Parfém do vlasů – vlasová mlha

Parfémy dokážou

podtrhnout naši osobnost příjemnými vůněmi, které nám dodají na půvabu a přitažlivosti. Lehce se tak může stát, že nás někdo díky vůni naprosto okouzlí, stejně tak je ale dost dobře možné příliš silným parfémem protějšek odradit. Kromě smyslné vůně jsou dalším symbolem ženství také hezké upravené vlasy. Určitě jste si všimla, jak je příjemné, když i tato vaše přednost po umytí mírně voní. Vůně vlasů po šampónu ale nebývá příliš výrazná a velmi rychle se vytrácí. Proto dnes můžete v některých parfumeriích najít parfémy do vlasů neboli vlasové mlhy, které jsou zajímavou novinkou slibující příjemnou lehkou vůni vašich vlasů.

Hodí se do vlasů klasický parfém?

Pokud do vlasů používáte klasický parfém pouze občas, není na tom nic špatného. Při pravidelném nanášení parfému do vlasů ale můžete časem pocítit i negativní účinky. Normální parfém totiž  k takové aplikaci zkrátka není úplně určen, takže může vlasy vysušovat, slepovat a tak postupně až zhoršit jejich kvalitu, což není pro majitelky delších vlasů nic příjemného.

Co jsou to vlasové mlhy do vlasů

Mlhy do vlasů jsou lehké vlasové vůně, které kombinují vlastnosti nezatěžujících přípravků na vlasy s příjemnou vůní parfému. Většinou je najdete pouze u luxusnějších značek, které doplňují své slavné parfémy o stejně vonící vůně do vlasů. Vlasové mlhy tvoří třeba Chanel, Dior nebo Mugler.

Proč si mlhu do vlasů pořídit

Nemyslím si, že mlha do vlasů je přípravek, který opravdu nutně musí mít každá z nás. Na druhou stranu vonící vlasy jsou určitě přitažlivé a pokud si do vlasů ráda stříkáte klasický parfém, nevidím důvod, proč ho nezkusit vyměnit za vlasovou mlhu. Určitě vám v dlouhodobějším horizontu poslouží lépe a vlasy nebude tolik zatěžovat. Parfémy ve vlasech navíc vydrží déle, takže se z vůně můžete těšit skoro celý den.

Jak vlasové mlhy nanášet

Vlasovou mlhu nanášejte na uschlé vlasy ze vzdálenosti zhruba 20 centimetrů. Množství odhadněte podle intenzity uvolněné vůně, rozhodně byste ale měla vlasy provonět ze všech stran. K vlasové mlze již neaplikujte jiný parfém, vůně by se tloukly.

Známé vlasové mlhy

Vlasová mlha Thierry Mugler Angel, velice oblíbená vůně plná sladkých ingrediencí jako je vanilka, čokoláda, ostružiny a med se svůdným podtónem smyslného pačuli. Vlasy by tato vůně neměla vysušovat ani slepovat.

 

Vlasová mlha Christian Dior Jadore, výrazná květinová vůně vám dodá na pocitu ženskosti. Tato vlasová mlha je navíc bohatá na esenciální oleje z ylang-ylang, takže vás potěší leskem a svěžestí vlasů.

 

Vlasová mlha Chanel No.5, velice slavný parfém, který se těší celosvětové popularitě a jen málokomu skutečně nevoní. Vlasová mlha s tímto parfémem vás potěší známou luxusní vůní a nezatěžujícím složením, které vlasům neublíží.

 

Přidat komentář