále větší oblíbenosti. Jedná se o zdobení pomocí kombinace stínů, ať už jde pouze o jemné barevné přechody, nebo o výraznější kontrastní stíny. Při líčení horních víček už asi každá z nás alespoň občas používá několik očních stínů. Světlejší stín se aplikuje na pohyblivé víčko a tmavším se stínuje oční záhyb, nebo ho nanášíme do vnějších koutků očí. A právě toho se následně využije i při líčení dolních víček. Světlejší stín použitý na horní víčko aplikujeme k vnitřnímu koutku víčka spodního zhruba do poloviny a dále dobarvíme tmavším z použitých stínů. Takto vytvořený barevný přechod působí velmi pěkně.

Přidat komentář