L’Oréal Colorista hair spray: recenze

Aby modrá modrou byla

Jsem bruneta. Festovní bruneta s černým obočím a krásnými, dlouhými a hustými vlasy (a taky trochu narcis, evidentně). Vždycky jsem chtěla modré vlasy. Jenže modrá barva vám samozřejmě na tmavé vlasy nikdy nechytne, takže jediná šance je vlasy nejdřív zesvětlit.

Zkusila jsem to jednou, když mi bylo asi 15. Temně hnědá se odbarvila do odporné, sytě žluté barvy, a když jsem se jeden pramen u obličeje pokoušela zesvětlit ještě víc (naivko)… tak mi zůstal v ruce. A jelikož jsem v té době byla hloupoučké mládě, na ty žluté prameny (které neupadly) jsem nanesla modrou barvu a nechala působit. A co se stane, když smícháte žlutou a modrou? Otázka za zlatého bludišťáka. Ano! Zelenou! Bingo! Na hlavě jsem měla brčál, matka mě profackovala a hned u čela mi trčelo dvoucentimetrové roští po odpadnutém pramenu.

Hrůzostrašný zážitek, který mě od zesvětlování vlasů na dobrých deset let odradil. Po deseti letech jsem zesvětlení vlasů svěřila své vynikající kadeřnici, protože jsem před létem zatoužila po ombré. Vypadalo to krásně, ale zesvětlené vlasy se mi strašně cuckovaly, nešly rozčesat, musela jsem používat tunu kondicionéru a celkově byla ta manipulace o ničem.

Letos na jaře jsem v drogérce narazila na Colorista Hair Spray od L’Oréal. Super-recenze se na mě valily ze všech stran, všude na produkty Colorista běžela reklama, všechny bloggerky si to strašně chválily… a tak jsem nakonec těch 179,- vysolila taky a koupila si tyrkysový, jednorázový sprej.

 

Zhruba o dva týdny později, patnáct minut před odchodem na drink s kámoškou jsem pojala bezvadný nápad nastříkat si vlasy na modro. Rychle jsem pročetla návod, rozpustila vlasy, protřepala sprej a začala stříkat.

Následující čtení není vhodné pro citlivé povahy. 

Zabila bych toho, kdo tuhle kravinu vymyslel. Sprej šíleně barví (překvapivě). Nejenom vlasy, ale i zrcadlo, oblečení, bílé dveře (které jsem měla za zády), ruce a obličej. K tomu vám vlasy zcela dokonale slepí do jednoho velkého modrého dredu, který povolí až pod nánosem kondicionéru. A úplně nejhorší je to, že i když sprej zaschne, tak při dotyku furt strašně barví, takže si na vlasy nesmíte sahat.

V zoufalství jsem si na hlavě udělala drdol a šla na drink. Ihned po příchodu se mě Jana zeptala, proč mám proboha zezadu tak modrý krk? A uši? V tu chvíli máte chuť zabíjet podruhé.

Nevím no. Třeba jsem úplně blbá a neumím sprej používat. Třeba jsou další produkty z kolekce o poznání lepší. Tak trochu ale tuším, že jsou všechny ty sluníčkové recenze zaplacené, protože minimálně ten sprej, co jsem si pořídila já, je vhodný tak na… nevím, vůbec na nic! 😀

3 Comments

 • Kris 6.3.2018 at 11:54

  Jo… mám dost podobnou zkušenost, jen bych to nezvládla takhle vtipně vyjádřit, u mě se to zvrhlost v neartikulovaný řev a nadávky:D

  Odpovědět

 • Miriam 14.3.2018 at 18:29

  Tak to je mi líto, u mě to nebylo tak hrozné. Použila jsem jen lehce na jeden pramen a nebylo to tak zlé 🙂

  Odpovědět

 • Tereza 13.7.2018 at 16:09

  Já mám tedy opačný problém. Mám celkem světlé vlasy, dlouhé po zadek. Celá ta pitomá lahvička mi stačila tak na konečky a výsledek nebyl ale vůbec vidět! Místo krásné turquoise modré jsem je měla jakési neviditelně třpytivé 😀 Koupit si ten sprej za plnou cenu, tak jsem dost na*raná 😀

  Odpovědět

Přidat komentář