Jak ochránit pleť a vlasy v zimě

S klesající teplotou se stále více zahalujeme, nezapomínáme ale na pleť a vlasy? I ony potřebují obleček, který je ochrání. Zima je období, kdy jsou pleť a vlasy vystaveny velké zkoušce. Mráz, suchý vzduch, chladný vítr, náhlé přechody ze zimy do tepla – to všechno jim rozhodně neprospívá. Jak jim pomoci?


Ochrana pleti

V zimě používejte hutnější krémy, které pleti poskytnou ochranný film. Pokud je pleť opravdu vysušená, je čas na těžký kalibr – nasaďte výživné cold krémy nebo péči pro atopiky – ta zachrání všechno. Sklon k červenání a praskání žilek zase potlačí speciální krémy, které posilují stěny cév. V zimě je dobré používat i make-up, poskytne další vrstvu ochrany. Na noc si dopřejte regenerační masky a pleťové oleje, které promíchejte se svým nočním krémem. Obdobným způsobem chraňte pokožku těla. Vyživte ji tělovým máslem a dopřejte jí olejové koupele, nezapomínejte ani na suché ruce a rty.

Tip:  Cold Cream na popraskané ruce, Avéne, 189 Kč
Tip: Péče o citlivou pleť se sklony k začervenání v zimním období Rosaliac AR, La Roche-Posay,  520 Kč

Co je to cold krém

Výživný, hutný krém, jenž má původ ve staré receptuře, která podle některých zdrojů pochází už z dob slavného lékaře Galéna. Používal se jako prostředek na plet, který kromě ochrany vyvolával i pocit chladu – odtud název cold cream (studený krém). Nová generace má příjemnější složení. Chrání pleť před zimou a větrem.

Problémy s vlasy

Vlasy jsou v zimě jako na tenise – zakryjete je čepicí a začnou se mastit, vystavíte je mrazu, začnou se lámat a třepit. Prostě z jedné strany na druhou, od lajny k lajně. Pomohou šampony bez sulfátů s vysokým obsahem výživných přírodních složek (pšeničné klíčky, oves…). Ve zvýšené míře také používejte masky, kondicionéry a uhlazující krémy proti krepatění.

V zimě nezapomínejte ani na péči o řasy.  Používejte na ně výživu, aby nebyly tolik křehké a lépe se na ně nanášela řasenka.

1 Comment

Přidat komentář