Magnetické laky na nehty – postup

Říká vám něco magnetický lak na nehty? Byl populární hlavně před pár lety, kdy spoustu firem vytvářelo laky s kovovými částečkami, které se po přiblížení magnetu přeskupovaly do zajímavých vzorů. Pokud tenhle typ laku ještě nemáte vyzkoušený, určitě se vyplatí si ho připomenout, zvlášť pokud máte slabost pro hraní s magnetkami. Lak vytváří na nehtech krásné efekty a klasickou manikúru tak dělá zase o něco zajímavější.

Jaký magnetický lak vyzkoušet?

Magnetické laky jsou k dostání u různých značek. Nabízí je například Avon, Essie, Delia, Born Pretty, Makeup Academy, Essence, Missha nebo Sally Hansen. Magnet je většinou umístěn na víčku laku, ale seženete i přípravky, u kterých je zvlášť. Pozorně si prohlédněte, jaký vzor váš vybraný magnet tvoří, ať se vám vybraný motiv líbí. Ukázka by měla být vidět na lahvičce, nebo ji najdete online. Počítejte s tím, že vzor vytvořený magnetem bude o něco tmavší než samotný lak.

 

V kamenné prodejně je to se sehnáním magnetického laku horší, takže je určitě lepší zalovit v eshopech, kde snadno seženete pěkný odstín.

Jak na to?

Aplikace magnetického laku je poměrně jednoduchá a dosáhnete pěkného výsledku i s minimem nail artových schopností. Na druhou stranu je třeba držet se postupu, jinak se vám vytvoření vzoru nemusí povést. Pokud plánujete ozdobit i nehty na nohou, postupujte stejně.

magnet na nehty

Postup

1. Začněte pečlivým odlakováním nehtů, umytí rukou mýdlem a usušením nehtů do ručníku.

2. Aplikujte bezbarvý podkladový lak. Díky němu manikúra déle vydrží a nehty budou chráněné před barevným lakem. Tenhle krok ale není nutný a můžete ho s klidem přeskočit.

3.  Nalakujte na nehty první vrstvu magnetického laku. Zatím nepoužívejte samotný magnet. První vrstva laku slouží jako podklad a nalakování nehtů na požadovaný odstín, s kterým můžete poté dále pracovat. Lak nechejte dobře zaschnout.

4. Následně postupujte vždy po jednom nehtu. Na první nehet naneste další vrstvu magnetického laku. Tentokrát o něco silnější, než aplikujte normálně. Je důležité, aby lak nebyl při aplikaci magnetu zaschlý.

5. Poté k nalakovanému nehtu přibližte co nejblíže magnet. Laku se nesmí dotýkat, ale jinak by měl být co nejblíže. Takto ho nepřidržujte u nehtu zhruba 10-15 vteřin.

magnet laku na nehty

6. Výsledkem by mělo být ztmavení magnetických částeček v laku, které vytvoří vybraný vzor. Stejně postupujte i se všemi dalšími nehty.

magnetický lak na nehtech

7. Až magnetický lak kompletně zaschne, můžete ho zafixovat bezbarvým lakem.

Jak se vám magnetické laky líbí? Máte vyzkoušeno?

Přidat komentář