L´Oréal Solar Sublime – letní péče o vlasy

Používáte v létě jiné přípravky na vlasy než po zbytek roku? V létě jsou vlasy pod výrazným vlivem UV záření, které na ně má nepříjemný dopad. Vysušuje vlasové vlákno, vyšisuje barvu vlasů a zapříčiňuje tak zhoršení jejich kvality. Péče chránící před slunečním zářením je tedy rozhodně věcí, která se v tomhle období neztratí. Dnes to tedy bude právě o dvou přípravcích majících za úkol tuhle ochranu poskytnout.

loreal-letni-pece-o-vlasy

loreal-ochrana-vlasy-pred-uv

L´Oréal Solar Sublime

Oba přípravky, které jsem vyzkoušela, jsou z řady Solar Sublime. Jde o šampon a sprej s technologií Mexoryl S.O slibující zabránit poškození vlivem UV záření. Měly by tedy zvládnout ochránit vlasové vlákno před slunečním zářením a dehydratací. Samozřejmě nejde o přírodní přípravky, které jinak preferuji. Na první pohled v nich najdete silikony, parabeny a další ne úplně nejzelenější látky. Přesto věřím, že jednou za čas prostřídat přírodní šampony s těmi klasičtějšími nemusí být na škodu, takže jsem se dala do testování.

loreal-solar-sublime

loreal-sprej

L´Oréal Solar Sublime šampon

Šampon není určený přímo na ochranu před zářením, ale měl by vlasy ošetřovat a zabraňovat jejich dehydrataci. Má silnější ale stále ještě příjemnou vůni. Konzistence je malinko vodovější, ale pění opravdu slušně. Pozitivně mě překvapilo, jak pěkné po něm vlasy jsou. I moje hodně suché hrubé vlasy se proměnily v jemnější a lesklejší prameny. Bohužel pokožka hlavy už tolik spokojená nebyla, malinko svědila, takže pro citlivky to nebude úplně to nejlepší.

loreal-sampon-dehydratovane-vlasy

loreal-sampon-solar-sublime

L´Oréal Solar Sublime ochranný sprej

Sprej by se měl stříkat do vlhkých nebo suchých vlasů před nebo při pobytu na slunci. Za sebe musím říct, že je jednoduše super. Voní podobně jako šampon, ale snad ještě o něco lépe. Vlasy se po něm snadno rozčesávají, jsou jemné, lesklé a provoněné. Je poměrně lehký, takže nevytváří nějaký slepený nános vlasů, naopak se rovnoměrně rozprostře. Co se týče ochrany pře UV zářením, tak to je něco, co samozřejmě nedá tak snadno vypozorovat, ale v tomhle směru mu důvěřuji a rozhodně bych si ho nezapomněla přibalit k moři.

loreal-ochranny-sprej

loreal-sprej-ochrana-slunce

Hodnocení

Oba přípravky z této řady jsou příjemné. Šampon už bych si znovu nepořídila. Určitě není špatný, naopak bych řekla, že dělá moc pěkné vlasy, přesto dávám zkrátka většinu času přednost přírodním šamponům. Co se týče spreje, tak z toho jsem nadšená. Je to neskutečně příjemná věc, kterou vlasy postřikuji moc ráda a přijde mi, že jim i svědčí. Pokud se chystáte někam do tepla, tak můžu jen doporučit.

Přidat komentář