Max Factor rtěnka Colour Elixir – recenze

Rtěnku Colour Elixir od MaxFactor v odstínu Icy Rose jsem si vybrala hlavně kvůli jejímu luxusnímu obalu. Poslední dobou má na mě obal při výběru kosmetiky poměrně velký vliv. Sice se vždy snažím přesvědčit, abych se dívala hlavně na kvalitu samotného výrobku, ale často převládne chuť mít tu krásnou krabičku v kabelce, ať už obsahuje cokoliv. A pokud je v pěkném obalu ještě tak neodolatelná barva jako Icy Rose, není divu, že rtěnka od Max Factor na konec v té kabelce skutečně skončila.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Co rtěnka MaxFactor Colour Elixir slibuje

Max Factor uvádí svou první rtěnku, která zlepší stav vašich rtů už během pouhých 7 dnů, kdy je dokonale hydratuje a poskytne jim optimální péči. Navíc nabízí pestrou škálu 18 úžasných odstínů, jenž na vyživených rtech vypadají prostě skvěle.

Tajemstvím úspěchu je složení rtěnky, která obsahuje 60 % ošetřujícího elixíru složeného z bambuckého másla, avokádového másla, aloe vera a bílého čaje působícího coby mocný antioxidant. Spolu s hydratačními složkami zlepšuje celkovou kondici rtů, vyhlazuje jejich povrch. Výsledky se dostaví už během pouhého týdne – jemné a vyhlazené rty se doslova rozzáří nádhernými odstíny Colour Elixir Lipstick.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Rtěnka Max Factor Colour Elixir odstín Icy Rose

Už z názvu je patrné, že tento odstín patří k velmi studeným barevným tónům. Podle barevné typologie bych ho tedy doporučila hlavně pro letní a zimní typ.  Sama spadám spíše do podzimního typu, takže pro mě barva není úplně nejvhodnější, ale znáte to. Často se nám líbí právě to, co nám úplně nesedí. Přesto si myslím, že s vhodným doplněním sjednocujícím make-upem  rtěnka vůbec nevypadá špatně. Růžová je spíše výraznější s lehounkým namodralým nádechem, takže je vhodná hlavně na večerní líčení.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Rtěnka Max Factor na rtech

Opěvovaná hydratace rtěnky mě poměrně zklamala. Rty sice nejsou vysušené, což se u jiných rtěnek běžně stává, ale ani nijak zvlášť vyživené. Tedy rtěnka pro rty určitě není špatná, ale reklama v tomto směru dost přehání. Co je ale na Colour Elixir obdivuhodné je její výdrž. Na rtech drží poměrně slušně dokonce, i když se napijete. Nanášení je velice snadné, rtěnka je poměrně tvrdá, takže dobře drží stálý tvar a lehce se tak aplikuje. Samotná barva Icy Rose je hodně výrazná s lehkým třpytem a namodralým tónem rtů. Problém pro mě představuje pouze parfemace rtěnky. Je to takový sice jemný ale nepříjemný chemický zápach, který je cítit ze samotné rtěnky a následně i ze rtů. Jinak se mi ale rtěnka Max Factor moc líbí, na rtech je výrazná a většina odstínů je velice povedená.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Výhody

  • Výdrž
  • Balení
  • Nanášení
  • Odstín

Nevýhody

  • Parfemace

Hodnocení rtěnky MaxFactor

Celkově bych rtěnku od Max Factor hodnotila pozitivně. Balení jsem si opravdu zamilovala a rtěnka je moc hezká i na rtech. Odstín Icy Rose je sice hodně studený, ale po sjednocení pleti je podle mě nositelný skoro pro každého. Výdrž na rtech je pak jedna z nejlepších, s jakou jsem se zatím setkala. Minus bych dala za slabou hydrataci, která je sice za normálních okolností naprosto v pořádku, ale vůbec neodpovídá reklamě. Nenadchl mě ani výrazně umělý zápach rtěnky, který je mi poměrně dost nepříjemný. Pokud se vám rtěnka dostane do úst, což se prostě občas stane, skutečně vás to nepotěší. Jinak ale rtěnku považuji za kvalitní a pokud vám její parfemace nevadí, celkově bych ji doporučila.

Cena: Rtěnku seženete kolem 260 Kč

3body

1 Comment

  • Soňa 8.8.2015 at 12:44

    Mám doma tuhle rtěnku v odstínu English Rose, podobá se tomu tvému, a mám s ní úplně stejnou zkušenost. “Hydratační” je chvíli po nanesení, pak začne rty vysušovat. Možná jsou na tom odstíny bez shimmeru líp, ale já bych už za takovou rtěnku příště tolik peněz nedala. Podle mě by mohla mít nějakou hezkou parfemaci, určitě by to nikomu neublížilo 🙂

    Odpovědět

Přidat komentář