Metody permanentního narovnávání vlasů

Permanentní narovnání vlasů je vyhledávaná metoda, při které se vaše přírodní vlnité nebo kudrnaté vlasy speciální technikou narovnávají.

Je více metod narovnávání vlasů, liší se délkou trvání narovnaného efektu vlasů i svou účinností. Proto si nejběžnější metody projdeme a podíváme se na jejich klady i zápory a ohodnotíme je jako ve škole známkou podle ohlasů zákazníků.

Rovnání pomocí záporně nabitých iontů

Tato metoda pro vaše vlasy neznamená zátěž ani poškození, jako u narovnání chemického a dokonce vaše vlasy obohatí o lesk. Na druhou stranu si za tuto proceduru výrazně připlatíte.

Bioionic  ReTex

+vlasy nejsou chemicky narušovány jako u ostatních metod, ale využívá se vyhlazování pomocí iontů

+ženy s poddajnými vlasy si metodu většinou chválí, protože nedochází k poškození vlasů

+tato metoda vlasům dodá i lesk

-hodně drahá procedura

-není to příliš vhodná metoda pro nepoddajné vlasy- množí se negativní ohlasy, že se vlasy brzy po aplikaci znovu zvlnily

Cena: 7000- 9000 Kč

Hodnocení: Bioionic ReTex si od nás odnáší 1 s malým mínusem za několik nespokojených zákaznic, kterým nepomohl a za tu nehoráznou cenu. Jinak je to skvělá a inovační metoda.

Bioionic KeraSmooth

+metoda je jedna z těch šetrnějších k vlasům- nedochází k ničení

-vlasy nevydrží narovnané na pořád- postupně se vymývá a efekt je tedy pouze na 12 týdnů

Cena: 3000-5000 Kč

Hodnocení: Bioionic KeraSmooth hodnotíme za 2. Vlásky sice narovná a neublíží jim, ale za tu cenu už by to chtělo trvalý efekt.

Chemické narovnání vlasů

Tato metoda probíhá nejprve ošetřením vlasů, poté dochází k nanesení speciální vyrovnávací složky a následně k vyžehlení vlasů. Pro vaše vlasy představuje chemické narovnání poměrně značnou zátěž, ale zdravé vlasy by měly celou proceduru zvládnout v pořádku. Podle mnoha odborníků je odborné narovnání vlasů pro vaše kadeře daleko lepší než každodenní trápení žehličkou.

Zásady chemického narovnávání vlasů:

! Vlasy nesmí být 14 dní před aplikací ani po aplikaci odbarvené, ale u některých metod je jemné tónování možné právě při aplikaci.

! Proceduru můžete podstoupit pouze, pokud nejsou vaše vlasy odbarvené o více než 30%. Pokud nevíte, zda je to právě váš případ, raději se zeptejte svého kadeřníka, jinak by mohl být výsledek katastrofický!

L´Oréal X- Tenso

+cena

-nedochází k naprostému vyrovnání u všech typů vlasů- spíše se jen zmenší objem a povolí vlny

-doba narovnání vlasů není trvalá, ale pohybuje se kolem 8 týdnů podle struktury vlasů

Cena: do 2000Kč

Hodnocení: L´Oréal X- Tenso si od nás odnáší hezkou 3. Cena je opravdu přívětivá, ale vlasy zatěžuje a z efektu se můžete radovat jen na chvíli.

Goldwell Straight’n&Shine

+trvale účinná metoda narovnávání- vlasy narovnané zůstávají a pouze u hlavy odrůstají

+ohlasy na tuto metodu bývají jedny z těch lepších-na zničení vlasů si nestěžuje téměř nikdo

-dražší metoda

Cena: 3000-8000 Kč

Hodnocení: Goldwell Straight’n&Shine si odnáší 1 s malým mínusem.  Je to asi nejúčinnější a nejpovedenější metoda chemického narovnávání.  Podle zákaznic má možná i o něco jistější a větší efekt narovnání než Bioionic ReTex, ale nemůže se zmiňované metodě rovnat v šetrnosti.

Wella Wellastrate

+účinná metoda- vlasy opravdu narovná a vlasy většinou už narovnané zůstávají, pouze u hlavy vám odrůstají vaše vlastní nenarovnané vlasy.

+u lidí se zdravými silnými vlasy je velmi oblíbená

+je možné jemné tónování vlasů při aplikaci

– tato metoda představuje pro vlasy velkou zátěž a měli by ji podstupovat raději jen lidé se zdravými a neodbarvenými vlasy

-u lidí se slabšími odbarvenými vlasy se objevují stížnosti na zničení a zkrepatění vlasů

Cena: 2000-4000 Kč

Hodnocení: Wella Wellastrate si od nás odnáší 4. Některé zákaznice na ní nedají dopustit, jiným naprosto zničila vlasy. Jedná se tedy o poměrně riskantní metodu a nemůžeme doporučit i přes poměrně příznivou cenu.

Přidat komentář