Oblíbené korektory z drogerie

Obejdete se bez korektoru? Já tedy určitě ne a upřímně závidím někomu, kdo má tak dokonalou pleť, že je pro něj zakrývání nedokonalostí zbytečné. Většina z nás ale určitě korektor používá. Kruhy pod očima, pihy, větší pigmentové skvrnky, nějaké to akné, jizvičky nebo barevné nesrovnalosti pleti si prostě žádají zamaskování. Snažíme se, aby to bylo zakrytí co nejpřirozenější ale přitom důkladné. Zkoušíme různé korektory a hledáme ten, který si co nejlépe porozumí s naší pletí a bude fungovat na naše individuální nedostatky. Já osobně korektor potřebuji na kruhy pod očima a trochu i na barevné sjednocení pleti, naopak akné nebo jizvičky naštěstí řešit nemusím. Dnes bych vám ráda představila tři moje oblíbené korektory z drogerie, ke kterým se ráda vracím a pořizuji si je opakovaně. Snad to bude prospěšný tip pro někoho, kdo svůj ideální korektor stále ještě hledá.

OBLIBENE-KOREKTORY

NEJLEPSI-KOREKTORY

nejlepsi-korektory-drogerie

top-korektory

Rimmel Match Perfection

Můj asi úplně nejoblíbenější korektor z drogerie. Svědčí o tom i to, že už mám několikáté balení. Jeho hlavním plusem je fakt, že nejsvětlejší odstín 010 Ivory je opravdu moc hezky světlounký a vhodný i pro bledou pleť. Dá se pěkně rozetřít a zapracovat do make-upu, netvoří žádnou masku a je opravdu přirozený. Je vhodný hlavně na oblast pod očima, s kruhy si poradí docela obstojně, i když jeho krytí je spíš střední. Vzhledem k tomu si myslím, že na nějaké větší akné už stačit nebude. Jeho nevýhodou je podle mého obal. Po pár použitích začne splaskávat a od štětečku se zaručeně zašpiní víčko, takže už ke konci používání moc velkou parádu nenadělá. Jinak je to ale opravdu velmi slušný korektor.

rimmel-korektor

rimmel-match-perfection

Cena: 129 Kč

Maybelline Affinitone

Taková klasika z drogerky, která odvádí dobrou práci. Oproti Rimmelu má daleko lepší obal, který vypadá stále docela pěkně a přijde mi, že se i lépe dávkuje. Naopak odstín by mohl být i světlejší. 02 Natural, který běžně seženete jako nejsvětlejší, je na můj vkus trochu moc do béžové s růžovým podtónem, raději bych teplejší a světlejší odstín. Pravda ale je, že se dá pěkně rozetřít a do pleti vpracovat, takže oblast pod očima hezky sjednotí. Krycí schopnost je opět spíš střední a stejně jako Rimmel je i tenhle korektor hezky přirozený. Pokud ho ještě neznáte, tak na kruhy pod očima a menší nedokonalosti také doporučuji.

maybelline-korektor

maybelline-affinitone

Cena: 119 Kč

Catrice Camouflage Cream

Tenhle korektor od Catrice mám taktéž velice ráda. Četla jsem na něj různé negativní reakce v tom smyslu, že je hodně nepřirozený a na oblast pod očima se vůbec nehodí. Já v tomhle ohledu úplně nesouhlasím. Je to hodně krycí přípravek, takže ho stačí skutečně jen malinko. Pokud ho ale aplikujete s lehkou rukou a spíš bodově na určité místo, kryje nádherně. Když mám kruhy pod očima skutečně hodně výrazné a Rimmel nebo Maybelline na to nestačí, přidám trošku korektoru od Catrice a hned je to o něco lepší. Stejně tak funguje úžasně i na nějaký ten pupínek. Nejsvětlejší odstín 010 Ivory je trošku tmavší, než by bylo ideální, ale není to zas tak hrozné. Catrice korektor bych na rozdíl od předchozích dvou doporučila hlavně na akné a výraznější nedokonalosti.

catrice-korektor

catrice-camouflage-cream

Cena: 75 Kč

To by bylo vše k mojí top trojce korektorů, které jsem ochotná si pořizovat opakovaně a mám v nich své stálice. Jaké jsou vaše nej korektory z drogerky? Shodneme se na nějakém?

 

3 Comments

Přidat komentář