Nejlepší osvěžující pleťové spreje a mlhy

Na dveře nám klepe léto. A s ním přichází doba, kdy je i ta nejzarytější milovnice kosmetiky schopná strčit hlavu se svým promakaným full face makeupem do škopku s vodou. Ano, mluvím o sobě 😀 Když není zbytí, tak není zbytí. A osvěžit se je někdy prostě nutnost. Ale jsou samozřejmě i lepší způsoby, jak pleti dodat trochu té vláhy, aniž bychom na sebe museli lít minerálku z petky. A některé navíc krásně voní, krásně vypadají a ani nám nemusí zdevastovat makeup… Připraveni představit si osvěžující pleťové spreje? 🙂

Z čeho můžete vybírat?

Na trhu je spoustu osvěžujících produktů a hydratačních mlh, od termálních vod z lékárny, přes voňavé osvěžující spreje, příjemné bio květinové vody, tonika a pleťové vody ve spreji. V zahraničí frčí dokonce různé nano ionické chladící mlhy ve speciálním přístroji. (Jestli vás takové vychytávky zajímají, koukněte na Amazon)

Jak osvěžující sprej vybrat?

Doporučuji dát si záležet na výběru spreje s vůní, která je vám opravdu příjemná. Sebelepší účinky může v létě nepříjemná parfemace převážit. Takže pečlivě očuchat! Sprej by měl také rozprašovat náplň rovnoměrně, jinak se rovnou můžete zlít hadicí:) a samozřejmě nelepit a nebýt na pleti nepříjemný. V ideálním případě nenarušit makeup, hydratovat a hlavně – osvěžit. Pečující složky a luxusní složení jsou vítaným bonusem. Málokterý sprej splňuje tohle všechno na jedničku. Samozřejmě si ale představíme ty nejlepší.

Květové pleťové vody ve spreji

Růžové vody jistě všechny milovnice přírodní bio kosmetiky znají. A pokud vám unikly – napravte to! Samozřejmě nejsou jen růžové, květinových vod najdete celou řadu. My ale zůstaneme u růží, které jsou považované za nejoblíbenější. Jestli vám vůně květin příjemná, čeká vás nadšení. Vody hezky osvěžují i hydratují a nejsou ani drahé, ale některé trochu lepí. Konkrétně u Saloosu se mi tenhle nešvar zdál nejvýraznější. I tak ale stojí za vyzkoušení.

  • Nobilis Tillia Bio květová voda růžová, Cena: 174 Kč
  • Purity Vision Růžová voda Bio, Cena: 190 Kč
  • Saloos Bio květinová pleťová voda růže, Cena: 125 Kč

Nejlepší osvěžující pleťové spreje podle OnaDnes

Na OnaDnes vyšla hezká recenze na osvěžující pleťové spreje. A ačkoli se ne vždycky s doporučením shoduji, tak tady musím souhlasit. Ne se vším mám zkušenost, ale jejich topka se mi také moc osvědčila.

Osvěžující mlha od Payot opravdu krásně voní, hezky se rozstřikuje a na léto je maximálně příjemná. Kvůli vyšší ceně si ho nepořizuji pravidelně, jinak ho ale doporučuji všemi deseti.

Termální voda od La Roche Posay osvěžuje i zklidňuje a těžko se na ní hledá jakýkoliv zádrhel. Snad jen, že je bez parfemace, což může být výhoda i nevýhoda. Záleží, zda o letní vůni stojíte, nebo vám překáží.

Pleťová termální voda od Vichy je podobná té od La Roche Posay. Také se příjemně rozstřikuje, pleť nedráždí a odolnější makeup zanechá bez poskvrnky. A také je neparfemovaná.

 

Vlastní osvěžující pleťová voda

Pokud si nenecháte uniknout žádný DIY návod a chcete si namíchat vlastní ideální osvěžující koktejl, jděte do toho! Stačí si pořídit například růžový hydrolát, přidat ochlazující aloe vera, hydratační glycerin, chladivou mátu, případně hojivou levanduli v kapkách, vše smíchat a nalít do perfektně rozstřikujícího spreje. Návodů najdete spoustu a můžete si tak vytvořit vlastní směs přesně na míru.

Tip na osvěžující spreje z novinek

Horkou provoněnou novinkou jsou parfémované spreje z dílny Dermacol. A taky náš poslední redakční tip. Voní letně a božsky, Dermacol parfemace prostě umí! Máte na výběr z růže, levandule, nebo jasmínu. Pokud vás lákají i tělové spreje, tak mrkněte i na ně.

Cena: 149 Kč

A my mrkáme zase na vás 😉 Vyberte si to nej osvěžení a hlavně si užijte léto!

2 Comments

Přidat komentář