Ozdoby do vlasů

Čelenky, elegantní sponky, ale i nazdobené hřebínky se stávají stále oblíbenějšími ozdobami vlasů. Ve správném pojetí působí luxusně, ale i něžně a žensky. Navíc kromě estetické stránky je jejich předností i dovedné zkrocení hřívy, díky čemuž působí účes daleko upraveněji. Na nápad zmínit tyto ozdoby ve článku mě přivedla okouzlující Carey Mulligan, která ve filmu Velký Gatsby představila úžasnou čelenku tvořenou diamanty a perlami. I když na takové kousky dosáhne málokterá z nás, i vkusná bižuterie umí ve vlasech divy a dnes si proto předvedeme pár tipů na nošení těchto ozdob.

Jak nosit ozdoby do vlasů

Před jakýmkoliv stylingem vlasů je třeba si uvědomit, že účes i zvolená ozdoba tvoří celkový look. Je tedy důležité, aby jakékoliv zdobení korespondovalo nejenom s účesem, ale aby se ozdoba hodila i k vašemu outfitu. Stejně tak je dobré zvážit, zda vůbec stojí za to ozdobu použít. Pokud sáhnete po elegantní čelence k černým koktejlkám, můžete posunout celý outfit o třídu výš, naopak k nákladným zdobným šatům už by cokoliv navíc mohlo být trochu moc. Stejně tak si dejte dobrý pozor při samotném výběru vlasové ozdoby, držte se spíše elegantních jednoduchých variant, kýč jako třeba neonově zářící nebo vrstvou „drahokamů“ vyzdobené skřipce potopí i sebehezčí šaty.

Tipy na nošení ozdob do vlasů

Brože, ozdobné hřebínky nebo „špendlíky“ vypadají skvěle v kombinaci s copem nebo drdolem. Umístěte je buď přímo u uzlu vlasů nebo nad ucho, čímž můžete usměrnit ofinu.

broz-do-vlasu

Zdroj fotky:
http://chiclooking.com/

Místo klasické gumičky zvolte na stažení vlasů raději elegantní širokou sponu.  Jednoduchým způsobem tak pozvednete obyčejný culík na elegantní účes. Před aplikací spony vlasy v koncích trochu rozcuchejte, budou tak působit bohatěji a spona je také lépe udrží.

culik-se-sponou

Zdroj fotky: http://celebsalon.sheknows.com/

Pokud si připadáte v čelenkách trochu moc dětsky, zapomeňte na klasický barevné plastové provedení a držte se elegantní bižuterie nebo kousků s štrasovými detaily. Slušet vám k nim bude třeba ležérně provlněný culík nebo drdol.

jak-nosit-celenku

Zdroj fotky:
http://www.glamourmagazine.co.uk/

Drobné sponky používá asi každá z nás a v usměrnění dlouhých vlasů nemají konkurenci. Dobré je místo pouze jedné vyzkoušet spojení několika obyčejných stejných sponek vedle sebe. Ozdoba tak bude jednoduchým způsobem daleko výraznější.

jak-nosit-sponky

Zdroj fotky:
http://www.cosmopolitan.co.uk/

Dobrou službu v přizdobování vlasů odvádí i široké barevné stuhy. Zkuste ji vplést do copu nebo s ní obtočte drdol.

stuha-ve-vlasech

Zdroj fotky:
http://celebsalon.sheknows.com/

Stylingové přípravky k ozdobám vlasů

Intenzivní lesk stažených vlasů je určitě žádoucí. Pozor ale, abyste sprej použila na rozčesané ještě nestáhnuté vlasy a až poté je pomocí spony upevnila do účesu.

V čerstvě umytých vlasech ozdoby často dost špatně drží. Ideální je tedy zdobit vlasy až druhý den po umytí. Často se ale bohužel tohle načasování nepovede. Pokud tedy chcete zdobit právě umyté vlasy, můžete si pomoct trochou suchého šampónu. Ten totiž přiměje umyté vlasy k větší poslušnosti a jejich tvarování tak bude snadnější.

Ozdobený účes je určitě dobré zafixovat lakem. Stříkejte ho ze vzdálenosti zhruba 25 centimetrů v tenké souvislé vrstvě.

Přidat komentář