Make up z filmu TO – návod na líčení

Filmovým trhákem letošního podzimu je bezpochyby horor TO. Já jsem ho ještě neviděla a ani ho nejspíš nikdy neuvidím, protože jsem tak trochu srabík, který by se pak bál jít v noci záchod.

Klauni jsou velmi kontroverzní bytosti. Malé děti je milují, ale dospělým většinou nahání hrůzu. Na vině je filmový průmysl, který udělal z klaunů vraždící bytosti s úchylným úsměvem a ještě úchylnějším make upem. Make upem, který se skvěle hodí na halloweenskou party nebo na klasický karneval! Jste ready na klauní tutoriál?

Co budete potřebovat:

  • podkladovou bázi
  • bílou barvu na obličej
  • červenou tekutou rtěnku
  • tmavé stíny pro kouřové líčení
  • transparentní pudr
  • volitelné: lepidlo na řasy, třpytky, úchylné kontaktní čočky a zuby

Před začátkem si stáhněte vlasy do copu, aby vám nepadaly do obličeje. Jako úplně první si na obličej naneste podkladovou bázi. Zajistí, aby make up dobře přilnul k pleti a nestékal dolů. Potom vezměte do ruky bílou barvu, naneste na nos, tváře a čelo a štětcem nebo houbičkou pořádně rozetřete po celém obličeji a zapracujte do pleti. Zamaskujte si i obočí, které klaun nemá.

Jakmile máte fasádu kompletně bílou, udělejte si výrazné kouřovky. Pěkně nafouknutou spodní linku a stejně tak i horní víčko. Blendícím štětcem propojte všechny tmavé odstíny a oko vystínujte do ztracena.

Transparentním pudrem nebo sprejem celý obličej zafixujte. Stíny na očích se vám pak nebudou slévat do linky.

Teď bude následovat asi nejtěžší část. Vezměte si červenou rtěnku a pečlivě vykreslete rty. Ty můžete následně taky přepudrovat. Potom si vezměte buď červenou tekutou rtěnku nebo červenou barvu na obličej a po vzoru klauna Pennywise vykreslete tenkou linku od koutků rtů ke spodnímu víčku a od horního víčka do poloviny čela. Buďte precizní, protože absolutně největší pruda je opravovat červenou linku, pokud vám uhne bokem 😉

Jakmile máte hlavní klaunské linky hotové, dokreslete si červenou rtěnkou i nos.

A pokud chcete svému novému looku dodat glamour nádech, vykreslete si červené linky a nos lepidlem na řasy a nalepte si na ně červené třpytky.

Jako profesionální úchyl budete vypadat, pokud si nasadíte červené nebo žluté kontaktní čočky a do pusy dáte zubní protézu se žlutými zuby.

Tak. Teď už jen doladit zbytek kostýmu a máte TO hotovo!

Přidat komentář