Muži v kosmetice, kteří se líčí

Už jsem se setkala s otázkou, proč píšu články v neutrálním rodě, když je přece jasné, že kosmetický blog bude určen převážně pro ženy. Také si myslíte, že kosmetika je doménou žen? Tak v dnešním článku tenhle pohled podrobíme kritice. Pokud totiž sledujete zahraniční make-up scénu, mužská jména vám nemohla uniknout. Nejsou to už jen jména, ale spíš zavedené značky.

Muži kosmetiku vytvářejí, jsou skvělými make-up artisty a dokonce se i líčí.

No dobře, při pohledu na ně asi zapochybujete, zda se pořád ještě jedná o muže 😀 Biologicky určitě. A sexuální orientaci v dnešním článku neřešíme:))

Dnes si představíme tři slavná zahraniční jména, která nesmíte minout.

Jeffree Star

 

Jeffree se věnuje kosmetice od třinácti let. Už v té době zvládal kopírovat looky z Cosmopolitanu a na tajňačku loupit stíny své matce. Tahle éra je už dávno pryč. Jeffree je dnes uznávaným youtuberem, vytváří vlastní kosmetickou značku a inspiruje miliony lidí po celém světě. A když se nalíčí, je jen těžko k poznání, že se ve skutečnosti jedná o muže.

 

 

 

 

Patrick Starrr

Filipínsko-americký youtuber Patrick Starrr je další z veleúspěšných mužů na kosmetické scéně. Zvítězil v kategorii Beauty v prestižní Streamy Awards pro rok 2017. Snadno ho poznáte podle jeho oblíbeného turbanu, který nosí, když se s pomocí make-up mění v sexy “divu”. Jinak se ale za svou mužskou identitu nijak nestydí a běžně je k vidění i nenalíčený. Momentálně je Patrickovým největším úspěchem vytvoření vlastní kolekce pro MAC.

Manny MUA

Manny MUA, vlastním jménem Manuel Gutierrez, je z téhle naší trojky na pohled nejmužnější. Oproti předchozím dvěma youtuberům není příliš často k vidění v ženském, spíše jen make-upem podtrhuje svůj vzhled. Mannyho velkým úspěchem je především fakt, že se stal vůbec prvním mužským ambasadorem pro Maybelline. Oblíbený slogan možná se tak narodila, možná je to Maybelline, dostává v jeho podání úplně nový rozměr:))

Do komentářů mi určitě dejte vědět, zda tyhle ikony sledujete, případně jestli máte nějakého jiného oblíbence z řad mužských make-up artistů.

1 Comment

Přidat komentář