Microneedling – jehličky na krásu

Rozšířené póry, jizvičky po akné, zhrublá pokožka a nedej bože pigmentové stařecké skvrny? Všechno musí pryč! Zvládnete to při proceduře microneedling, česky mikrojehličkování.

Obličej microneedling

Ale žádný strach z bodání a bolesti! Jehličky jsou tenčí než vlásek. Navíc vám pleť před zákrokem znecitliví krémem a ve finále ucítíte pouze jemný tlak.

Bodání, které nebolí

A proč vás vlastně budou píchat? Tenoučké jehličky podporují obnovu vaší kůže. Elektrický ruční přístroj nasměruje mikrojehličky tak, aby stimulovaly produkci kolagenu a elastinu a zvyšovaly účinnost nanášených látek. Nejčastěji se při microneedlingu aplikují séra na bázi kyseliny hyaluronové. A ta je, jak známo, pro pleť hotovým elixírem.

Omlazující efekt

Po proceduře bude vaše pleť bez nežádoucích vzhledových nedostatků a viditelně omlazená. Jehličky nejúčinněji bodají a bodují na obličeji, dekoltu, krku a taky na hřbetu rukou, kde bývají nevzhledné skvrny hodně časté. Kolagen zjemní i vaše vrásky, zvýší pružnost a vyhladí nerovnosti kůže.

Na co si dát pozor

Na tuto proceduru nechoďte, pokud hned jedete k moři, nebo se vzápětí chystáte slunit. Pokožka se totiž bude hojit jeden až tři dny a během nich na jakýkoliv pobyt na slunci zapomeňte.

Zarudnutí po mikrojehličkování a pocity tepla v místech vpichu jsou průvodním příznakem. Nepodléhejte panice, zanedlouho zmizí! Jen musíte podle pokynů místa vpichů ošetřovat regeneračním sérem a nechodit na přímé slunce.

Dobrá zpráva na konec

Kolagen se bude v ošetřených místech tvořit další měsíce, a to až půl roku! To znamená, že vaše pokožka bude ještě vyhlazenější, pružnější a mladistvější než bezprostředně po proceduře.

 

Přidat komentář