MAC Blot Powder – recenze

Dnes bych vám ráda představila další výrobek, který patří mezi mé kosmetické oblíbence a stále se k němu po čase vracím. MAC Blot Powder je dle mého názoru jeden z nejlepších matujících pudrů vůbec, takže si tady určitě zaslouží zmínku. Musím se ale přiznat, že v MACu dost nerada nakupuji. Při vybírání kosmetiky mám totiž ráda co nejvíce soukromí, potřebuji čas na prohlédnutí výrobků, ráda si je vyzkouším a případně dojdu koupit až po rozmyšlení. Tohle v MACu dost dobře nejde, přijdu si tam stále pod ostřížím zrakem prodavaček a stejně jako ve většině prodejen Bobbi Brown se tam díky tomu necítím úplně dobře. Přesto jsem ale nedávno tuhle bariéru překonala a vypravila se do nové prodejny MACu na Smíchově. Odnesla jsem si právě oblíbený Blot, o kterém bych vám něco blíže pověděla.

mac-pudr

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

První dojmy z MAC Blot

Obaly od MACu mě nikdy úplně nenadchnou. Docela se mi líbí jejich taštičky i papírová krabička, ale samotný obal je nic moc. Sice je docela praktický, ale pořád je to jen obyčejný plast a za tu cenu už bych si uměla představit něco lepšího. Líbí se mi zrcátko pudru, to je opravdu sympatické a dá se díky němu dobře nalíčit i mimo domov. Přiloženou houbičku nepoužívám, jsem zastánkyně štětců, ale přijde mi docela funkční a asi by se s ní dalo v pořádku pracovat. Otvírání je v pořádku, tam nemám výhrady. Balení tedy celkově nic moc, ale musím uznat, že uvnitř se skrývá opravdu poklad.

mac-blot

MAC Blot na pleti

Stojím si za tím, že Blot patří mezi top matující pudry. Pleť s ním je naprosto dokonale zmatněná a navíc tenhle efekt vydrží opravdu dlouho. Sama sice nemám nijak zvlášť problematickou pleť, ale v létě mám tendenci se trochu lesknout. Pudr lesk okamžitě naprosto neutralizuje a tenhle efekt mi bez problému vydrží od rána až po večerní odlíčení. V krizových situacích stačí maximálně jednou za den přepudrovat. Navíc s ním pleť působí velice jemně až sametově. Pro někoho může být minus, že na pleti není úplně neviditelný, ale malinko ji natónuje. Sama to spíš beru jako výhodu, protože to lehké přibarvení ve výsledku působí pěkně. Určitě ale Blot nebude nic pro někoho, kdo hledá naprosto bezbarvý neviditelný pudr, ani v případě, že naopak od pudru očekáváte větší krytí. Na pleti neoxiduje, tedy nemá tendenci měnit barvu make-upu, což beru jako velké plus, protože i některé dražší pudry k tomu mohou mít sklony.

mac-blot-pudr

Odstíny MAC Blot powder

Blot by měl být transparentní, tedy nepřidávat vůbec žádnou barvu, s čímž ale nemůžu souhlasit. Lehký nádech určitě přidává, což podporuje i fakt, že se vyrábí několik odstínů. Kdyby byl pudr opravdu bezbarvý, tak by tento krok logicky nebyl třeba. Zabarvování ale není nijak zvlášť silné, jde jen o lehký nádech a odstíny se od sebe na pleti liší jen minimálně. Konkrétně ho můžete najít ve čtyřech odstínech. V nabídce je hodně světlý Light, stále docela světlé ale už přirozenější Medium, Medium Dark vhodné pro tmavší pleť a Dark pro pleť snědou. V tuhle chvíli mám Medium, což je odstín stále vhodný spíše pro bledší pleť, ale řekla bych, že většině žen z našich končin bude skvěle pasovat. Měla jsem i Medium Dark, barva nebyla nijak zvlášť rozdílná, možná trochu lépe podtrhla opálenější pleť.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Cena: 690 Kč

Výhody

Dokonalé zmatnění

Neoxiduje

Dlouhá výdrž na pleti

Pleť s ním působí velmi pěkně

Nevýhody

Balení

 

1 Comment

Přidat komentář