Nivea BB krém

Dnes jsem si pro vás připravila zase jednu recenzi. Tentokrát se jedná o dva vzorky odstínů Nivea BB krému. Samozřejmě vím, že psát recenzi pouze podle vzorků nemusí být úplně objektivní. Přesto ale  věřím, že i první dojmy z nějakého přípravku mohou být někomu prospěšné, zvlášť když se jedná o make-up nebo BB krém, kde hraje velkou roli odstín, který je zřetelný na první pohled. Nivea BB krém jsem tedy pro vás vyzkoušela a zdokumentovala fotkami.

nivea-bb-krem

Co BB krém Nivea slibuje

Nivea Zkrášlující hydratační BB krém 5v1 je obohacen o minerály, provitamín B5 a lehký make-up. Sjednocuje tón pleti a zjemňuje viditelné póry. Kryje nedokonalosti pleti jako jsou pigmentové skvrny, začervenalou pleť, jemné linky a známky únavy. Rozjasňuje pleť a zdůrazňuje její přirozený tón. Lehké, rychle se vstřebávající složení dodá pleti potřebnou hydrataci. OF 10 chrání pleť před vlivy slunečního záření, které způsobují předčasné stárnutí.

Za příznivou cenu ho seženete třeba tady.

První dojmy z BB krému Nivea

Ihned po prvním seznámení s BB krémem vidím plus v jeho vůni. Je to typická parfemace klasického Nivea krému, která je mně osobně docela příjemná. Textura BB krému je hutnější a na první pohled svědčí o dobré hydratační schopnosti, což podporuje i fakt, že pokud si odmyslíme pigmentaci, zůstane krém, který je ve všech ohledech nápadně podobný klasickému modrému Nivea krému, který určitě všichni známe a většině z nás asi i vyhovuje. Pro sušší pokožku jde tedy o velmi dobrou volbu. Večer po odlíčení mě dokonce výjimečně neuvítaly suché šupinky a pleť byla skutečně pěkná. BB krém tedy hodnotím velice pozitivně ve všech ohledech, které se týkají jeho schopnosti jakožto hydratačního krému. Výhodu vidím také ve výdrži na pleti. Po celodenním nošení jsem na odličovacím tamponu našla ještě větší množství BB krému.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Odstíny BB krému Nivea

Co se ale týče pigmentace krému, čekalo mě zklamání. Oba odstíny BB krému pro mě představují problém. Nemyslím si, že mám nějak extrémně světlou pleť spíš bych řekla, že jsem takový český průměr, ale přesto mi i odstín určený pro světlou pleť přišel prostě moc tmavý. Navíc oba odstíny mají takový lehký rudý podtón, který mě také moc nepotěšil. Po důkladném rozetření bych řekla, že světlejší odstín je pro mě celkem nositelný na léto, kdy budu mít opálenější pleť. Na zimu bych po něm ale nesáhla. Tmavší odstín je už skoro tmavě hnědý opět s lehkým rudým nádechem a doporučila bych ho pouze slečnám, které celoročně navštěvují solárko nebo mají přirozeně hnědou pleť. Řekla bych, že co se týče odstínů, šlápla Nivea docela vedle a doporučila bych zkusit úspěch spíše na jihu. Pro střední Evropu mi oba odstíny přijdou dost nevhodné. Dalším problémem je tvorba mapek, která je zvlášť u tmavšího odstínu poměrně výrazná, za což asi z velké části může problematické roztírání hutného krému. S důkladným rozetřením je sice možné dostat mapky pod kontrolu, ale opět to není vlastnost, která by mě potěšila. Plusem je v tomto ohledu snad jen vysoká krycí schopnost, která si nezadá ani s make-upem a výborná výdrž na pleti.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Výhody

 • Hydratace
 • Dlouhá výdrž
 • Vysoké krytí
 • Vůně

Nevýhody

 • Odstíny
 • Tvorba mapek
 • Roztírání

Celkové hodnocení

Nivea produkuje na kosmetiku z drogerie poměrně kvalitní krémy, na čemž se asi většina z nás shodne. Jejich přípravky často velmi dobře hydratují, což je plusem i u tohoto BB krému. Pozitivně hodnotím i vysokou krycí schopnost, která by byla slušná i na make-up a pro problematickou pleť může představovat východisko, jak zakrýt nedokonalosti, ale zároveň pleť stále nevysušovat make-upem. Co mě ale velice zklamalo jsou odstíny. Pro mě jsou zkrátka naprosto nevhodné a pokud jste bledší typ, určitě Nivea BB krém nebude pasovat ani vám. Je vidět, že Nivea zkrátka nemá zkušenosti s tvorbou make-upu, což se projevilo i na pigmentaci jejich BB krému. Celkově bych kvůli nevhodným odstínům zařadila tento BB krém až za BB krémy od Garnieru i Dermacolu. Doporučila bych ho tedy pouze slečnám s tmavší pletí nebo na léto, kdy vám může pomoci pleť sjednotit a hydratovat.

2body

1 Comment

 • Fellien 10.9.2015 at 21:11

  Mně tento BB moc vyhovuje, snad asi jako jediný ze všech BB! 🙂 Hodně lidí si stěžuje na odstín, což já moc nechápu. Jsem průměrná, spíše světlejší než ostatní a světla varianta mi vyhovuje úplně skvěle. Chvilku po nanesení je malinko tmavší, ale po pěti minutách mi úplně splyne s barvou mé pleti a nevidím problém.

  Odpovědět

Přidat komentář