Natáčení vlasů žehličkou – foto-návod

Kudrlinky, plážové vlny, volně spadající nespoutané kudrny, to vše jsou oblíbené účesy, které se nevidí všude, ale snad každá z nás někdy po některé z těchto sexy úprav vlasů zatoužila. S kulmou jich samozřejmě docílíte raz dva, jak ale natočit vlasy pouze za pomoci žehličky?

Příprava na natáčení vlasů žehličkou

Před samotným natáčením je třeba umyté vlasy vyfoukat do hladka. Zní to sice trochu zvláštně, ale právě z rovných vlasů se elegantní vlny lépe dělají. Poté použijte do délek přípravek na ochranu vlasů před teplem, aby nedošlo k jejich poškození nebo dokonce připálení. Připravte si také skřipec, kterým vlasy přidržíte. Na zvlnění vlasů můžete použít libovolnou žehličku, měla by být pouze úzká, aby se s ní lépe manipulovalo. Také si rozmyslete, zda budete vlasy natáčet po velkých nebo malých pramíncích. Doporučuji větší prameny, které působí vlnité přirozeněji a jsou i časově méně náročné.

Tip: Příjemnou profesionální ochranu vlasů před teplem od Toni&Guy za příznivou cenu seženete třeba zde.

Postup

1)      Po zaschnutí přípravku na ochranu proti teplu vlasy pečlivě pročesejte. Nesmí být ani trochu navlhlé nebo zacuchané.

2)      Poté nechte volně splývat několik pramínků v nejspodnějším patře vlasů a zbytek skřipcem upevněte nahoru.

3)      Vezměte si jeden menší pramínek a vložte ho mezi ramena nahřáté žehličky. Nezačínejte přímo u hlavy, lepší je pramínek vložit mezi ramena zhruba v první třetině jeho délky.

4)      Přesahující pramen vlasů obtočte kolem horního ramena žehličky směrem k sobě tak, aby skončil v poloze, kdy je obtočený kolem žehličky a koneček směřuje opět dolů.

 

5)      Následuje důležitý krok. Kolem horního ramena žehličky máte obtočený pramínek a přidržujete ho za koneček. V tuto chvíli musíte žehličku pomalu převrátit směrem k sobě o 180 stupňů tak, aby k vám byla otočená druhou stranou.

6)      Přidržujte pramínek za koneček a otočenou žehličkou pomalu sjeďte po pramenu až úplně dolů.

7)      Vytvořenou vlnku mírně načechrejte a lehce postříkejte lakem.

2 Comments

 • Petra Ž. 21.3.2013 at 17:38

  Dobrý den,

  musím Vám moc poděkovat za tento skvělý a přehledný návod. Teprve podle něj se mi podařilo vlny vytvořit. A to jsem to už zkoušela mnohokrát.

  Ještě jednou díky
  Petra Ž.

  Odpovědět

 • karol 21.3.2013 at 17:47

  Tak to jsem moc ráda! Já zase děkuji za milý komentář! 🙂

  Odpovědět

Přidat komentář