Nejlepší bělící zubní pasty

Co dělat, když máte zuby jako hvězdičky – žluté a daleko od sebe?

Pokud si vybíráme bělící zubní pastu, nejspíš od ní očekáváme to, co stojí v názvu – tedy vybělení zubů. Z výsledků testů ale vyplývá, že bělící zubní pasty zuby tak úplně nevybělí. Odstraní na zubech pigment a poradí si tak se skvrnami na sklovině, které jsme si způsobili zbarvujícími potravinami (třeba kávou, červeným vínem, zeleným čajem, kouřením, Colou atd.) nejsou v tomhle směru ale zase o tolik účinnější než pravidelné čištění zubů klasickou pastou. Se žlutými zuby si tedy bělící pasta příliš neporadí. Když potřebujete změnit odstín zubů, nevyhnete se bělení s peroxidem. Pokud tedy od pasty nemáte nereálná očekávání, můžeme se mrknout dál a představit si několik top bělících past.

Na co se hodí bělící zubní pasty?

Jak už jsme si řekli v úvodu, bělící zubní pasta je ideální právě na skvrny na zubech. Pokud vám zuby zešedly nebo zežloutly, protože si čaj nebo kávu zkrátka nemůžete odepřít, budou pro vás nejlepším řešením. Stejně jako pro ty, kteří mají citlivé zuby a náročnější bělení pro ně nepřipadá v úvahu. Pro trochu toho rozzáření a zmírnění skvrn se určitě hodí vědět, jaké bělící pasty stojí za vyzkoušení. V našem přehledu najdete ty, které byly hodnoceny jako nejlepší.

Nejlepší bělící zubní pasty podle hodnocení dTest

Aquafresh Whitening Intense White 

Tahle bělící zubní pasta dopadla výborně v hodnocení časopisu dTest. Zabodovala hlavně v redukci skvrn na zubech.

Colgate Max White Expert White

Výborná zubní pasta, která efektivně redukuje skvrny a zároveň co nejméně obrušuje sklovinu. Je tedy ideální, pokud chcete zuby rozzářit šetrně.

Odol Whitening

Klasická zubní pasta Odol nepatří úplně mezi favority, se skvrnami si neporadila tak dobře jako předchozí dvě pasty, ale zase minimálně obrušuje sklovinu. Hodit by se mohla pro mírné bělení citlivých zubů.

! Pokud máte rádi svoje zuby, vyhněte se pastám, která zbytečně obrušují sklovinu a přitom ani nejsou v bělení nijak zvlášť účinné. Podle testování dTestu to jsou: Clinomyn Whitening a Signal White System.

Nejlepší bělící zubní pasty podle zahraničních dentistů

Ze zahraničních recenzí a doporučení zubařů vycházejí výborně třeba tyto pasty.

CREST 3D White Brilliance

Odstraňuje nežádoucí zabarvení zubů a je šetrná ke sklovině.

Opalescence Whitening

Vysoké procento účinných látek dělá z téhle pasty velmi efektivní prostředek pro likvidaci skvrn na zubech.

Marvis Whitening Mint 

Výborně hodnocená zubní pasta, která zuby rozzáří.

Černá bělící pasta?

Po modrých bělících pastách, které měly na zubech neutralizovat žlutý nádech modrou barvou, jsou teď hitem černé. Využívají černé uhlí, které má šetrné bělící účinky. Recenze mají poměrně dobré, takže i černé pasty stojí za zkoušku. Sáhnout můžete třeba po Curaprox Black Is White nebo Ecodenta Extra.

Máte zkušenosti s některou z těchto bělících past? Jak vám funguje? 🙂

2 Comments

  • Za kosmetikou 23.4.2018 at 14:32

    Jo jo 🙂 Černá Ecodenta je fajn, ale nejlepší zkušenost mám asi s pastami Crest. Nevybělí sice nějak extra moc, ale jako doplněk k bělícím páskám Crest jsou dobré. Pásky vybělí zuby mnohem líp, o pár tónů to bude. 🙂

    Odpovědět

Přidat komentář