L´Oréal Caresse rtěnka – recenze

Novou kolekci Caresse od L´Oréalu už jste možná v drogerii zaregistrovali. Na první pohled mi přijde velmi povedená, alespoň obaly tedy určitě svádí ke koupi. Tyhle nové rtěnky a lesky slibují zářivé barvy, příjemnou aplikaci a lehkost na rtech. Zatím jsem z recenzí postřehla chválu lesků, na rtěnky už byly reakce trochu rozporuplnější. Nejdřív jsem si tedy říkala, že sáhnu právě po lesku, ale doma mám poslední dobou už trochu přeleskováno a navíc jsou mi stejně bližší rtěnky. Nakonec jsem to tedy riskla a domů si přinesla rtěnku v odstínu Mauve Cherie. Dnes bych vám ráda poreferovala, zda se tenhle risk vyplatil.

loreal-caresse

loreal-caresse-lesky

lesky

loreal-caresse-rtenky

rtěnky

L´Oréal Caresse obal

Obaly z kolekce Caresse jsou za mě jednoznačně povedené. Vypadají elegantně, nijak zvlášť přeplácaně, ale ani nejsou nevýrazné. Víčko od rtěnky se do zbytku obalu zaklapává, což funguje naprosto bezproblémově. Samotná rtěnka je vysunovací. Obal je tedy bytelný a naprosto v pořádku.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

L´Oréal Caresse odstíny

Výběr odstínů bych taky schvalovala. Líbilo se mi jich hned několik. Nejdřív jsem si zkoušela výraznější korálovou, ale nakonec to vyhrála právě 102 Mauve Cherie. Na první pohled sice vypadá nenápadně, ale ve skutečnosti je to docela zajímavá barva. Působí jako tmavší růžová, ale spíš do takového jemného nude tónu, takže je alespoň pro mě dobrou volbou na den a zároveň nepůsobí nevýrazně ani večer.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

L´Oréal Caresse na rtech

Další vlastnosti rtěnky už jsou trochu problematičtější a rozporuplnější. Bez debaty je ale fakt, že je rtěnka hedvábná a na rtech velmi jemná. Nanášet ji je opravdu radost. Spíš než klasické rtěnce se tedy v tomhle ohledu podobá balzámu. Odstín je na rtech trochu světlejší a chce to minimálně dvě vrstvy. Na první pohled ale vypadá na rtech skvěle. Hezky se leskne, odstín pěkně splyne s rty, které pak působí šťavnatě a výsledek je skutečně pěkný. Co je ale pro mě problém je určitě výdrž. Pohybuje se u mě kolem hodiny, což je prostě málo. Brzo se začíná ztrácet a za chvíli už nemáte na rtech skoro nic. To je pro mě velké minus, mám daleko radši rtěnky, které drží. Co se týče parfemace, tak ta je jen velmi jemná, takže žádný problém. Vysušování rtů se díky jemné textuře taky nekoná.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Výhody

Hezké odstíny

Jemná textura

Příjemný pocit na rtech

Nevýhody

Slabá výdrž

Cena: 200 Kč

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Celkové hodnocení

Rtěnky Caresse se mi líbí. Co se mi ale nelíbí je jejich výdrž. Pravděpodobně u mě ještě nějaká skončí, protože některé odstíny jsou prostě neodolatelné. Pokud si nějakou plánujete pořídit, tak se ale musíte smířit s tím, že přetírat a přetírat je tady nutností. Je ale fakt, že díky hebkosti rtěnky opakované nanášení až taková nepříjemnost není.

Přidat komentář