Největší mýty v péči o vlasy

Tyhle věty slyšíte nebo čtete často. Týkají se vlasů a jsou to takové ty zaručené poznatky z ženských časopisů.  Problém je, že nejsou pravdivé. V dnešním článku si vyvrátíme 6 nejzažitějších mýtů o vlasech.

Zešedivěla přes noc!

Vlas tvoří neživá rohovina, která o svou barvu samovolně přijít nemůže. Stáří, nemoc, šok, to vše muže zapříčinit ztrátu vlasů. Nový vlas, který poté vyroste, může kvůli zmíněným příčinám postrádat barvivo. Nové vlasy ale přes noc nevyrostou, tudíž přes noc zešedivět nelze.

Stříháním vlasy zesílí!

Vlasy po ostříhání nerostou rychleji, ani nezesílí. Růstová část vlasu leží hluboko v pokožce hlavy a stříhání ji nemůže nijak ovlivnit. Naopak, zvolíte-li správný střih, váš účes muže působit plnějším dojmem.

Zastřiháváním porostou vlasy rychleji!

Zdravé vlasy každý den povyrostou o 0,2 až 0,5 mm, ročně o 15 až 17cm, ať už je zastřiháváte, nebo ne.

Jen na kratších je to víc vidět. Průběžně vypadávají a rostou nové, všechny do jednoho se obnoví v cyklu 4 až 6 let. Zastřiháváním roztřepených konečků tedy vlasy vypadají zdravěji, ale rozhodně rychleji nerostou.

Každodenní mytí vlasům škodí!

Pokud používáte kvalitní výrobek vhodný pro váš typ vlasů, nemůže vám každodenní mytí uškodit. Současná vlasová kosmetika je tak šetrná, že se nemusíte v ničem omezovat. Myjte si vlasy tak často, jak potřebujete. Škodí pouze následná úprava vysokými teplotami (fén, žehlička, kulma).

Po umytí opláchněte vlasy studenou vodou, budou se víc lesknou!

Studená voda prokrví pokožku hlavy, což je pro nás dobré hned z několika důvodů, ale vliv na lesk vlasů studená voda jednoduše nemá.

100 tahů kartáček každý večer, a vlasy budou krásné!

Nadměrné kartáčování vlasům škodí a opotřebovává kutikulu (svrchní část vlasu). Pročesáváním nevhodným hřebenem můžete vlasy velmi rychle mechanicky poškodit. Je však pravda, že vlasy jsou po kartáčování lesklejší. Hřeben roznese tuk z mazového váčku po celé délce vlasů. Na tom ovšem není nic zdravého (ani nezdravého). Vlas se zatíží a je potřeba ho častěji mýt.

1 Comment

Přidat komentář