Nová paleta od Sephory – recenze

Stíny, lesky, tvářenky vše ve velkých baleních a odděleně. Určitě jste si již říkala, když jste na schůzku nebo do práce opět táhla kompletní kosmetický arzenál, zda by to nešlo nějak jinak. Odpovědí jsou stále více oblíbené a praktické kosmetické paletky. Vyzkoušela jsem novou verzi palety od Sephory a mám pro vás hodnocení a postřehy.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

některé barvy stínů se mi opravdu líbí, hlavní problém pak vidím v prášení stínů do lesků na rty

Celkový vzhled

V balení je 6 menších paletek v hezky ladících barevných kombinacích. V malých skladných paletkách najdete vždy čtyři podobně barevné stíny. Také je zde dvojice ladících lesků na rty a barevně odpovídající tvářenka. Celkovou barevnou kombinaci musím pochválit. Je opravdu slušivá a je jen málo typů pleti, kterým by některá z dobře zvolených barev naprosto neseděla. V balení najdete ještě stojánek na všechny malé paletky a kapesní pouzdro na jednu paletku se zrcátkem.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

vzadu vidíte původní krabici, vpředu je již samotný stojánek s naskládanými paletami

Stíny v paletce

Zvolení stínů v paletce naprosto odpovídá základním potřebám líčení. Najdete zde světlý stín, který se hodí k rozzáření vnitřního koutku oka a jako podklad. Poté je zde barevný stín, který můžete použít na celé pohyblivé víčko a jeho o něco tmavší varianta k vystínování očního záhybu. Poslední ze stínů je v třpytivé variantě pro oživení a podtrhnutí celého líčení. Stíny hezky barví, množství sice není největší, ale pokud paletky prostřídáváte, vydrží obstojně dlouho. Co se týče pigmentace stínů, klasicky není u všech stínů stejná, ale najdete zde dobře pigmentované stíny i několik, které jsou tak špatné, že jsou prostě na nic. Ale to je problém většiny paletek.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

na fotce jsou čtyři z celkových šesti paletek, vidíte i stojánek na paletky a jedna paleta je už vložená do pouzdra se zrcátkem

Lesky na rty v paletce

Stejně jako stíny mají i lesky, které v paletce najdete velice pěkné barevné řešení ladící k stínům po všech stránkách. V paletce najdete většinou jeden světlý a jeden tmavší lesk. Pozitivně hodnotím dobrou konzistenci i pěkný vzhled na rtech. Problém vidím v malém množství lesku. Aby bylo líčení kompletní je samozřejmě třeba lesk po celý den upravovat a v tomto případě je reálné, že vypotřebujete oba lesky z jedné paletky za jeden den. Lesky je tedy opravdu třeba šetřit nebo nepočítat s jejich delším používáním. Další minus vidím v tom, že na lescích nenajdete žádný zvláštní kryt. Samozřejmě všechny paletky mají v krabici plastový obal, ale lesky nic nechrání před  zaprášením od stínů. Celkově u lesků hodnotím pozitivně hezké barvy, ale nepotěšilo mě malé množství a absence krytu.

Tvářenka v paletce

V každé paletce najdete také tvářenku. Opět musím pochválit hezké barvy, které se hodí ke stínům a mají i poměrně univerzální tóny, které sedí skoro každému typu pleti. Množství tvářenky není špatné a nějaký čas vydrží. Minus vidím v horším barvení. Aby byly tvářenky vidět je většinou třeba nanést větší vrstvu a na štětec přitlačit. Celkově mi tvářenky přijdou příjemné a nevidím u nich žádný větší problém.

 Celkové hodnocení

Paleta mě celkově potěšila a používám ji docela pravidelně. Malé paletky ušetří místo a spolu s pouzdrem je celek praktický i na cesty. Zbylé paletky ve stojánku nezaberou ani příliš prostoru na stole a působí luxusním spořádaným dojmem. Největší radost mi dělají stíny a tvářenky, lesky jsou spíše takovým doplňkem, který dlouho nevydrží a dost se do nich práší ze stínů. Paletu bych doporučila, pokud ráda střídáte líčení a nemáte problém s různými barvami.

Cena: set paletek stojí 1250 Kč, což mi přijde poněkud přehnané, pokud uvažujete o koupi, doporučuji počkat si na slevy, které v Sephoře pravidelně jsou.

 

Přidat komentář