Objemová žehlička na vlasy

Vlasy jsou korunou krásy. Tuhle svou funkci ale mohou plnit pouze, pokud jsou zdravé, lesklé a mají ten správný objem. V předchozím článku už jsme si právě o objemu vše podstatné ujasnili. Zmínila jsem se v něm také o vychytávce, kterou jsem zatím znala pouze z doslechu, a samotnou mě zajímalo, zda funguje. Jedná se o objemovou žehličku neboli krepovačku, která by měla zaručit perfektní objem po několik dní nehledě na vlhko a další nepříznivé vlivy. Zní to lákavě, že? Vyzkoušela jsem mini verzi objemové žehličky a dnes tu mám pro vás její recenzi.objemova-zehlicka

Mini objemová žehlička

Mini objemová žehlička slouží k vytvoření vlnitých efektů na vlasech nebo pro dosažení bohatého objemu. Pracovní teplota žehličky je 200°C, nahřátí trvá 20 sekund a její šňůra je dlouhá 2,4 metru. Vzhledem k tomu, že jde o mini verzi s ní můžete pracovat velice přesně.

zehlicka-objem-vlasu

krepovacka-recenze

Objem s objemovou žehličkou

Jak to vlastně funguje? Jak už jsem psala v úvodu, takhle žehlička je vlastně původně určená ke krepování vlasů. Nakrepované vlasy už zase tak moc nefrčí, zato objem jde tímhle způsobem vytvořit parádní. Jednoduše žehličkou nakrepujete pouze kořínky vlasů a to pouze kořínky spodních vlasů, které nejsou v účesu vidět. Krepování zvýší objem kořínků a celý účes se tímto způsobem nadzvedne, aniž by bylo poznat, že vlasy pod vrchní vrstvou jsou nakrepované. Velká výhoda tkví v tom, že na takto vytvořený objem nemá vliv vlhko a vydrží tak až do dalšího umytí vlasů.

mini-objemova-zehlicka

objem-vlasu-krepovacka

Jak s objemovou žehličkou pracovat

Na žehličce oceňuji, že má hodně dlouhou šňůru, takže s ní příjemně dosáhnete, kam potřebujete. Žehličku strčíte do zásuvky a následně přepnete knoflík do zapnutí, až se rozsvítí červené světýlko a žehlička se začne nahřívat. Po cca 20 sekundách můžete začít krepovat. Pokud chcete velký objem, můžete už od nejspodnějších vlasů, pokud vám stačí lehčí nadzvednutí, postačí vybrat pár pramínku na temeni. S žehličkou pracuji tak, že vyberu pramínek vlasů, obejmu ho žehličkou u kořínků a pak pořádně zmáčknu a malou chvilku počkám. Poté je pramínek u kořínku nakrepovaný a nazdvihnutý. Takto pokračuji až do horních pater vlasů, ale dávám si pozor, abych vždy vynechala vrstvu nejsvrchnějších vlasů, kterými se nakrepované kořínky spodních vrstev překryjí.

jak-na-objem-vlasu

pristroj-objem-vlasu

Ničí se tím vlasy?

Samozřejmě krepování vlasy poškozuje. Na druhou stranu ale zatěžujete pouze vlasy u kořínků, které jsou nejzdravější a rychle odrostou, takže budete za chvíli už krepovat jiné. Ve výsledku mi tedy tento způsob přijde šetrnější než třeba tupírování. Dozajista ale není žádoucí používat objemovou žehličku úplně každý den.

Jak jsem s objemovou žehličkou spokojená?

Objemová žehlička mě potěšila tím, že opravdu funguje a umí vytvořit hezký objem vlasů. Její nevýhodu vidím v tom, že konkrétně tenhle model je po nahřátí docela horký i na rukojeti, takže je lepší používat rukavici. Jinak mi ale objemová žehlička připadá jako užitečná věc a když mám chuť na větší objem vlasů, ráda po ní sáhnu.

Cena: kolem 400 Kč

Znáte objemové žehličky? Jak se vám líbí?

4 Comments

 • Simonetablog 14.1.2016 at 16:32

  Už jsem o této žehličce slyšela a divila jsem se, kolik udělá parády na vlasech.

  Odpovědět

 • Janka Bianka 15.1.2016 at 20:12

  Ja mám stále veľkú krepovačku na vlasy, ak totálne neviem, aký účes si spraviť tak proste nakrepujem celé vlasy a mám to vyriešené. Nerobím si to ale nejako často, lebo nakrepovať si komplet všetky vlasy od vrchu po spodok dá zabrať. Avšak ako píšeš objem to dodá riadny a dokonca sa mi potom aj menej mastia vlasy. Uvažujem o kúpe nejakej novšej a výkonnejšej.

  Odpovědět

 • Katka123 5.3.2016 at 08:49

  Dobrý den.
  Už jsem si o této dokonalé žehličce něco načítala, ale zeptám se, máte s tím někdo nějaké zkušenosti? Je to dobrý nápad, si tady tuto žehličku pořídit?
  Děkuji a přeji pěkný den:).

  Odpovědět

Přidat komentář