Metalické rtěnky – super trend nebo propadák?

Kosmetické značky nám čas od času přináší trendy, které se mohou na první  pohled zdát hodně divoké, občas až nevhodné na běžné nošení. Mezi jeden takový odvážný produkt patří nepochybně metalické rtěnky. Vysoce lesklé rty rozhodně nejsou pro každého. Při jejich nošení je navíc náročné i to, jaké líčení očí k nim zvolit. V neposlední řadě i jejich nanášení není zrovna snadné. Stojí vůbec za to, tento produkt vyzkoušet nebo se jedná o naprostý propadák?

Metalické rtěnky a jejich aplikace

Konzistence se nijak neliší od klasických matných či krémovým rtěnek. Na rtech nepnou a vytvoří jen lehkou vrstvu. Aplikujte je vždy v tenké vrstvě a teprve až v případě, že barva není dostatečně pigmentovaná, vrstvěte. Co je naprosto nezbytné, použít konturovací tužku. Pokud rty neorámujete a viditelně nevykreslíte jejich tvar, může to být problém. Metalický efekt zvýrazní každou nedokonalost a stejně tak nerovnoměrný tvar rtů. Konturovací tužka vám navíc pomůže k tomu, abyste se rtěnkou při aplikaci nepřesáhli přes okraj.

metalická rtěnka na rtech

Jak vypadá po několika hodinách?

Jako u každé rtěnky i u metalické je nutné, aby se ztrácela rovnoměrně a tvořila plynulé přechody. I proto je nezbytné, aby byly rty v dokonalém stavu a rtěnka byla aplikována na hladký povrch, který celkovou výdrž prodlouží. To, jak bude vypadat v průběhu nošení, tedy ovlivňuje mnoho faktorů.

Které stojí za nákup?

Jako u každého jiného produktu i metalické rtěnky mohou být kvalitní nebo naopak nemusí vůbec fungovat. Otestovali jsme za vás několik variant od různých značek. Které našim testem prošly, a které naopak v hodnocení propadly?

Essence metal Shock– ANO

Překvapivě velmi levná varianta s perfektním výsledkem. Pigmentace těchto tekutých, metalických rtěnek je naprosto skvělá. Jak u světlých, tak i u tmavších odstínů vytvoří na rtech dokonale jednotnou, barevnou vrstvu. I když zapomenete použít konturku, nevypadá výsledek vůbec špatně. Na rtech barva lehce zaschne, což zajišťuje i docela dobrou výdrž. Rozhodně zvládne pár hodin, aniž byste se museli každou chvíli kontrolovat v zrcadle.

esence-metalicke-rtenky

Technic Metallic Gloss – NE

Přes to, že se jedná o metalický lesk na rty, což znamená, že pigmentace není zrovna stoprocentní, nemění to nic na tom, že tento produkt patří mezi propadáky. I přes nižší pigmentaci na rtech nevypadá špatně, ale co se týká výdrže a komfortu během nošení, jsou zde samá mínus. Jakmile si dopřejete malou svačinku, jde dolů s tím, že se lesk spíše rozmaže, než aby se rovnoměrně ztratil.

technic metalické lesky

technic metalické rtěnky

Milani Amore Mattallics – ANO

Milani byla jednou z prvních značek, které s touto novinkou přišly na trh. Jejich metalické rtěnky mají matný efekt, což zaručuje naprosto excelentní výdrž. Neobtisknout se a zvládnou i lehký oběd. Vysoce krycí barva rty zahalí do jednotného odstínu a vytvoří opravdu bezchybný, metalický efekt. Pokud se chystáte vyzkoušet tento typ produktů, začněte u značky Milani.

milani amore metalické rtěnky

milani rtěnky swatche

Přidat komentář