Mít krásné a zdravé zuby nemusí být velkou vědou

Žijeme v době, kdy se nadstandardní péče o chrup a dutinu ústní stává pomalu, ale jistě samozřejmostí. Ke zdraví svých úst můžeme velkou měrou přispět, pokud si osvojíme správné návyky na čištění. Ty jsou totiž nejčastějším kamenem úrazu. Zuby si přece umí čistit každé malé dítě. Ale opravdu tomu tak je?

Zubní kartáček – základ zdravého chrupu

Nejčastější chybou, které se většina lidí dopouští, je chybný výběr zubního kartáčku. Reklamy na nás útočí ze všech stran a snaží se nás přesvědčit, že kartáček s trojrozměrnými štětinami je pro naše zuby to nejlepší, co může existovat. Pravda je přitom úplně jinde. Kartáček, který dokáže odstranit všechny nečistoty na našich zubech, a přitom zůstane dostatečně šetrný k našim dásním, má malou pracovní hlavu hustě osazenou měkkými vlákny a rovný zástřih. Této charakteristice odpovídají například kartáčky tradiční české značky Herbadent.

Nové zubní kartáčky Herbadent byly vyvinuty dle nejnovějších trendů a jsou vhodné pro každodenní užívání i pro šetrnou péči o dásně trpící krvácením. Zuby byste si měli čistit alespoň dvakrát denně, vždy ráno a večer. Abyste dosáhli co nejvyšší účinnosti při čištění, přiložte kartáček k dásním pod úhlem 45° a malými vibračními pohyby směrem od kořene ke korunce zubu setřete nečistoty. Nezapomeňte také na vnitřní stranu a plošku zubů.

Která zubní pasta pro vás bude tou nejlepší?

K zubnímu kartáčku neodmyslitelně patří i výběr zubní pasty. Při jejím výběru se zaměřte na své individuální potřeby. Mezi zubními pastami Herbadent najdete pastu s fluórem i bez fluóru. Pasty obsahují účinný extrakt ze 7 léčivých bylin, které se postarají o vaše zuby i dásně. Bylinné pasty může používat celá rodina včetně dětí, jejichž zubní sklovina je ještě citlivá.

Doplňky pro zdravá ústa

Prevencí onemocnění zubů a dutiny ústní jsou rovněž mezizubní kartáčky. Těmi se snáz čistí především prostory mezi stoličkami. O výběru velikosti je vhodné se poradit se svým zubním lékařem nebo dentální hygienistou. V případě hůře dostupných míst pro důkladné odstranění nečistot využijte zubní nit. Vybrat si můžete voskovanou, či nevoskovanou. Pokud s dentální nití teprve začínáte, sáhněte raději po té voskované: do mezizubních prostor se snáz dostává a tím je šetrnější k vašim dásním.

Vhodnou péčí o své zuby a ústa dosáhnete skvělých výsledků. Nebudete se již muset obávat návštěvy zubního lékaře ani nepříjemného pocitu v ústech. S vhodně zvolenými pomocníky pro čištění a při pravidelné péči o svůj chrup budou vaše zuby dlouhodobě zdravé.

Přidat komentář