Nanášení make-upu – prsty, štětcem nebo houbičkou

Sjednocení pleti make-upem běžně využívá asi většina z nás. Některé z nás by bez něj nešly ani vynést koš, některé ho zase používají jen na slavnostnější příležitosti, ale málokdo se mu kategoricky vyhýbá. Na výhodách používání make-upu se tedy asi shodneme, ale jak ho nanášet? Na tohle téma už se pohledy různí. Dneska si řekneme pár informací ohledně 3 nejběžnějších způsobů a pokusíme se porovnat jejich výhody a nevýhody.

naneseni-make-upu

Nanášení prsty

Plusem nanášení make-upu prsty je rychlá aplikace – nehledáte žádnou pomůcku, prostě jen aplikujete make-up na obličej a rychle rozetřete. S tím se pojí i minimum zbytečně vypotřebovaného produktu. Make-up vám nic „nesežere“ a většina make-upu tak skutečně skončí na obličeji a ne na štětci nebo houbičce. Jako výhoda se může jevit i to, že vaše prsty mají teplotu, která si s make-upem rozumí. Samozřejmě ani není potřeba žádná další investice do nějaké pomůcky.

Asi největší nevýhodou je samotný výsledný efekt, který nebude působit tak sametově, jako je toho možné dosáhnout s dobrým štětcem. Stejně tak se vám nemusí povést make-up dokonale rozetřít a celé dílo tak může mít zbytečné nedokonalosti. Je potřeba dodržovat dostatečnou hygienu a umýt si ruce před aplikací i po aplikaci.

Nanášení houbičkou

Nanášení make-upu houbičkou nebylo poslední dobou příliš populární. Tenhle způsob chytl druhý dech až s nástupem speciálně tvarovaných beauty blenderů. To jsou houbičky, které se přizpůsobí pleti a díky jejich tvaru se s nimi dostanete téměř kamkoliv. Pleť po aplikaci make-upu s houbičkou vypadá uhlazenější než pouze s prsty a make-up se lépe rozprostře.

Nevýhodou je, že houbičku musíte samozřejmě prát, což se málokdy chce a můžete se tak stát, že po ní sáhnete, i když není vypraná, čímž si můžete způsobit zanesení pórů. Většinou s ní spotřebujete daleko větší množství make-upu než prsty a v tomhle ohledu je dle mého horší i než štětec. Minusem je i pořizovací cena. Obyčejná houbička, kterou vidíte na obrázku, je samozřejmě levná, ale kvalitnější beauty blender už něco stojí.

houbicka-na-make-up

Nanášení štětcem

Jemné štětinky kvalitního štětce se dostanou naprosto všude a pleť dokonale sjednotí. Make-up s ním perfektně rozetřete a pleť vypadá prakticky jako vyretušovaná. Hlavní výhodou je tedy určitě nejlepší možný efekt. Aplikace je také celkem rychlá a make-upu dle mého spotřebujete méně než s houbičkou.

Minusem je určitě čištění štětců. Je to opravdu nudná práce, kterou je třeba stále opakovat. Navíc je dobré pořídit si speciální čistič, což znamená další výdaje. Tím se dostáváme k tomu, že i samotný štětec není nejlevnější a ještě je třeba dobře koupi promyslet a nenarazit na šunt.

stetec-na-make-up

Co je nejlepší?

To záleží na vašich preferencích. Pokud používáte make-up občas, tak si určitě vystačíte s prsty. V případě, že se líčíte pravidelně a stojíte o perfektní efekt, je lepší si nějakou pomůcku pořídit. Za sebe bych volila štětec, s kterým se mi zdá výsledek hezčí a aplikace jednodušší než s houbičkou.

Čemu dáváte přednost vy?

1 Comment

  • Janka Bianka 21.11.2015 at 21:04

    Za mňa rozhodne štetec, prstami si make-up tak rozotriem, že krytie je takmer nulové a taká je potom aj výdrž, štetcom je to úplne iná káva. Používam plochý Ebelin alebo Real Techniques Stippling a som spokojná, To umývanie štetcov síce nie je žiadna zábava, ale je to nutnosť.

    Odpovědět

Přidat komentář