Metody permanentního prodlužování řas

Závoj krásných dlouhých řas, které nepotřebují řasenku ani každodenní údržbu. To slibují permanentní řasy. Samozřejmě nakolik se toto prodloužení řas dá označit jako permanentní je otázka. Řasy se totiž kromě povzbuzení růstovými stimulátory nijak permanentně prodloužit nedají. Každá řasa má svou životnost, a proto s jejím odpadnutím ztratíte i řasu na ní nalepenou. Toto prodlužování tedy funguje jen na dobu životnosti vašich řas, takže doplnění vás nemine.

Jak permanentní prodlužování řas funguje?

Permanentní prodloužení se provádí metodou přilepení jedné umělé řasy na jednu vaši řasu přírodní. Aby řasy vydržely celou dobu životnosti vašich řas, používají se k tomuto úkonu speciální vysokovýparová lepidla. To jsou lepidla, která do pár sekund velmi pevně zasychají a tedy i drží. Výpar se projevuje velkou štiplavostí, proto je nutné mít při celé proceduře pevně zavřené oči. V kvalitě lepidla tkví základ úspěchu, některá nedrží tak pevně, jak slibují, u jiných se zase někdy vyskytuje nežádoucí zabarvení.

Kosmetické salony sice slibují, že řasy jsou lepeny jedna na jednu, skutečnost však bývá většinou jiná. Pokud si prohlédnete vlastní řasy, určitě zjistíte, že oddělit jednu jedinou, na kterou by se od kořínku nalepila řasa umělá, je dost nereálný úkol. Ve většině studií proto lepí umělé řasy k vašim řasám jen přibližně ve směru jejich růstu. Výsledek nebývá na prvotní pohled špatný, ale pokud je velká těžká řasa nalepená na tři vaše řasy, z nichž dvě postupem času vypadnou, s velkou pravděpodobností ztratíte i svou třetí řasu. Z tohoto důvodu si některé zákaznice stěžují na postupný úbytek vlastních řas.

Další problém je množství metod permanentního prodlužování řas, které spolu v dnešní době bojují na trhu. Jejich odlišnosti se projevují hlavně v různých druzích lepidel, které používají. Hlavní metody jsme vyzkoušely a zhodnotily. Samozřejmě je to osobní posudek pouze z několika kosmetických studií, ale materiál, který se při různých metodách používá má u každé jednotlivé metody podobné vlastnosti a lze tedy vypozorovat, jak která metoda drží a působí. Záleží také na práci kosmetičky. Pokud tedy narazíte na kvalitní a poctivou práci máte napůl vyhráno.

Emporio Lashes 

+Vzhled řas je docela pěkný a výrazný.

+Lepidla, která tato firma používá, velmi dobře drží.

-Občas se můžete setkat s našedlým povlakem, které lepidlo na řasách vytvoří.

-Spoj vašich řas s nalepenými není příliš pružný.

– Nalepené řasy od této firmy v jednom salonu i přes důkladnou péči a šetrné zacházení vydržely pouze 14 dní, v jiném držely opravdu pevně, ale když začaly vypadávat, padala jedna řasa umělá i s třemi řasami vlastními. Obojí asi chyba kosmetiček v množství lepidla a aplikaci.

-Po sundání řas došlo k výraznému úbytku řas vlastních.

Zhodnocení: Pokud najdete šikovnou a zkušenou kosmetičku není tato metoda vůbec špatná. Lepidlo je dobré, takže skutečně záleží jen na správné aplikaci. Je to zkrátka o preciznosti a zkušenostech.

Cena za první aplikaci: 1000-3000 Kč

Běžné doplnění: 500 Kč

 

Xtreme Lashes

+Jedna z šetrnějších metod prodlužování řas

+Řasy jsou ze začátku velmi krásné, přirozenější než u Emporia

+Pružnější spoj než u Emporia

-Přijde mi, že lepidlo drží hůře než u Emporia

-Řasy vydrží hezké 14 dní, pak už znatelně vypadávají

-Drahá metoda

Cena za první aplikaci: 2000-4000 Kč

Běžné doplnění: do 1500 Kč

 

Zhodnocení: Xtreme lashes vypadají na začátku velmi krásně, řasy jsou přilepené pružně a není ani příliš znatelné, že jsou umělé, ale na to jak jsou drahé, nedrží úplně dobře. Je možné, že to byla špatná aplikace kosmetičky, ale skutečně nemám dobrý pocit z pevnosti lepení lepidla, které se k Xtreme lashes používá. Ačkoliv byla kosmetička pečlivá a řasy se skutečně snažila lepit jedna na jednu, což se o mnohých jiných říct nedá, řasy nedržely úplně stoprocentně a nepřekonaly v dobrém stavu druhý týden. Volte tuto metodu, pokud toužíte po přirozeném vzhledu řas.

Diamond Lashes

+Levnější obdoba Xtreme lashes s podobnými vlastnostmi

+Jedna z šetrnějších metod

+Řasy jsou ze začátku velmi krásné a mají přirozený vzhled

+Pružnější spoj řas než u Emporia

-Řasy vydržely pěkné asi 10 dní, pak se stav rapidně horší.

-Na doplnění se většinou musí již po dvou nebo po třech týdnech

-Po sundání řas je opět viditelný větší úbytek vlastních řas

Zhodnocení: Tato metoda je vlastně jen levnější verzí Xtreme lashes a má tedy podobné vlastnosti. Vypadají přirozeněji než Emporio, ale lepidlo mi přijde o něco horší. Je sice pružnější, ale nedrží tak dobře. Pokud je vám sympatická přirozená metoda Xtreme lashes, ale ráda byste levnější aplikaci, zkuste Diamond Lashes.

Cena za první aplikaci: 1000-3000 Kč

Běžné doplnění: 500-1000 Kč

 

Luxus Lashes

+Jediné řasy, které v dobré kondici překonaly třetí týden a obstojné byly celý měsíc

+Opravdu krásné a luxusní řasy

+Velmi šetrná aplikace

+Lepidlo tvoří pružný spoj

-Nejdražší metoda prodlužování řas

-I u této metody utrpěly při sundávání některé vlastní řasy škody

Zhodnocení: Krásné ale drahé. To nejlépe vystihuje Luxus Lashes. Za tu nehoráznou cenu se vám kosmetička opravdu věnuje a řasy se skutečně snaží lepit jedna na jednu. Lepidlo drží velmi pevně a řasy padají minimálně. Pokud si tedy chcete dopřát luxus a dobrý pocit z dobře držících řas, zkuste Luxus lashes.

Cena za první aplikaci: 3500-5000 Kč

Běžné doplnění: do 2000 Kč

5 komentářů

 • misa frankova 31.8.2013 at 17:53

  Ddobrý den je lepší nechat rasy sundat nebo vypadat?KDYŽ JSOU SLEPENÉ!ČLOVĚK KDYŽ SI JE ŠETRNÉ MEJL TAK PADAJ !PORAĎTE

  Odpovědět

 • misa frankova 31.8.2013 at 17:58

  Dobrý den,první rasy trvali přes tři hodiny paní byla velmi zlata rozj

  Rozeslala mi rasy byli super,pak jsem dostala na slevotelu kupón na doplnění rasy mám slepené nalepení trasy mi píchají do oka za spod kdyz je opatrně užiju vodou začnou odpadavat ?????????poraďte prosím jsem zoufala oči mě palec jak čert jak sundat a rasy tak nezničili nebo mám odlišovat křečemi než půjdu na sundání a jaká je metoda sundání?

  Odpovědět

 • karol 31.8.2013 at 18:14

  Hezký den, pokud vám řasy nalepili špatně, nejlepším řešením je dojít si do kvalitního salonu, kde vám speciálním přípravkem rozpustí lepidlo na řasách, takže se nalepených trsů rychle zbavíte a vaše řasy tolik neutrpí. Pokud potřebujete akutní pomoc, zkuste si koupit odličující přípravek na olejové bázi a spoje řas jím potírejte. Aspoň některé nalepené řasy by se tak měly odlepit.

  Odpovědět

 • iris 27.4.2014 at 23:05

  Dobrý den, má zákaznice, ke mě chodí asi třičtvrtě roku, vždy jí řasy držely a na doplňko chodila asi po 4 týdnech. Najednou jí řasy nedrží, musí chodit každý ch 14 dnů, materiál používám stále stejný, nic jsem nezměnila, jelikož nebyl důvod. Zákaznice tvrdí, že také ve svém režimu nic nezměnila. Můžete mi poradit co může být důvodem? Děkuji

  Odpovědět

 • Klára 6.4.2017 at 15:10

  Já právě používám ten způsob řasy na řasu 🙂 Je to velice efektivní a dlouhotrvající způsob zvětšování řas (více info zde: http://www.esmina.cz/semipermanentni-prodluzovani-ras-co-to-je)
  A musím říci, že mě to překvapilo, i když vlastně proč?! Po 3 hodinách strávených v salonu by mě to nemělo překvapovat 😀

  Odpovědět

Přidat komentář