Mixa – nová značka v drogeriích

Už jste si určitě všimli, že se v drogeriích zabydlela nová značka Mixa. Najdete ji snad všude. Kromě Rosmannu, DM a Tety je už k vidění dokonce i v Globusu a Albertu a ani reklama nijak nezaostává. Samozřejmě mi to nedalo a alespoň jeden z Mixa produktů jsem prostě musela vyzkoušet. Dnes bych vám ráda tuhle značku trochu představila a poté i zhodnotila svůj první přípravek.

mixa-kremy

Mixa

Mixa svůj vznik datuje do francouzské lékárny roku 1924, větší zmínky o ní ale přicházejí až kolem 60. let. Původně se tahle značka specializovala na péči o dětskou pokožku, následně svoji nabídku rozšířila a dnes nabízí už docela široký rozsah přípravků. Podle svých slov je snahou Mixy vyrábět šetrné a tolerantní produkty pro péči o citlivou pleť obličeje a těla. Neobsahuje tedy alkohol, parabeny ani barviva. V nabídce najdete odličovací produkty zaměřené hlavně na citlivou pleť, hydratační krémy, krémy proti vráskám, ale i BB krémy proti začervenání a dokonce i CC krém. Stejně jako spousta dalších značek spadá Mixa pod L´Oréal.

mixa-odlicovaci-pripravky

Náhled do stojanů Mixy v Praze

mixa-recenze

A tady už vidíte téměř totožný stojan v Jindřichově Hradci- Mixu zkrátka nelze minout.

mixa-znacka

Mixa Micelární pleťová voda

Jako první Mixa přípravek jsem si pořídila micelární vodu, protože odličovadel není nikdy dost. Potěšilo mě především, že je určená na citlivou pleť, obsahuje zklidňující výtažek z růže a vitamin B5. Podle obalu byla dokonce testovaná u uživatelů kontaktních čoček.

mixa-micelarni-voda

Hned na úvod jsem byla bohužel dost zklamaná. Naprosto mi totiž nevyhovuje obal přípravku, dost mi vadí jeho pumpička. Stříká zbytečně moc a často se mi s ní povede trefit se úplně mimo tampón. Navíc zapomínám kontrolovat, jestli je pumpička otevřená nebo zavřená, takže už se mi i povedlo vodu mírně vylít. Obal tedy nic moc, klasické víčko by mi vyhovovalo daleko víc.

mixa-micelarni-voda-hodnoceni

Samotná voda je prakticky neparfémovaná, něco z ní možná malinko cítím, ale jde jen o nepatrnou příjemnou vůni. A teď k tomu hlavnímu. Odličuje vážně dobře! Na první přejetí tampónem je make-up prakticky pryč. Nemám problém si s ní odlíčit ani řasenku nebo oční stíny, plusem bych hodnotila také to, že mi oči nedráždí. Za odličování tedy palec nahoru, pleť je po ní příjemná a v tomhle ohledu opravdu nemám co vytknout. Pokud bych ji měla s něčím srovnat, tak bych řekla, že se s ní odlíčím o něco lépe než s micelárkou od Lirene a prakticky stejně dobře jako s micelární vodou od Biodermy.

mixa-micelarka-recenze

Cena: 114 Kč

Výhody

  • Opravdu dobré odličování
  • Nedráždí mi oči ani pleť

Nevýhody

  • Za mě pumpička, s kterou si nerozumím

4body

1 Comment

Přidat komentář