Max Factor pudr Creme Puff – recenze

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pudr Creme Puff od Max Factor mě okouzlil svým jednoduchým ale poutavým retro obalem. Líbila se mi také škála přirozených odstínů, které určitě ocení každá majitelka světlejší pleti. Navíc jsem již na tenhle pudr slyšela nějaké ty pozitivní ohlasy, takže jsem ho  už delší dobu chtěla vyzkoušet. Dnes bych vám ráda Creme Puff trochu blíže představila a zhodnotila.

Co pudr Creme Puff slibuje

Creme Puff je matující pudr s krycími vlastnostmi vhodný pro všechny typy pleti. Creme Puff umožňuje dvojí použití: buď jako krycí make-up při aplikaci vlhkou houbičkou anebo jako pudr při aplikaci suchou houbičkou. Creme Puff je vhodný pro drobné úpravy během dne a neměl by chybět v žádné dámské kabelce.

První dojmy

Na první pohled mě potěšil odstín pudru Candle Glow, který mi ihned přišel pro mou pleť naprosto ideální a ani po aplikaci mě nezklamal. Skvělé je i balení, velice jednoduché a přitom elegantní. Na druhou stranu mě ale příliš nenadchla parfemace přípravku. Hodně výrobků od Max Factor mi nevoní moc nepříjemně, což se dá bohužel říct i o tomto pudru. Na pleti ale není nic cítit, takže jde jen o chvíli při nanášení.

Nanášení Creme Puff

K pudru je přiložená houbička, s kterou se nanáší poměrně dobře, i když rovnoměrnější aplikaci za sucha bych hodnotila ve prospěch štětce. Zajímavostí je, že se Creme Puff dá nanášet i navlhčenou houbičkou místo make-upu. Tuhle aplikaci jsem ale vyzkoušela jen párkrát. Pudr se přirozeně rozprostřel a výsledek nevypadal špatně, ale krytí bylo poměrně slabé a celek připomínal spíš větší vrstvu pudru než make-up. Tenhle způsob tedy příliš nevyužívám, protože pudr pleť docela vysušuje a zkrátka se nemůže rovnat make-upu. Možná bych ještě vytkla, že kvůli zvláštní textuře Creme Puff při nanášení štětcem docela výrazně práší, což může zvýraznit chloupky na obličeji. Jinak se ale na pleti rozprostře rovnoměrně, což je velké plus.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Creme Puff na pleti

Po nanesení je na pleti pudr velice přirozený a lehký, zkrátka při výběru správného odstínu ani není vidět. Určitě vám bude sedět, pokud máte ráda jemné líčení, ale problematickou pleť nezakryje. Jen lehce zafixuje make-up, pleť zmatní, ale nechá ji dýchat. Naopak při nanesení mokrou houbičkou místo make-upu je o něco výraznější, ale určitě bych doporučila jeho aplikaci jako pudru, protože bez make-upu docela vysušuje a krytí za moc nestojí. Matující schopnost pudru je slušná a pozitivně hodnotím i výdrž.

Výhody

  • Přirozený vzhled na pleti
  • Odstíny
  • Matující schopnost
  • Výdrž

Nevýhody

  • Pro mě nepříjemná parfemace
  • Prášení při nanášení štětcem, což zvýrazňuje chloupky na obličeji
  • Při nanesení vlhkou houbičkou se určitě nevyrovná make-upu

Cena: Creme Puff seženete kolem 250 Kč

Celkové hodnocení

Creme Puff bych hodnotila jako kvalitní lehký pudr, ale určitě ne jako dobrý krycí make-up. Je zajímavé si aplikaci mokrou houbičkou vyzkoušet, ale výsledek se make-upu nevyrovná, takže bych doporučila brát Creme Puff pouze jako pudr. Vytkla bych ještě, že při nanášení štětcem hodně práší a jeho vůně je také dost zvláštní, ale na výrobek z drogerie je to dobrý přípravek s přirozenými odstíny a jemným vzhledem na pleti. Celkově bych ho hodnotila jako lepší průměr, ale za tu cenu si ho možná i sama znovu pořídím.

3body

Přidat komentář