Metody prodlužování vlasů

Ráda byste si nechala prodloužit vlasy, ale váháte jakou metodu zvolit a zda do toho vůbec jít? Pak si pozorně přečtěte hlavní metody prodlužování, jejich výhody a nevýhody.

Co byste měla vědět před prodlužováním vlasů?

 • Nechoďte na prodlužování, pokud máte hodně zničené vlasy. Přechod z poškozených vlasů na vlasy prodloužené bude hodně viditelný a vaše vlasy budou ještě více trpět.
 • Musíte počítat s tím, že u každé metody je třeba posouvat odrostlé spoje. Tedy se každé 2-4 měsíce podle toho, jak rychle vám rostou vlasy, musíte vydat na posunutí spojů, aby nebylo odrůstání znatelné. Někdy je třeba vyměnit nebo zkrátit poškozený pramínek navázaných vlasů
 • Musíte se rozhodnout, zda si necháte vlasy prodloužit umělými nebo pravými vlasy. Umělé jsou náchylné (nesmí se kulmovat, barvit) pravé jsou samozřejmě znatelně kvalitnější ale dražší.
 • Vaše vlasy musí mít minimální délku 7 cm.
 • Všechny metody prodlužování vlasů jsou finančně náročné. První aplikace se pohybuje kolem 15 000 Kč za doplnění (posunutí vlasů) každé 2-4 měsíce dáte dalších 3000-5000 Kč.

Prodlužování vlasů miniaturními trubičkami (metoda Bond)

U této metody se k vašim vlasům přichycují dlouhé pramínky vlasů miniaturními spoji, které se zataví a zalisují, takže zmenší svou velikost na minimum. Pokud si chcete navázané vlasy barvit, musíte si vybrat metodu, kde není užito plíšků, ale jen plastikových trubiček, jinak by se mohlo stát, že kov zezelená.

Na tomto principu pracuje:

Metoda Bond: Klasická metoda navazování trubičkami. Má poměrně dobré ohlasy. U metody Bond Plus je využito kovových spojek, které lépe drží, ale při barvení mohou zezelenat, pokud tedy chcete vlasy barvit, ptejte se na Bond bez plíšků.

Metoda Bellargo kromě plastikové trubičky se při této metodě využívá uzlíku na vlasech. Bellargo je díky tomu méně znatelné a vlasy se méně poškozují, hodí se i pro majitelky jemných nebo barvených vlasů

Metoda Minitwix: Inovační metoda, při které se už i tak malé spoje zkracují a jsou tedy téměř neznatelné. Slibuje pružnější spoje než metoda Bond. Za o něco lepší kvalitu si ale připlatíte.

Výhody a nevýhody prodlužování trubičkami

+celkem malá velikost spoje

+jedna z rychlejších a bezpečnějších metod prodlužování vlasů

+je to jedna ze stabilnějších metod prodlužování vlasů, prodloužené vlasy jsou spojeny pevně a je tedy velmi málo negativních ohlasů na jejich vypadávání

+většinou nehrozí alergie

+pramínky se jen velmi málo ničí a nemusí se proto při doplňování téměř žádné vyměňovat, stačí je jen posunout blíže k hlavě

-vlasy se musí přichytit v identickém směru růstu vašich vlasů, pokud se vlasy nešikovně přichytí, dochází k zacuchávání

-hmatem jsou trubičky znatelné

-výjimečně se stává, že při nešetrném zacházení kartáčem můžete uvolnit spoj a ten sjede po vašich přírodních vlasech

-u velmi jemných vlasů mohou spoje trochu vykukovat

Cena Bond: první aplikace v salonu cca 13000-25000

Cena Bellargo: první aplikace v salonu cca 11000-19000

Cena Minitwix: první aplikace v salonu cca 20000-30000

Prodlužování Micro Rings

Metoda Micro Ring spočívá v prodlužování vlasů pomocí malých kovových kroužků, které spojí vaše vlasy s navazovanými pramínky. Po navlečení se kleštičkami kroužek stlačí a přichytí tak pramínek k vašim vlasům.

Výhody a nevýhody prodlužování vlasů metodou Micro Rings

+provádí se za studena a tedy nedochází k narušování vlasů teplem ani chemicky

+rychlá metoda

+tak jednoduchá aplikace, že se toto prodlužování dá zvládnout i doma

-není vhodná pro jemné vlasy, spoje by byly příliš vidět

-pokud máte alergii na kov, není to pro vás vhodná metoda

-je třeba vybrat správnou barvu kroužku, jinak jsou spoje příliš viditelné

-při ležení můžete kroužky trochu cítit

Cena:první aplikace v salonu cca 11000-20000Kč

Prodlužování vlasů keratinem

V tomto případě se prodlužovaný pramínek zatavuje do vašich vlasů na ochranné kolečko za pomoci protavení keratinového spoje. Před úplným zatuhnutím se spoj dotvaruje. Metoda vyžaduje velkou zručnost kadeřnice a kvalitní materiál.

Sejmutí keratinu při doplňování:

 • Mechanické drcení- nešetrná metoda, u které může dojít k poškození vlasů, v kvalitních salonech se takto nikdy keratin nesnímá.
 • Spoj se nahřeje a pramínek stáhne-šetrnější a vhodnější metoda
 • Chemické narušení spoje- lepší než mechanické drcení, srovnatelné s nahřátím

Výhody a nevýhody prodlužování vlasů keratinem

+při správné aplikaci je možno vytvarovat nejjemnější spoj ze všech metod

+spoj je velmi nenápadný

-je potřeba si vybrat salon, v kterém pracují s kvalitním keratinem, jinak může být spoj moc tvrdý nebo naopak měkký

-při doplňování může dojít k malým ztrátám vlasů

-někdy se pár pramínků neudrží a sjede dolů (je třeba šetrně česat vlasy)

Cena: první aplikace v salonu cca 10 000-20000

Prodlužování vlasů pásovými metodami

Na tomto principu pracuje: Metoda Tapex,  Pu Extension, Hair talk, Easy hair, Perfectress

Páskové metody pracují s vlasy, které jsou našité na textilní proužek, na který je připevněná oboustranná lepicí páska. Páska se při doplňování odstraňuje roztokem na odstranění pásek a připevňuje se jiná. Vlasové pásy se aplikují ze dvou stran na váš vlastní pramen (sandwich systém)Tuto metodu můžete aplikovat i sama doma. Tressy zakoupíte na perfectress.cz

Další již téměř zapomenutou možností je vplétání tress za použití francouzských copánků na které se tressy připevní, nebo všití bez copánků, což je ale hodně pracné a u nás se již tento způsob téměř nepoužívá.

Výhody a nevýhody pásových metod

+levnější metoda

+za 30 minut odcházíte ze salonu dlouhovlasá

+pevný spoj

+můžete si sama zakoupit a vyzkoušet i doma

+spoj je i přes svou velikost poměrně málo znatelný a při pohlazení není dlouho cítit na rozdíl od micro rings

-musíte se vyhnout některým vyčesaným účesům, v kterých by byly pásy znatelné

Cena: v salonu za první aplikaci cca 10000-20000

3 Comments

 • Lucie 12.3.2013 at 21:33

  Já mám metodu minitwix už rok .. a jsem naprotosto spokojená ..spoje drží a vlasky nepadají!! Rozhodně mi moje vlastní hodně dorostly.. a nakládám s nimi jako s vlastními, žádné omezení!! Bomba:)

  Odpovědět

 • Katka 23.1.2015 at 19:49

  Já teda nevím, ale metodu minitwix mám více než pět let, pouze jednou jsem přešla na ring a už bych to neudělala. Vlasy jsou okamžitě přesekané a zcela zničené. Minitwix nepřeseká vlasy a drží dobře a co se týče ceny,tak tedy 20-30 tisíc jsem v životě neplatila,ač mám vlasy dlouhé,vždy jsem pořídila max do cca 15 tisíc. Keratin je také tragédie, s ním jsem začínala a to byl salon na Vinohradské…akorát bordel ve vlasech a zlodějna…každé posunutí se vlasy řádně zkrátí,takže já mám jasno už dávno.

  Odpovědět

 • Klára 7.7.2018 at 16:02

  Zdravím, mám prodlozene vlasky metodou minitwix, jen při prvním nasazení jsme se netrefily do struktury mych kudrnatych vlasu, proto nabízím uplne nové stredoevropske vlasy 150 pramínku 45-50 cm cena i s nasazením v salonu 15 000kc . pro více info do emailu PC 23000kc

  Odpovědět

Přidat komentář